Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Sabiedrība asi kritizē valsts drošības iestāžu darbību un profesionālo kompetenci...

Mārupē aizvadītajās brīvdienās nogalināts bijušais tiesnesis Uldis Bērziņš. Sabiedrībai pieejamā informācija liecina, ka izdarīti vairāki mērķtiecīgi šāvieni un pieci no tiem sasnieguši Uldi. Izmeklētāji izslēdz varbūtību, ka tā būtu pasūtījuma slepkavība, uzskatot, ka šī bijusi bruņotas grupas laupīšana, kas nav saistīta ar nogalinātā bijušā tiesneša agrāko profesionālo darbību. 

Ja izmeklētāji jau sākumā, neveicot izmeklēšanu, var atļauties pavēstīt, ka lietas statuss te ir skaidrs, norādot vien uz bruņotu laupīšanu kā galveno versiju, rodas jautājumi par Latvijas speciālistu profesionalitāti. Ne bez iemesla un ne viens vien šīs ziņas lasītājs aktualizē savu viedokli, izsakot pamatotu kritiku sākotnējās versijas tendenciozitātei, kas izslēdz jebkuru citu šī skarbā notikuma versiju.

 Sekojoši pieminēšu vairākus spilgtus komentārus, kur cilvēki no tautas pauž savu redzējumu uz notikušo traģēdiju, kā arī savu kritiku un jautājumus:

Lasīt tālāk ...

Latvija U-20 pret Serbijas vienaudžiem.Bezrakstura cīņa arī pēdējā spēlē...

Kamēr Latvijas U-19 meitenes pasaules kausa secensībās, ļoti kvalitatīvas komandas sadarbības demonstrējot,izcīnījušas jau otro panākumu divās spēlēs un šoreiz pret nepiekāpīgo Taizemes U-19 izlasi ar rezultātu 74:57, tikmēr Latvijas puišu U-20 izlase turnīru noslēgusi ar apkaunojumu un izgāšanos visā turnīrā. Septiņās cīņās bezierunu zaudējumi... Cik stabili vāji turnīrs uzsākts, tik arī noslēgts, šoreiz ar rezultātu 50:71.

 Sekojoši īss pēcspēles komentārs:

Lasīt tālāk ...

Basketbols. U-20 Latvija pret Serbiju. Kā vīriem ir ar pašcieņu?

 Šodien Latvijas-Serbijas U-20 izlašu basketbolisti aizvadīs savu pēdējo cīņu par pirmo uzvaru turnīrā. Šī būs abām komandām simboliska iespēja kaut cik uzlabot savu noskaņojumu pēc neveiksmēm un izgāšanās turnīrā. Jautājums, uz kuru spēles laikā atbildēs abas vienības, ir nevis par to kura komanda izcīnīs/izmocīs uzvaru, bet gan par pašcieņu- vai spēlētāji spēs sakàrtot savas galvas, motivāciju un atdos visu savu enerģiju šai spēlei, it kā tai būtu ne mazāka nozīme kā turnīra ievadā?

Spēles tiešraide jau no plkst.11:30

Lasīt tālāk ...

U-20 jauno vīru basketbolizlasei sāpīga piezemēšanās...

Ja Latvijas U-19 jauno dāmu izlase šodien turnīra ievadā pārsteidzoši uzvarēja savas Kanādas vienaudzes ar rezultātu 65:54 un simboliski uzlaboja kopējo šī gada statistiku mūsu izlašu aizvadīto spēļu kopsummā, tad U-20 puiši, cik bezcerīgi turnīru ir sākuši, tik bezzobaini turpina- nupat kā noslēgusies mūsu valstsvienības cīņa pret Poliju, kur piedzīvots jau sestais zaudējums tik pat spēlēs; šīs reizes rezultāts-68:82 Polijas izlases labā. Pat neesot pārāk kritiskiem pret Latvijas izlases sniegumu šī turnīra kopsummā un īpaši šajā spēlē, diemžēl jāatzīst, ka jaunie vīri izcēlās ar nesagatavotību un jucekli procesos, ko paši veidoja. Lai arī ir atlikusi vēl viena cīņa šī turnīra ietvaros, tomēr jau tagad ir skaidri zināms, ka nākamgad nāksies sevi pierādīt B divīzijā- diemžēl loģisks kritiens atpakaļ.

Palūkosimies uz aizvadītās cīņas kvalitātēm Latvijas puišu izpildījumā un pavērtēsim detaļas, kas mūsu cīnītājus padarīja nekonkurētspējīgus, ne brīdi nedodot pārliecību par ļoti svarīgo uzvaru... 

Lasīt tālāk ...

UEFA Eiropas līgas atbildes spēlē RFS paliek bez valodas...

 Nesen kā noslēgusies UEFA Eirokausa 1.kārtas atbildes spēle, kur RFS savā laukumā pret Ļubļanas "Olimpiju" piedzīvoja "aukstu dušu"-zaudējumu ar 0:2, tiesa, lielais satricinājums rīdziniekus skāra spēles izskaņā, papildlaika otrajā minūtē. Līdz ar to abu spēļu kopsumā sāpīgs zaudējums ar 3:4

Pavērtēsim dažas detaļas, kas noteica spēles gaitu un iznākumu:

Lasīt tālāk ...

Sakritības vai likumsakarības Latvijas basketbolā.

Ja esat pastāvīgs un ilglaicīgs basketbola vērotājs pavisam noteikti Jums varētu būt ko teikt par basketbola tendencēm Latvijā, piemēram, pirms 5, 10 vai 15.gadiem un pēdējo gadu īpatnībām- sakritībām un likumsakarībām, kuras, konsekventi salīdzinot, liek secināt, ka esam būtisku pārmaiņu priekšā. Pavērtēsim, vai pēdējo gadu un īpaši šī gada teju visu vecuma grupu  nepārliecinošais, ļoti vājais un haotiskais sniegums vecuma grupā U-18 un līdz pat pieaugušo izlasēm(sieviešu, vīriešu) ir neveiksmīgu apstākļu sakritība vai drīzāk sekas procesiem, kas aizsākušies senāk?

Lasīt tālāk ...

Kā vērtējam Latvijas saeimas, valdības vadītāja un viņa sabiedroto darbību Latvijā?

Akcīzes kariņi ar Igauniju; slimnīcu un skolu tīkla samazināšana; apņēmība minimālās algas paaugstināšanu iesaldēt  līdz 2021.gadam, maskējoties aiz būtiski svarīgās neapliekamā minimuma paaugstināšanas, ko jāveic pirms tam, bet, visticamākais, tā arī paliks tikai manipulāciju un viltīga vārdu spēle, jo pietrūks, kā līdz šim, politiskās gribas un sajēgas. Šis ir vērtējuma kritiskās puses fragments; aicinu Jūs pievienot, Jūsuprāt, paveikto darbu arī pozitīvo pusi, ja to saredzat.

Tāpat aicinu izteikt Jūsu viedokli komentāros par to, kuru politisko censoņu darbs valdībā un saeimā Jums ir sagādājis pārliecību par viņu godprātību un reālām pūlēm sabiedrības interešu labā, un kuri deputāti Jums sagādājuši jaunu vilšanos viņu darbībā. 

 Turklāt, aicinu norādīt, par kurām partijām Jūs balsotu, ja saeimas vēlēšanas notiktu šodien? Paldies Jums!

Aptaujas mērķis: sekmēt diskusiju sabiedrībā par valsts politiķu faktisko pienesumu vai kaitējumu Latvijas tautas interesēm, dodot iespēju pamatot un skaidrot savu viedokli līdzcilvēkiem. 

Aptaujas laiks: 18.07.19.-17.09.19.

Lasīt tālāk ...

Kādi ieteikumi, ko ne katrs spēs sagremot.Vienkāršosim tos...

Kādi ieteikumi, ko ne katrs spēs sagremot.Vienkāršosim tos...Cilvēka dabai liekas pieņemama pieredze, kad kaut ko iegūstam vieglā, ātrā un mums ērtā veidā, gluži kā pēc teiciena:"Tev viss ar karoti jālej mutē". Lai arī reizēm šo spārnoto teicienu lietojam kā aizrādījumu sliņķiem un tiem, kas negrib domāt un iedziļināties, paslinkot un nedomāt ir līmenis, kurā laiku pa laikam pakavējamies mēs visi- kāds vairāk, cits mazāk.

Esam visi dzirdējuši slaveno frāzi par velosipēdu, ko nav jāizgudro no jauna. Un daudz mūsu dzīvē ir lietu, kuras iekļaujas praksē:"Nopērc, lieto, labo, izmet, pērc jaunu", ar nebeidzamiem šīs procedùras atkārtojumiem lietu, mantu un laicīgo vērtību pasaulē. 

 Šoreiz kādi ar mūsdienām saistīti un ne vairs tik mūsdienīgi padomi, par kuriem parasti neaizdomājamies:

Lasīt tālāk ...

Kā apturēt karus un kariņus pret Latvijas tautu?!

 Gadu gadiem neatkarīgi no jebkāda pasūtījuma esmu padziļināti vērtējis faktisko realitāti, kuru izbauda uz savas ādas kritiskais vairākums Latvijas iedzīvotāju un varu bez jebkādām šaubām apgalvot- LATVIJĀ TIEK MĒRĶTIECĪGI ĪSTENOTA GENOCĪDA POLITIKA PRET MŪSU VALSTS IEDZĪVOTĀJIEM- FAKTISKI TAS IR KARŠ, KURĀ ESAM IERAUTI MĒS VISI, GRIBAM ATZĪT TO VAI NĒ, REDZAM TO VAI NEREDZAM! Tikai maza un smieklīga sakritība, ka kādam publiski labi zināmam varas diriģentam lv politsistēmā ir uzvārds-Kariņš. VIŅŠ UN VIŅA BĪDĪTÀJI, DĪDĪTĀJI UN PIESEDZĒJI UN APDULLINĀTIE VARAS DEMAGOĢIJAS ZOMBĒTI ATBALSTĪTĀJI PATIEŠĀM KARO- VIŅI KALPO, VIŅI KARO UN, PAVISAM DROŠI VAR TEIKT, NE LATVIJAS INTERESĒS!!! TIKAI VISPĀRĒJAS KORUPCIJAS IETEKMĒ VIŅI SPĒS IZDZĒST(NOTUŠĒT) ŠO NEPĀRPROTAMO VIŅU VARAS BŪTĪBU- NODEVĪBU PRET LATVIJAS IEDZĪVOTĀJIEM UN JO ĪPAŠI PRET LATVIEŠIEM!

Vai tas būtu pārspīlēti teikts?- nē! Vai tas būtu apmelojums?- arī nē!- Katrā ziņā viņi nespētu, pat izcilākais no viņu daiļmuldētājiem, pierādīt pretējo!  PADOMĀJIET PAŠI PAR TO, KO IR PAVEIKUŠI UN PLĀNO VEIKT MŪSU VARAS VIENOTĪBAS, SASKAŅAS, ZZS UN CITU MAFIJAS SISTĒMAS IZDZIMUMU BANDA UN JŪS SAPRATĪSIET, KA JAUTĀJUMS,KO IEKĻĀVU VIRSRAKSTĀ UN, KAS PIRMAJĀ BRĪDĪ IZKLAUSĀS PĒC LĒTAS PROVOKĀCIJAS, PRASA NOPIETNU ATBILDI un dažas no tām simboliski ieskicēšu, izvēršot šo problemātiku ar Latvijas bēdu stāstu plašāk...

Lasīt tālāk ...

Klupdams krisdams Džokovičs pieveic apbrīnojami spēlējošo Federeru, izcīnot Vimbldonas čempiontitulu!

 Ja redzējāt šo cīņu, domāju, tā nelika Jums vilties. Cits jautājums, ja līdzi jutāt kādam noteiktam šīs cīņas favorītam. Uzvaru, bez šaubām var teikt, bija abi pelnījuši, bet to šoreiz izcīnīja/izmocīja serbu un pasaules tenisa izcilnieks Novāks Džokovičs, kurš 5.setu smagā cīņā, taibreikā tomēr pielauza apbrīnojami sīkstā, pacietīgā, precīzā un ļoti gudrā šveiciešu lielmeistara Rodžera Federera pretestību.Rezultāts pa setiem 7:6; 1:6;7:6;4:6; 13:12 Džokoviča labā. 

Lasīt tālāk ...

Vimbldona. Tenisa klasika. Džokovičs pret Federeru. LIVE

 Kā jau bija paredzams, ir izvērtusies ļoti spraiga cīņa starp Rodžeru Federeru un Novaku Džokoviču. Cīņā ir aizritējuši 3.seti, vadībā ar viena seta pārākumu esot Džokovičam(7:6;1:6;7:6). Kamēr šo rakstu šveiciešu lielmeistars ir ļoti tuvu rezultāta izlīdzinājumam pa setiem. Rit 4.sets un vadībā ir Federers 5:3. Spēles izskaņu un ļoti iespējams izšķirošo, 5.setu tiešraidē var vērot arī sekojošā interneta kanālā(saite uz tiešraidi ir pieejama komentāru daļā) :

SPĒLE NOSLĒGUSIES ČEMPIONTITULU IZCĪNOT NOVAKAM DŽOKOVIČAM...

Lasīt tālāk ...

Teniss.Ostapenko Vimbldonas jaukto dubultspēļu finālā. Vai sajūsmai par jau sasniegto ir jēdzīgs pamats?

Teniss.Ostapenko Vimbldonas jaukto dubultspēļu finālā. Vai sajūsmai par jau sasniegto ir jēdzīgs pamats?Šajā sezonā lielu Latvijas un tenisa pasaules uzmanību ir izpelnījusies sieviešu tenisa speciāliste Aļona Ostapenko. Ja vienspēlēs neiet, tad dubultspēlēs sanāk gandrīz viss, neskaitot nedaudzas spēles dažos turnīros. Dubultspēļu kulminācija un augstākā virsotne tiks piedzīvota jau šajā svētdienā, izcīnot šī gada pirmo čempiontitulu vai arī samierinoties(??!) ar zaudējumu. 

 Lai arī jaukto pāru dubultspēļu turnīrs popularitātē krietni iepaliek Vimbldonas vienspēļu turnīram tenisa pasaulē, tā iznākumam šoreiz sekos daudzi sporta draugi Latvijā. Pirms šo sacensību sākuma nez vai kāds sagaidīja ka Aļona kopā ar zviedru Robertu Lindstedu aizcīnīsies tik tālu. Fināls tomēr ir un paliek fināls...

 Lai arī pastāv ticamība, ka latvietes un zviedra duets gūs panākumu finālā, tomēr jautājums ir cits- ko no šī turnīra pieredzes būs mācījusies Aļona Ostapenko savai individuālai un vienspēļu tenisa praksei?? Paskatīsimies un mazliet pamodelēsim iespējamos scenārijus, kuru nemaz nav tik daudz...

Lasīt tālāk ...