Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Svētki galā. Salūti izšauti, politisko lišķu runas izspļautas, turpinās veiksmes stāstu sezona...

  Vispirms sākšu ar to, ko jau pieminēju iepriekšējā rakstā: 

"Aicinu atcerēties Kārļa Ulmaņa un viņa laikabiedru vārdus, pasludinot Latvijas brīvību 1918. gadā:

"Tagad, kad esam brīvi un vairs negaidām no augšas vai ārienes pabalstu un palīdzību, paši veidosim savu dzīvi. [..] Pie šī darba varēs ņemt dalību visi Latvijas pilsoņi un varēs baudīt labumus, kas saistīti ar mūsu neatkarību. Visi pilsoņi bez tautības izšķirības aicināti palīdzēt, jo visu tautību tiesības būs Latvijā nodrošinātas. Tā būs demokrātiska taisnības valsts, kurā nedrīkst būt vietas ne apspiešanai, ne netaisnībai.” Savukārt Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas vadītājs Pauls Kalniņš savā runā teica: „Mēs, Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas priekšstāvji, atrodam par nepieciešamu šobrīd veicināt brīvās Latvijas izveidošanos par patstāvīgu valsti. Brīvā, neatkarīgā Latvija mums tomēr nav mērķis, bet tikai līdzeklis mūsu mērķu sasniegšanai. Kā agrāk, tā tagad mēs stāvam uz sociālistiskās internacionāles pamatiem. Viņas un tamlīdz arī mūsu mērķis ir – sociālistiskā republika brīvu tautu savienībā.” Pēc tam viņš uzskaitīja LSDSP politisko programmu 15 punktos, kuras izpildīšana bija nosacījums sociāldemokrātu atbalstam jaunizveidotajai Latvijas Pagaidu valdībai. Revolucionāro sociālistu jeb eseru pārstāvis Emīls Skubiķis teica: „Mēs [..] esam cieši pārliecināti, ka [..] brīvības saules stari mūžīgi vizmos pār latvju zemi. Bet, pilsoņi, nav vienalga, pār kādu Latviju laistīsies šie zelta stari. Ja šie stari apspīdēs Latvijā netaisnību, patvarību un kailu nabadzību, tad tā nebūs Latvija, kuru mēs vēlējāmies, par kuru mēs cīnījāmies un cietām. Dosim, pilsoņi, šinī lielajā vēsturiskā brīdī [..] svinīgu solījumu, ka pieliksim visus savus intelektuālos, ētiskos un fiziskos spēkus, lai Latvijā viņas pilsoņi būtu nevis vien brīvi, bet arī laimīgi.”"

p.s.: Plašāks vēstījums atrodams šeit:

https://lv.wikipedia.org/wiki/Latvijas

 Kā tad ir šodien, kad kārtējie svētki aiz muguras?

Ir dzirdētas vairākas skaļas politiķu uzrunas, kuras lielā mērā nemaz nav vērts analizēt, turklāt daudzas no tām ir nevis viņu pašu, bet padomnieku sastādītas, tā teikt, veiksmīgam priekšnesumam. Ja kādu no tām lasījāt vai dzirdējāt, salīdziniet ar tekstu, ko lasījāt no Kārļa Ulmaņa laikiem- ievērojiet saturiskās būtības detaļas un fokusu uz tautas labklājību šeit; kā arī- uz to, ka brīvība nav pašmērķis, bet gan līdzeklis tautas un valsts mērķu sasniegšanai.

Lasīt tālāk ...

Vai šodien ļausim aizkakāt ausis un sirdsapziņu ar politiķu svētku lišķīgām runām, vai arī paskatīsimies Latvijas realitātei acīs?

 Ir tāds teiciens:"Labāk rūgta patiesība, nekā salkani meli."

 Ja runājam par Latvijas brīvību, tad mums tomēr ir ar ko salīdzināt! Tas, kā ir patreiz, un kas notika pirms apmēram 100.gadiem, Latviju ierindoja tautsaimnieciski, politiski un stratēģiski gudru zemju pārvaldniekos, kurā tautas labklājības atziņas nebija īpaši jāizceļ, jo par to liecināja jaunās valsts darbi.

Savukārt pārlecot pāri desmitgadēm uz "pēcatmodas" laiku, esam raduši teju visās jaunās valsts nelaimēs vainot PSRS mantojumu visos valstiskuma un sabiedrības procesu, attīstības un vērtību līmeņos. Nenoliedzami, ka tas, kas noticis šajā starpposmā, ir atstājis savas sekas, taču neparspīlēsim, nekas un neviens mūsu pēdējo 30 gadu "brīvvalsts" varas cilvēkiem neliek tik ļoti nodoties genocīdpolitikai pret vietējiem iedzīvotājiem kā vien pašu varas cilvēku alkatība, mantrausība. Neslēpts parazītisms un vēlme iedzīvoties uz citu rēķina, kopā ar fanātisku iztapību svešu varu jūgam, tā ir pašu apzināta un brīva izvēle, kuras sekas skar visu Latviju mūsdienās.

 Pat, ja mēs salīdzinātu "atjaunotās" Latvijas politisko un "demokratiskās" attīstības kultūru, tradīcijas un tendences ar citām Eiropas zemēm, tad ar skumjām jāatzīst- esam, kā kuģis ar sūci, kā bumba ar laika degli. Taču nepārprotiet, ne pati zeme, ne tauta, bet gan mantrausīgu, negodīgu un degradējušos politiķu "valstiskās domāšanas" tuvredzīgās izvēles padara mūsu valsti par ļoti ievainojamu un nedrošu zemi. Mēs varam bruņoties līdz neprātam, bet, ja tautas vara tiks apzināti nodalīta no politiskās varas, kā tas ir līdz šim, tā arvien būs dzīvošanās uz ļoti plāna ledus, turklāt pēdējā...

 ŠODIEN LATVIJĀ UN PASAULĒ LATVIEŠI ATZĪMĒ SVĒTKUS, KURI PAPILDUS PASKAIDROJUMUS VECĀKĀM PAAUDZĒM, ŠĶIET, NEPRASA, TAČU, PAVĒRTĒSIM, KĀDS IR PAMATS MŪSDIENU LATVIJAS SVINĪBĀM? UN, KĀ VEICIES MUMS VISIEM AR MŪSU BRĪVĪBAS NOSARGĀŠANU?!? 

 Sekojoši, kāds komentārs bez glaimiem un bez pārspīlējumiem  par mūsdienu Latvijas brīvības godināšanu, neaizmirstot 1918.gada 18.novembra notikumus:

Lasīt tālāk ...

Tautas varas iniciatīvas, kur nepieciešama Tava līdzdalība!

  Ja neesat to vēl paspējuši, aicinu iepazīties ar trim aktīvām tautas iniciatīvām, kurām katrai gada laikā ir vajadzīgas teju 160 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju balsu.

Sabiedrībai ir iespēja pašai noteikt vismaz daļu no procesiem valstī. Izdari savu darbu sabiedrības kopējo interešu vārdā un Tu palīdzēsi arī sev un savai ģimenei.

Ja tauta spēs savākt nepieciešamo balsu skaitu vismaz vienai iniciatīvai, tas notiks arī ar citām.

Ir pienācis laiks atgūt tautas varu un pašnoteikšanos Latvijā! Ejamais ceļš būs ļoti smagnējs un lēns, taču arī nopietnas un labas pārmaiņas ilgtermiņā nenāk viegli. Neslinko, nobalso un aicini citus to darīt!

https://www.latvija.lv/

Lasīt tālāk ...

Lūk, kā strādā Latvijas lielie mediji! Kārtējais piemērs iz dzīves:

 Nezin vai sabiedrības lielākā daļa apzinās, cik melīgā valsts pārvaldē dzīvojam? Nez vai saprotam, cik ļoti netīra ir valsts un mediju vara savā darbībā? Tikai pēdējo dažu mēnešu laikā vien, detalizēti aplūkojot 5G tehnoloģijas un ar to saistītos jautājumus, varas un mediju cilvēki Latvijā ir vairākus desmitus reižu piedalījušies apzinātā sabiedrības dezinformācijas kampaņās, par to saņemot, precīzāk sakot, piesavinoties nodokļu maksātāju naudu!

Vai Jums ir pieņemama šāda mūsu varas cilvēku attieksme, vērtējiet paši!

Lūk, kārtējā mūsu "veiksmes stāstu" valsts mediju darbības paraugstunda, pildot dezinformācijas pasūtījuma misiju:

 Papildinformācijai noskatieties šo :

 

Lasīt tālāk ...

NBA. Knicks- Mavericks, atbildes spēle... Spēle noslēgusies.

 Ņujorkā šovakar svētki. Lai arī kā attīstīsies un noslēgsies cīņa, līdzjutēji šajā cīņā jo īpaši liks sevi manīt. Kā ne kā- basketbola draugiem tas paskaidrojumus neprasīs- Kristaps Porziņģis "ir pie vainas", kāpēc šī spēle ir un būs īpaša. 

 Tiešraide atrodama šeit: 

http://nbastream.tv/2000-new-york-knicks-dallas-mavericks-5/

Lasīt tālāk ...

Atlaist saeimu vai pietaisīt bikses?- abi ceļi līdzvērtīgi. Latvijas tautai cits ceļš ejams...

Atlaist saeimu vai pietaisīt bikses?- abi ceļi līdzvērtīgi. Latvijas tautai cits ceļs ejamsVairākas balsis atkal un atkal skandē:"Atlaist saeimu, atlaist saeimu!"- tas ir tāds pats sauklis, kā aicinājums pietaisīt bikses.


 CIK VAR KĀPT UZ VIENA UN TĀ PAŠA GRĀBEKĻA? CIK PUNUS UN SMADZEŅU SATRICINĀJUMUS VĒL VAJAG LATVIJAS SABIEDRĪBAI, LAI NEUZĶERTOS UZ MANIPULATĪVIEM SAUKĻIEM, KURI IR NOVEDUŠI UN NOVEDĪS NEKURIENĒ?

Lasīt tālāk ...

Virslīgas atskaņas... Ja spēle būtu beigusies pirmajā puslaikā...

 Vakardien pēdējās kārtas mačos izšķīrās Valmieras futbola kluba mēģinājums ar vienu šāvienu trāpīt divos mērķos. Viens no tiem- trešā vieta virslīgā, kura kļuva ļoti pieejama pateicoties tam, ka "Venstpilnieki" nepaņēma punktus no "Liepājas" un otrs- "Eirokausu" sacensības... Bet , bet!- "METTA" tomēr ir "Metta" un uzmeta, atstājot valmieriešus ar dalītām jūtām par ieguvumu...

Kā viss notika?

"Bēgot" no Jūrmalas "Spartaka, kas aizvadīja spēli pret Riga FC un zaudēja 1:4, valmierieši savā spēlē pret FS METTA/LU tika līdz pat ļoti komfortablajam 3:0 nospēlēto 25 minūšu laikā un likās, ka te viss jau ir izšķirts un maksimums no viena "šāviena" būs izdevies, tomēr citās domās, "Ventspils" futbolistiem par prieku, izrādījās "METTA" vienība...

IIzrādījās, ka tas, kas bija pa spēkam pirmā puslaika ievada daļā, ātri vien izkūpēja un izbija spēles turpinājumā, otrā puslaikā pārtopot par 3:3. 

Jā, sports ar to ir īpašs, ka dažkārt neko nevar paredzēt, tomēr tas ir tikai simbolisks mierinājums Valmieras futbolistiem un viņu līdzjutējiem, kuri pabija vien nepilna puslaika attālumā no godalgotās  trešās vietas. Protams, prieks par "Eirokausu" slieksni ir liels, bet izlaist drošu uzvaru tā, kā tas ļoti neveiksmīgi sagadījās aizvadītajā cīņā- tā bija liela vilšanās- to vismazāk gaidīja vidzemnieki...

 Pavērtēsim, kas notiek pašu sportistu domu pasaulē un kāpēc gadījumi kā jau pieminētais tomēr notiek tieši tad, kad liekas, ka nepieciešamais darbs jau ir padarīts?

Lasīt tālāk ...

Domu graudi katrai dienai: Nav labāka ieguldījuma par ieguldījumu bērnos!

   Nav labāka ieguldījuma par ieguldījumu bērnos!

 Bērni jau no mazām dienām prasa un sagaida mūsu uzmanību. Vecāki ilgojas, lai mazajiem viss būtu kā nākas. Taču daudz un pat izšķiroši daudz kas ir atkarīgs no tā, kā mēs izturamies pret savu bērnu laikā, kad viņam vajag mūsu skatienu un uzmanību, nereti pat bez vārdu sērijas turpinājuma.

Vispirms pieejot nopietnākām atziņām sāksim ar ko jautru, kas ievadīs turpmākās pārdomas.

Noskatieties video(smiekli mēdz atraisīt domāšanu, kaut vai tāpēc vien, ka smejoties uzlabojās mūsu elpošanas ritms un smadzenēm pieplūst skābeklis):

1)Nav labāka sapņa piepildījuma, kā dzīvespriecīgi un veseli bērni.

2)Tev var nebūtu daudzu iespēju un priekšrocību, kādas ir pa rokai citiem, tomēr arī Tev, tāpat kā ikvienam, ir laiks un uzmanība, ko šad un tad kā nedalītu uzmanību varam veltīt tiem, kurus mīlam.

3)Ja Tev pieder vairāk kā citiem lietišķā un mantiskā pasaulē un pat ja vari apbērt savus bērnus ar pērlēm, bet Tev nav laika sarunām no sirds uz sirdi, Tu pievilsi savus bērnus un vilsies vēl vairāk pats, kad, gadiem paejot, pamanīsi, ka Tavi bērni pat ar visu lietišķās sakārtotības nodrošinājumu nespēj rast gandarījumu, piepildījumu un nespēj darīt laimīgus ne sevi, nedz citus. Tam, protams, tā nav jānotiek! 

Lasīt tālāk ...

NBA. Mavericks nespēj apturēt Knicks...

 Spēle galā- "Mavericks"  piekāpās līgas pastarītei  Ņujorkas "Knicks" ar rezultātu 102:106...

Nelīdzēja ne Lukas Dončiča 38 punktu , nedz Kristapa Porziņģa 28 punktu pienesums. Nespējot tikt galā ar šajā spēlē kopumā ļoti labu spēli demonstrējošo Ņujorkas "Knicks", tika piedzīvots trešais zaudējums šosezon astoņās aizvadītajās spēlēs. Sportā reti gadās, ka izdodas veiksmīgi izraut uzvaru divas spēles pēc kārtas, arī šoreiz pietrūka vien nedaudz, lai "Mavericks" spētu paveikt teicamu darbu. Kļūdas un brāķis spēles pēdējās 5minūtēs liedza dalasiešiem pacīnīties par uzvaru.

Pavērtēsim šoreiz ne tik daudz atsevišķu spēlētāju ieguldījumu un statistikas, bet spēles kopējo ritējumu un attīstību:

Lasīt tālāk ...

Saeimas atlaišana ir nekas vairāk kā esošās varas pārdalīšana...

 Kopš vakardien notika tautas sapulce pie saeimas un klātesošie pārliecinājās, ka esošā vara melo, liekuļo,  "spēlē paslēpes", ignorē, un pat ņirgājas par tautu, atskan balsis sabiedrībā, kas aicina "atlaist saeimu", nepasakot, ar ko tāds šovs beigtos. Esmu par to jau rakstījis senāk, ko šoreiz pateikšu citiem vārdiem un ar kādu piebildi:

Lasīt tālāk ...

5G LED ieroču sistēmas.

 Sveiciens no tehnoloģiju pasaules?!- Lūk, 5G tehnologijas LED ieroču sistēmas, kas izvietotas UK. Jautājums, vai šis "sveiciens" jau sasniedzis arī Latviju?

 Iepazīstieties ar to, ko 5G ieviesēji Jums neatklās:

Lasīt tālāk ...

NBA.Porziņģa komanda laimīgi nosargā uzvaru.

 Saspringtā cīņā Kristapa Porziņģa komanda tiek pie sezonas piektās uzvaras septiņās spēlēs un paceļās uz Rietumu konferences otro vietu.

107:106- ar tik slidenu rezultātu rezultējās dalasiešu panākums spēlē pār Orlando "Magic". Neskatoties uz to, ka spēles galotnē iniciatīvu uzņēmās viens no šīs spēles varoņiem Luka Dončičs un divreiz pēc kārtas savas iespējas neizmantoja, ar kļūdām un neveiksmīgu izšķirošo metienu atbildēja arī pretinieku komanda. Orlando "maģiskais" komandas darbs nebija pietiekošs, lai atņemtu veiksmi Dalasas "Mavericks" komandai. Laimīga uzvara kļūdām bagātā spēlē...

Lasīt tālāk ...