Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Covid-19. Ņujorkas slimnīcas ārkārtas situācijā.

 Ja daudzkārt jau ir dzirdēts par Itāliju un Spāniju, ka tur visiem kroņvīrusa sērgas inficētajiem palīdzēt neizdodās, tad Amerikas slimnīcās un īpaši Ņujorkā situācija ir jo īpaši saspringta. Turpinājumā būs kādas vietējās slimnīcas medicīnas darbinieces stāsts par to, cik nesagatavota krīzei izrādījusies jau pieminētā lielvalsts. Slimnīcas esot pārpilnas, vairākums covid pacientu ir smagā veselības stāvoklī, tehniskais nodrošinājums un citi resursi strauji izsīkst. Diemžēl cilvēkus, kas slimnīcā atrodas ar citām kaitēm, nevar pienācīgi izolēt no covid-19 slimniekiem. Saslimstības uzliesmojums pēdējās nedēļas laikā izsmeļ visas rezerves, un ir vajadzīgi milzīgi resursi, lai situācija nesarežģītos vēl dramatiskāk.

Lūk, jau pieminētās slimnīcas darbinieces stāsts. LŪDZU, NOSKATIETIES UN DALIETIES AR ŠO VIDEO:

Lasīt tālāk ...

Itālija, vīruss.Tas bija vairāk kā pirms 10 dienām... Vai pasaule būs mācījusies no Itālijas pieredzes???

 Video, kurā vērts ieklausīties katram. Tā autors atzīst, ka "Jūs nemaz nevarat iedomāties, kas tas ir, kas notiek Itālijā" un, kā tas var mainīt jebkuras valsts cilvēku dzīvi, izredzes izdzīvot sveikiem un veseliem...

Tas bija tad. Kas notiek turpinājumā, labi redzams kaut vai šajā uzskaites sistēmā:

Lasīt tālāk ...

Kroņvīrusa krīzes netīrā puse. Cilvēkus šķiro kā tādus atkritumus.

 Ja kopš 20.03.2020. Itālija oficiāli atzina, ka nespēj tikt galā ar savas valsts pilsoņu aprūpi cīņā ar Ķīnas sērgu, un nu ir pagājusi jau nedēļa, kad apstākļi cilvēkaprūpē ir vēl vairāk sarežģījušies, un, ja pēdējo dienu laikā šādā pat situācijā nokļuvusi Spānija, un arī Amerikā covid krīze satricina veselības sistēmu, tad arvien vairāk parādās no infekcijas cietušo cilvēku vai viņu tuvinieku liecības, ka cietušie tiek šķiroti prioritārajos un neprioritārajos. Tiek šķiroti kā tādi atkritumi. Tas viss atgādina kara lauku, kur trūkst resursu, lai palīdzētu visiem ievainotajiem. Sekas no tā nevienam vien izrādās liktenīgas...

Lūk, skarbs dzīves piemērs arī no covid piemeklētās Anglijas. Tas, kas nu jau diendienā notiek Itālijā, iegūst "savu atbalsi" citās valstīs- krīzes situācijās arī mediķi pieņem liktenīgus un kļūdainus lēmumus:

https://jauns.lv/raksts/arzemes/378263-anglija-36-gadus-veca-mamina-nomirst-no-koronavirusa-pec-tam-kad-mediki-atbrauc-un-pasaka-ka-vina-nav-prioritara-paciente

Lasīt tālāk ...

Kroņvīruss.Itālija:"Mēs to izdarìsim!"...

Kroņvīruss. Ziņas no Itālijas kļūst arvien satraucošākas. Nepaiet diena, kurai nesekotu arvien jaunas drūmas ziņas par tūkstošiem jaunu saslimušo, daudzu simtu mirušo. Šodien pēdējo skaits pārsniedzis jau deviņus simtus.

Itālija apsteigusi Ķīnu, bet Itāliju - Asv- saslimušo skaita ziņā, un šis viss nebeidz strauji turpināties.Turklāt Amerika kļuvusi par pirmo zemi, kur jaunā sērga apstiprināta jau 100,000 šīs valsts iedzīvotājiem.

 Aicinu noskatīties kādu video materiālu no Itālijas un viņu slimnīcām un sadzirdēt to, ko saka paši mediķi un tie, par kuru veselību un dzīvību notiek cīņa. Video, tiesa, nu jau drīz desmit dienas vecs un jaunie apstākļi Itālijā ir vēl kritiskāki, līdzīgi kā lielā daļā pasaules:

Lasīt tālāk ...

Amerika kļūst par COVID-19 sērgas galveno perēkli pasaulē.

 Pirms nedēļām ASV valdīja klusums, diemžēl pirms vētras... Ja lēnu pirms nedēļām, tad pēdējās dienās Amerikas savienotajās valstīs "zibens ātrumā" pieaug saslimstība ar kroņvīrusa infekciju. Šī brīža informācija liecina, ka nepilnas diennakts laikā lielvalsts piedzīvojusi teju 15,000 jaunas saslimšanas un vairāk kā 150 cilvēki ir zaudējuši cīņā ar vīrusu. Amerika apsteigusi gan Itāliju, gan Ķīnu un strauji traucas nekurienē, kurā viņu veselības aprūpes sistēma pajuks.

Turklāt šī ir diena, kurā Ķīnas sērga saslimušo skaitam piepulcinājusi vēl vismaz 58,000 pasaules iedzīvotājus, paņemot vairāk kā 2,400 cilvēku dzīvības. Šai bēdīgai tendencei saglabājoties, jau rītdien saslimušo skaits pārsniegs 600,000 mūsu planētas iedzīvotājus.

Lasīt tālāk ...

Kroņvīruss. Amerika ir lieliska, jo?!? -

Amerika ir lieliska, jo?!??!?!- diemžēl "sveicienam no Ķīnas", tā ir vēl sliktāk sagatavojusies par Eiropas savienības zemēm.

 Kamēr prezidents Tramps jau publiski paziņojis savu nostāju, ka ilgi tā nedrīkst turpināties un savas valsts biznesiem nedrīkst slēgt durvis, dodot skaidru mājienu, ka daļa esošie jaunie ierobežojumi būtu jaatceļ, tikmēr viņa valsts pilsoņu tūkstoši jau ir tikuši pie saslimstības ar Ķīnas sērgu, diemžēl arī viņu pusē strauji pieaug to skaits, kurus infekcija uzveikusi. Kur tad ir tā bravurība un Amerikas lieliskums un lepnums un viņu sistēmiskā vēlme pamācīt citas valstis? Kur ir NATO un FEMA un citu ģeniālo organizāciju izcilība, ja jau krīzes pirmsākumos parādās smaga plaisa veselības aprūpes sistēmā un nespēja nosargāt savus pilsoņus? Un Eiropa, ieskaitot Latviju, vēl grib šādai pārvaldībai līdzināties?????- nedod Dievs! Iesaku ieklausīties, ko par jauno un ļauno situāciju ASV saka Ņujorkas pārstāvis:

New York Governor Cuomo says: 
 
Lasīt tālāk ...

Latvijā epidēmijas augstākais punkts vēl nav sasniegts...

 Šoreiz noreklamēšu publikāciju, ko ieteiktu izlasīt katram Latvijā dzīvojošajam. "NRA" intervijā ar pašmāju zinātnieku Ivaru Kalviņu tiek atklāti runāts par situāciju Latvijā saistībā ar kroņvīrusa ierobežošanu. Citēšu fragmentu no intervijas:"- Bet Latvijā epidēmijas augstākais punkts vēl nav sasniegts...

- Mēs vēl tikai sākam! Baidos, ka mēneša laikā viss ies stāvus gaisā. Vēl taču tiks pievesti klāt repatrianti. Tūkstošiem. Infektologs Uga Dumpis teica, ka mēs atrodamies ļoti labā situācijā, jo esam apzinājuši visus, kuri varētu būt inficēti. Nu un tad? Ak viņiem taču vajag pašizolēties? Kur un kā? Pavisam nesen valsts vadītāji saprata: jāslēdz valsts robeža. Tas jau ir nokavēts! Latvija pārāk ilgi bija kā caurbraucamā sēta. Un vēl - par to, ka nedrīkst nosaukt ne pilsētu, ne ielu, kur dzīvo ar koronavīrusu slimais. Kas tas par ārkārtas stāvokli, ja nedrīkst izpaust pat ciemu, kurā kāds saslimis? Ja iedzīvotāji zinātu, ka namā, kurā tie dzīvo, ir arī kāds slimais, tad zinātu, ka obligāti jādezinficē zābaku zoles un trepju paroceņi, jāvēdina kāpņu telpas. Aizsargāsim ne tikai privātumu, bet arī līdzcilvēku tiesības uz veselību un dzīvību!"

p.s. Citāta izcēluma teksta daļas nav sastopamas pamattekstā, bet esmu veidojis šos akcentus, lai iekrāsotu dažas no mūsu valsts problemātikām, kuras varas sistēma ir atļāvusies ignorēt. Nepārprotami tāda līmeņa paviršība un neapdomība novedīs pie smagām sekām.

Pilns raksts atrodams te:

https://nra.lv/latvija/308052-ivars-kalvins-valdibai-patiesiba-nav-nekada-plana.htm#_=_

 Aicinu ikvienu izlasīt šo publikāciju un aizdomāties par Latvijas zinātnieka sacīto. Manuprāt, ļoti korekts redzējums un situācijas skaidrojums par to, kur esam, un kas mūs sagaida, mūsu valsts cīņā pret globālo sērgu!

Lasīt tālāk ...

Kroņvīrusa infekcija. Spānija iet pa Itālijas pēdām...

 Par Itāliju jau daudzkārt ziņots par situācijas ar kroņvīrusa izplatību saasināšanos. Ja Itālija reāli vairs nespēj visus aprūpēt, tad neko daudz vienkāršāka situācija ir Spānijā. Pēdējās diennakts laikā tur 3355 jauni saslimšanas gadījumi, 537 cilvēki atveseļojusies un diemžēl 233 dzīvības nespēja pretoties vīrusa spēkam.

https://www.worldometers.info/coronavirus/

Lasīt tālāk ...

Kroņvīrusa paralēles ar Austrālijas ugunsnelaimi. Situācija, kurai neesam gatavi savas netālredzības dēļ. Itālijas pieredze.

 Ir grūti noticēt kam tādam, kas šobrīd notiek Itālijā, kur Ķīnas vīrusa izplatība dominē pār iespēju to ierobežot. Valsts ir nonākusi situācijā, kad visiem palīdzēt vairs nevar. Kritiskais atskaites punkts ir aizsācies vakar, 20.03., kad veselības aprūpes sistēma sagrīļojās. Trūkst ne tikai ārstu un medmāsu, pietrūkst mākslīgās elpināšanas aparātu un saskaņā ar Itālijas Anestēzijas, reanimācijas un intensīvās terapijas institūta ziņojumu un ieteikumiem mediķiem ārkārtas apstākļos, pieņemts skarbs rīcības plāns, ka "intensīvā terapija ir jānodrošina pacientiem ar lielākajām izredzēm uz izveseļošanos, ievērojot “maksimāla labuma principu maksimālam cilvēku skaitam”. “Iespējams, nāksies noteikt vecuma slieksni intensīvās terapijas saņemšanai.”

Lasīt tālāk ...

Kroņvīruss un citi fakti. Pasaule radikālu pārmaiņu priekšā. Zināmais un nezināmais.

 Kāds senlaikos sacījis šādus vārdus:"Ko es saku, to es saku visiem- esiet nomodā!" Šos vārdus, tie, kas tos ne reizi vien ir lasījuši, dzirdējuši un sapratuši, zina par biblisko šo vārdu izcelsmi un jēgu. Taču mūsdienu pasaules un šī laika spilgtāko notikumu kontekstā jāteic, ka "būt nomodā", tas ir izšķiroši svarīgi- tas nozīmē, būt vienmēr apdomīgiem, saglabāt skaidru apziņu, būt uzmanīgiem, vērīgiem un piesardzīgiem, jo pār pasauli nāk notikumi, kurai tā nav sagatavojusies.

Interesanta ir sakritība(?!), ka mūsu pasauli ir mocījušas lielākas epidēmijas/pandēmijas reizi simts gados un četrus gadsimtus pēc kārtas, laika posmā no 1720- 2020 gadam.

https://lifter.com.ua/raz-v-100-let-na-zemlyu-prihodit-bolshaya-bolezn.-sovpadenie-14859?fbclid=IwAR3mnFbWl3cPzhqNjwPxJQNSPnk4VDSVuqIay6tQDC9KdfE39ogMLaS57Uo

 "Cilvēce būs neziņā, gaidot lietas, kas nāks pār pasauli un sirdis daudziem pamirs izbailēs, redzot notiekošo." Vai tas nozīmē, kā šur tur tiek minēts, pēdējo dienu sākumu?- atbilde katram pašam jaatrod. Taču tas nozīmē pirmo dienu sākumu, kad visa pasaule tiks piespiesta domāt, turklāt katram ar savu galvu. Kad viss notiek tik pēkšņi, cilvēki jauno notikumu iespaidoti iekļūst sava veida pārdomu lamatās, no kurām ilgstoši nevar izkļūt, jo īpaši tāpēc, ka process vēl turpinās un nav zināms, kas darīsies "aiz horizonta"... Kad globālas problēmas samilzt, šīs dienas top par laiku, kad, izdarot savas personīgās izvēles, atbildīgi cilvēki izjutīs iekšēju spiedienu, daudz spilgtāk apzināsies "ko sēsi, to pļausi" likumsakarības. Pasaulē viss ir saistīts, esam cieši kopā. Kad cieš viens, cieš visi. Tāds ir stāsts arī par šī laika koronavīrusu un cilvēces bēdu laiku. Kolektīvā un personīgā atbildība ir izšķiroši svarīgas!

Lasīt tālāk ...

Kroņvīruss. 70 dienas par vēlu, pamošanās citādā pasaulē...

 Der zināt: Sekojošā raksta mērķis nav vēl vairāk satraukt vai sēt paniku šī laika nomācošajā situācijā pasaulē, bet ļaut cilvēkiem paskatīties uz cēloņu un seku likumsakarībām kroņvīŗusa šī brīža uzvaras gājienā. Lai to piebremzētu un uzveiktu, ir ne tikai kaut cik jāpazīst ienaidnieks, kas, kā un kāpēc uzbrūk.

Kad daudz labu iespēju sevi sargāt ir nokavēts, ir jāmācās no to tautu pieredzes, kuras jau būtiski cietušas un jāprot vismaz viņu kļūdas neatkārtot!!! Tikai šādā kontekstā, lūdzu, uztvert visu satraucošo, ko lasīsiet turpinājumā. Cilvēkiem ar vājiem nerviem un sliktu pašsajūtu, iespējams, šo labāk nelasīt, jo var gadīties, ka līdz dažai labai ziņai, kas vairāk raksta noslēgumā, nebūs jaudas aizceļot... Saturs nebūs viegls, lai arī būs pa dažai cerīgākai ziņai:

 Latvija ir no Eiropas un pasaules valstīm, kura uz kroņvīrusa izplatību savā zemē ir reaģējusi, maigi sakot, nogaidoši, precīzāk sakot, bezatbildīgi. Līdzīgi kā vairums no mūsu planētas valstīm, esam uzsākuši vismaz kaut ko jēdzīgu darīt savu cilvēku nosargāšanai, sākot ar 13.03.2020., kad visai haotiski tika pieņemti pirmie vērā ņemamie piesardzības un sabiedrības plūsmas un kontroles pasākumi mūsu teritorijā. Tas, kas tika darīts pirms tam, bija vairāk situācijas Ķīnā vērošana, skaidrošana un tautas apziņas iemidzināšana, nomierināšana un motivēšana ar saukļiem- "neķeriet paniku", "viss tiek kontrolēts", "mazgājiet rokas" un tamlīdzīgi. Kad oficiāli tika konstatēti pirmie saslimstības gadījumi ar vīrusu Latvijā, esošā atlases sistēma, kurus pārbaudīt, kurus nē, bija norakstāma kā nederīga. To, protams, ja atzīs, tad atzīs tikai ar gadiem. Par to jau iepriekšējos rakstos esmu rakstījis. Tagad, šķiet, potenciālo vīrusa nēsātāju atlases un pārbaudes sistēmai ir kosmētiskas dabas uzlabojumi. 

Jā, lai vai kā, bet pamošanās beidzot ir sākusies un arī to, lai kāda tā nebūtu, ir jānovērtē.

Lasīt tālāk ...

Koronavīruss. 14.03.2020. Situācija strauji saasinās.

 

Situācija pasaulē attīstās tik strauji, ka jau šobrīd daudzās augsti attīstītajās valstīs cilvēku veselības glābšanas un aprūpes centri, infektoloģijas slimnīcas,  ir pārslogoti.  Vēl vairāk, ir valstis, tādas kā, piemēram, Itālija, kur, ja sākotnēji valsts sistēma laicīgi nereaģēja, tad tagad jau tiek aktivizēti kara laika likumi, cenšoties saglābt kurus vien var. Tas skar(s) ne tikai Itāliju...

Lasīt tālāk ...

Koronavīruss un Latvija. Kāds komentārs:

 Vēl nesen Latvijas pusē dzirdējām daža ministra slavas dziesmas saviem kolēģiem un sistēmas sargiem, ka mūsu pusē nav neviens saslimšanas ar Ķīnas vīrusu gadījums. Tad nāca pirmais, otrais un citi gadījumi, kuri, dienām ejot, sāks straujāk pieaugt, ja vien netiks melots. Tendences pasaulē parāda, ka esam nezināma pavērsiena priekšā. Par Ķīnas sērgas attīstību viedokļi dalās. Ja Latvijas pusē, tās sistēmas kalpi un bijušie un esošie, saka, ka ar pavasari un vasaru viss būs jau beidzies, tad citāds redzējums ir ārzemju speciālistiem, kuri tika daudz nespekulē ar iedomātu un vēlamu realitāti. 

Šodien Latvijas vadošie mediji informē, ka ar koronavīrusu sasirdzis jau astotais mūsu valsts iedzīvotājs.

 https://www.delfi.lv/news/national/politics/latvija-apstiprinati-jau-astoni-covid-19-saslimsanas-gadijumi.d?id=51950693

Turpinājumā kāds viedoklis Latvijas situācijas kontekstā:

Lasīt tālāk ...