Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Nauda un bauda pasauli valda.

Autors Draugu draugs

 "Nauda un bauda pasauli valda, sekojot pūlim dzīve šķiet salda- no gadsimta gadsimtā cilvēki steidz un samaitātībā sev dzīvi tie beidz..."  Šis fragments no kāda dzejoļa visai trāpīgi liecina par realitātēm mūsu pasaulē. Un jo dziļāk mēs esam dzīves notikumu krustugunīs, jo vairāk pārliecinamies, ka pasaulē diemžēl jau sen viss ir pērkams- gandrīz viss, ieskaitot cilvēku sirdsapziņu...

  Sakiet, kā tad īsti ir ar šo visu naudas, baudas, nieku un viltus prieku jezgu ? Vai tik tiešām cilvēce nesaprot, ka pasaules kārtība, kad lietas nosaka vērtības un attiecības starp cilvēkiem ir aplama un nejēdzīga ? 

 Pat nerunājot par tiem apm. 1% pasaules iedzīvotājiem, kas pasaulē ir pamanījušies sagrābt apm. pusi cilvēces bagātību un resursu, paskatīsimies uz procesiem mazliet no malas.

 Nauda un bauda... Daudz naudas un jo vairāk, jo labāk- tā domā teju katrs, kam šī resursa ir vienmēr par maz un ne tuvu vienmēr iemesls ir trūkums. Nav mazums starp mums tādu, kas nejūt sāta un mēra sajūtu savām iedomātajām vajadzībām. Dzenoties pēc mantas, pēc modes, pēc lietu lietām, cilvēki ir pārdevušies alkatībai un nekas vairs dzīvē viņus nespēj apturēt no maldīšanās pseidovajadzību labirintos.

 Cilvēki arvien mazāk naudu lieto pamatvajadzībām, un arvien vairāk to lieto izklaidei, nejēdzībām un izšķērdībai. Patērētājsabiedrība, neatkarīgi no jebkura tās indivīda atalgojuma paliek arvien nabadzīgāka, esot aktīvā skrējienā pēc maksimuma, ko piedāvā mūsdienas. 

 Tie ļoti bagātie kļūst vēl bagātāki, bet ne tik turīgie un nabagie vēl nabagāki, ne tāpēc, ka tā būtu kāda neizbēgamība vai nolemtība, bet tāpēc, ka pārējā cilvēces daļa labprāt pieņem viņu "spēles noteikumus". Pieprasījums/piedāvājums un grandiozas reklāmas, kas piedrazo visas malas gandrīz ik brīdi, kad esam nomodā.Cilvēki nevalda pār savu saprātu...

Tu nespēj padomāt, kā jau biznesa industrijas ir izdomājušas Tavā vietā, ko Tev vajag, kad Tev vajag un cik daudz un Tu nemitīgi tiec bombardēts ar uzbāzīgu piedāvājumu piedāvājumiem. Tava demokrātija un iespēja izvēlēties "sākas un beidzas" jau no rīta, kad Tu atver savas acis. Pārspīlējums?- bet tikai mazliet, ar kura palīdzību šoreiz gribu akcentēt konstatējumu, ka cilvēki kā tādi kustonīši bez cilvēciskas piedomāšanas "uzķeras uz ēsmu"...

Nauda un bauda pasauli valda

 Uzdodiet dažus jautājumus sev, kas parādīs, cik dāsni ziedotāji un cik labprātīgi  Jūs esat piepildīt to superbagātnieku kabatas, kas Jūs ar savu piedāvājumu paverdzina un iznīcina? Tātad Jūs uzzināsiet, vai vismaz apjautīsiet, cik lojāli vergi Jūs esat pasaules patēŗētājsabiedrības likumiem, tikumiem un neprātam ? Ja Tev nav žēl sava laika, Tev nebūs žēl "ziedot" arī savu naudu, savu veselību, savu ģimeni un jebko citu... Palūkosimies uz sevi no malas:

1.Cik Tev naudas vajadzētu, lai Tev pietiktu dzīvei, ģimenei un tās labklājībai(īstermiņā/ilgtermiņā) ?Mēģini nosaukt savas vajadzības... 

2.Cik naudas Tu uzdāvini koorporāciju biznesiem, dzerot alkoholu, smēķējot, lietojot kafiju, azartspēlēm utt., kā arī veicot pirkumus, kuru vērtība un ieguvumi ir ar ļoti apšaubāmu labumu Tev,Tavai veselībai un Tavai ģimenei?!

3.Vai, lai piepildītu savu kāri pēc iepriekš minētā Tu mēdz strādāt(vergot) cītīgāk, piemēram stādājot papildus slodzi darbā ?

4.Cik bieži Jūs "uzķeraties uz āķa", kad atkal un atkal ir kārtējais akciju piedāvājums lietām, kas Jums liekas vajadzīgas ?

5.Vai Tu labprāt maksā papildus un "muļķa nodokļus" valstij, piedaloties loterijās un azartistu izklaidēs ?

6.Vai, lai uzturētu sevi labākā formā un spētu noturēties augstpatērētāja līmenī un lai vergotu čaklāk, Tu mēdz lietot medikamentus, uztura bagātinātājus utml.?

7.Vai Tev gadās nejauši vazāties pa veikaliem, vai skatīt veikalu piedāvājumu internetā, kad praktiski neko nevajag?

8.Vai, nespējot apmierināt savas un tuvinieku pamatvajadzības un pseidovajadzības savu iedomu apmērā, Tu mēdz notrallināt laiku piem. "nevainīgās spēlītēs" brīdī, kad laika nav, sevi mierinot ar domu, ka atpūties ?

9.Kam dotu priešroku Tu- izklaidei brīvā dabā, vai iepirkumiem un sērfošanai internetā?

10.Vai savas dzīvesvietas sakārtošana Tev sagādā arvien lielākas problēmas?-vai Tu esi "noliktavas cilvēks", kam žēl izmest vecās mantas ārā, kad iepirktas līdzvērtīgas jaunas? 

11.Kad vēlies apmierināt savas otršķirīgās vajadzības vai drīzāk iedomātās vajadzības, vai Tu mēdz ņemt kredītus? Vai Tev ir pieņemama realitāte, ka šī brīža iepirktais ieguvums nozīmē čaklāku vergošanu nākotnē, lai atdotu parādu un tā procentus ar visām no tā izrietošām sekām?!

12.Kas Tev sagādā lielāku baudu un prieku- dot vai ņemt ? 

13.Vai Tu mēdz atteikties no nepārdomātiem pirkumiem arī tad, kad naudas ir pietiekoši ?

Atceries, ka visu, ko Tu nopērc reklāmu un akcijas piedāvājumu rezultātā un pārnes to savās mājās, tā ir reklāma, kas arvien turpina savu darbu un ir ar Tavu atļauju "ielauzusies" Tavā mājā. Tu savu pirkumu vari uzskatīt par vajadzību un mazākumā gadījumu tā patiešām ir mūsdienu cilvēka vajadzība, bet biznesa haizivīm un pasaules koorporāciju finansu politikas diktatūrai jebkurš Tavs vajadzībā nepamatotais pirkums ir reklāmas un ķēdes posms Tavam nākamajam alkatības un mantrausības pirkumam, kas Tevi notur parazītisma sistēmā...

Protams, ne jau tur tas sliktums, ka pirkums izdarīts akcijas ietvaros vai reklāmas iedvesmotiem, bet gan tāpēc, ka cilvēkiem ir tendence aizrauties ar lietām, mantām, procesiem, modes tendencēm, visādiem zīmoliem, inovācijām utt. Katrs pa savam, ar retiem izņēmumiem, baro savu alkatību un bezizmēra mantrijību... CILVĒKI KĻŪST ATKARĪGI NO NAUDAS UN BAUDAS PROCESIEM, KAS KĀ PĀTAGA VERGTURU ROKĀS NOSAKA VERGU UZVEDĪBU UN LIKTENI... TU PĒRC NEVAJADZĪGAS LIETAS UN TEVI PSEIDOVAJADZĪBU BIZNESS SLĀNA UN APSTRĀDĀ VĒL VAIRĀK. TU IZŠĶĒRDĒ UN PAZAUDĒ VISU, KO AGRĀK CILVĒCE UZSKATĪJA PAR PAMATVĒRTĪBĀM- TU PAZAUDĒ LAIKU, VESELĪBU UN PADZIĻINĀTAS ATTIECĪBAS AR SAVIEM VISTUVĀKAJIEM...

 

 Padomāsim paši, vai ir vēŗts pārvērst laiku un citas dzīves vērtības maksimālā naudas un baudas izteiksmē ? Izdarīsim gudrāku un tālredzīgāku izvēli un neļausim pasaules un arī mūsu Latvijas biznesa varmācīgajai kultūrai okupēt mūsu prātu un mūsu mājas ! Respektēsim līdzsvara likumības savā un citu dzīvē !

Izvēle Tavās rokās- NENOROC SEVI DZĪVU !

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt