Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

VDK un psihiatrija

Autors Atis Priedītis

 Šis raksts ir turpinājums un papildinājums jau agrāk portālā irir.lv publicētajam manam rakstam.

https://ir.lv/

Neskatoties uz to, ka VDK strādāja arī štata psihiatri, 80.tajos gados VDK ļoti plaši izmantoja arī civilo psihiatru pakalpojumus. Tā kā 80.to gadu beigās Rietumvalstu spiediena un pārmetumu dēļ VDK bija spiesti atteikties no plašiem citādi domājošo arestiem un spīdzināšanām, vajāšanām tika izmantotas psiholoģiskā terora metodes. Par tām pat ir atrodamas publikācijas internetā, tikai tur šīs metodes tiek aprakstītas kā darba kolektīvos un sadzīvē lietotās metodes. Patiesībā gan šīs metodes 80.gados izstrādāja un ļoti plaši pielietoja tieši VDK darbinieki.

http://www.datev.lv/

https://jauns.lv/

 Sekas šo metožu lietošanai parasti bija vajājamā cilvēka pašnāvība vai nonākšana psihiatriskajā slimnīcā. Pret tiem, kuri nesalūza, nepakļāvās un pretojās līdz pēdējam, tika pielietoti "nelaimes gadījumi". Visbiežāk - noindēšana ar medikamentiem, izmešana pa logu vai autoavārija.

VDK un psihiatrija

 80.tajos gados praktiski visi civilie psihiatri bija spiesti vai paši labprātīgi sadarbojās ar VDK. Šajā periodā VDK cilvēkus psihiatriskajās slimnīcās ar varu vairs neievietoja. Viņi vienkārši ar psiholoģiskā terora palīdzību vajāto noveda līdz nervu sabrukumam vai pašnāvībai. Savukārt civilo psihiatrisko slimnīcu psihiatri ļoti labi zināja, kāpēc līdz šim pilnīgi normāls cilvēks pēkšņi ir kļuvis par nepieskaitāmu. Tikai viņiem par to bija jāklusē jo pretējā gadījumā draudēja atlaišana no darba.

 Ja slimnīcā nokļuvušais mēģināja ieminēties kaut ko par vajāšanām, tad slimnīcā tika turēts tik ilgi kamēr "pārstāja murgot par VDK". Izkļūt izdevās tikai tiem, kuri par vajāšanām klusēja un neko psihiatriem neteica. Latvijā šādu cilvēku ir bijis vairāk nekā 30, diemžēl daži no viņiem tā arī nav spējuši atbrīvoties no psihiatru "interešu sfēras".  Cik zināms paši psihiatri visu 80.tajos gados notikušo kategoriski noliedz. Savukārt apliecinājums šī raksta patiesumam ir atrodams komentāros pie citiem līdzīga satura rakstiem. Manuprāt, komentārus anonīmi raksta pat bijušie VDK darbinieki, kuri tomēr grib pateikt patiesību. Pienāks laiks kad arī šis „rūgtais biķeris” tiks izdzerts un sabiedrība uzzinās patiesību arī no pašiem psihiatriem.

Atis Priedītis (komponists un dzejnieks), vairāku grāmatu autors.

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt