Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Brīvības piemineklis un policijas represijas pret cilvēkiem 2020.gada maijā. Notikums, kas Latvijā lielā mērā ticis noklusēts.

Autors Draugu draugs

 Notikums, ko Latvijas lielākā sabiedrības daļa palaida garām, vai arī uzzināja par to tendenciozi vienpusēju skaidrojumu no oficiālo ziņu kanālu resursiem, ir kāda neliela protesta akcija, kas notika šī gada 1.maijā pie Brīvības pieminekļa. Tur kāds sabiedriski aktīvs cilvēks privāti un vienpersoniski sarīkoja protesta akciju pret mūsu valsts covid-19 laikā realizēto prettiesisko politiku. Notikuma vietā dežurēja policija, sāka pulcēties garāmgājēji, fotogrāfi un kā redzams dažādos video, arī protesta akcijas rīkotāja domubiedri. Policija pieprasīja, lai aktīvists pārtrauc savu akciju, balstoties uz Ministru kabineta ārkārtas situācijas laikā izdotajiem noteikumiem, kas izrādās ir pretrunā ar Latvijas Satversmē noteiktām cilvēka tiesībām brīvi pārvietoties publiskās vietās un paust savu viedokli. Turklāt vienas personas protesta akcijas, kā vēlāk sarakstē apstiprina iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens, ir atļautas un nav ne arvienu institūciju jāsaskaņo, tomēr no patreiz pieejamās informācijas ir zināms, ka šīs situācijas izmeklēšana pašā policijā nav notikusi. Ja netiek meklētas taisnīga risinājuma atbildes, tas dod "zaļo gaismu" turpmākai policijas patvaļai.

 Savu personīgo viedokli un vērtējumu šim notikumam jau apliecināju 1.maijā un ar to varat iepazīties te:

Kā redzēsiet turpmākajā video, policija ļaunprātīgi izmanto savu dienesta stāvokli, pieprasa ievērot prettiesiskas policijas "likumīgās prasības";policija nespēj precīzi definēt likumu, kā vārdā tiek ierobežotas cilvēka tiesības, paust savu viedokli un mērķtiecīgi radīja provokāciju, kuras rezultātā tika aizturēti trīs cilvēki.

Tas detalizēti atspoguļots facebook vietnē; tur atradīsiet arī Sanda Ģirģena un policijas atbildi uz notikušo.

NOSKATIETIES! -

https://www.facebook.com/janis.plavins/videos/3163795943670551/UzpfSTEwMDAzMzIxMTA4MTk2NToyNTIwODYyNDU5MDg0MTA/

 Turpinājums, kā to parāda jau iepriekšējais materiāls, bija Rīgā, Matīsa ielas iecirknī, kur akcijas rīkotājs pieredzēja bandītisku policijas rīcību un vardarbību, saņemot divus sitienus žokļa rajonā un vienu sitienu zem jostas vietas; netika iecirknī ielaists arī aizturētā tiesiskais aizstāvis!!! Un šī ir vien daļa no visa stāsta par to, kā atsevišķi policijas spēki todien pildīja savus "dienesta pienākumus", radīja provokāciju un bandītiski izrīkojās.

Kā zināms, policijas darbību regulē tās "likums par policiju", diemžēl, atskatoties uz notikošo, jāsecina, ka policijas rīcība bija nevien nelikumīga, prettiesiska, bet algotņu garā un, kā labi zināms, algotņiem nepastāv likumu, viņi pilda vien pavēli sava atalgojuma vārdā; likumībai tur nav vietas.

 Vai Latvijas policija, pārsniedzot savas pilnvaras, nekļūst par algotņiem? Ar ko mūsu valsts likuma sargi ir korektāki un labāki par daudz zākāto kaimiņvalsti Krieviju, kur spēka struktūru patvaļu mūsu valsts ārlietu un iekšlietu ministrijas propogandas mašinērija asi nosoda?

Vai nav pienācis laiks vispirms paskatīties uz to, kāda demokrātija tiek realizēta pie mums? Neviens ārkārtas stāvoklis nav un nedrīkst būt attaisnojums noziedzīgai darbībai pret Latvijas iedzīvotājiem no valsts puses!!! Vai tam nevajadzētu būt pašsaprotamam valsts varas spēka struktūrām? Kāds tad ir tas mūsu Latvijas tiesiskums un brīvība un Satversme, ja paši likuma kalpi realizē bezatbildības un visatļautības politiku?! Kā tad tas nākas, ka sistēmiski tik ļoti iztapīgi un rūpīgi mūsu varas pārstāvji demokrātiju attīsta ASV virzienā, bet realitātē notiek pēc kremļa un Krievijas labākajām tradīcijām, apspiežot demokrātiskas cilvēku tiesības?! - jautājums lai paliek katra paša pārdomām.

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt