Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Kāds komentārs par Latvijas skolēnu eksāmenu rezultātiem 2019.gadā:

Autors Draugu draugs
"Pamanījàt, matenē slikti; anglenē progresiņš... Par ko te ir runa? Vai par jauniešu nespēju mācīties? Pavisam noteikti nē! Runa ir par motivāciju. Tie jaunieši, kam lv neklājas viegli, var būt motivēti apgūt angļu valodu labi un mēs zinām galveno motīvu- labāk atalgots darbs ārzemēs...
Tie, kuri apzinās un redz no savu vecāku dzīves, ka sprīdīša pasaciņa par laimīgās zemes mājām, čekistu sagrautajā Latvijā un valstī, nav tik rožaina, uzskatīs, ka esošā izglītības sistēma un mācību saturs vairāk kalpo nevis skolēna izaugsmei, cik pedagoģiskās sistēmas un mācibspēku atražošanai, neskatoties uz to, ka ir arvien aktuāls varas neliešiem tas kauciens:"Skolu un skolotāju par daudz!" Šādi skolēni var sākt šķirot vispārējās vsk.programmas saturu pēc principa:"Tas man noderēs, tas nē!" Pārmest to jaunießiem būtu nekorekti, jo sūdus ievārījuši vai pieļāvuši ir ne viņi, bet vecās paaudzes...
Alkatīgo politiķu darbības sekas ir: no vienas puses jaunieši kļūst motivētāki- pašlabuma interesēs, no otras puses- vienaldzīgāki pret jebko, kas saucas valsts, tauta, patriotisms, ieskaitot sistēmu izglītībā un tās saturu un prasībām..."

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

Komentāri   

+4 # Mareks Markuss 2019-07-10 16:26
Īstenībā arī citās svešvalodās ir labāki rezultāti. Jaunatne zina, ko viņiem dzīvē vajadzēs, kamēr skolotāji spiesti nodarboties ar vispārējās izglītības vispārinājumiem un mācību plāna īstenošanu. LATVIJĀ CILVĒKS KALPO IZGLĪTĪBAS PROGRAMMAI, NEVIS PROGRAMMA CILVĒKA REĀLAJĀM PROFESIONĀLĀS DZĪVES UN VĒL MAZĀK PAŠIZGLĪTĪBAS MOTIVĒŠANAS VAJADZĪBĀM.
Atbildēt | Paziņot administratoram
+2 # vēsturnieks 2019-07-18 12:47
Prātu var trenēt ar jebko, arī ar vēstures pētīšanu, pat dambreti un šahu spēlējot un būt krietni, labā ziņā, pārākam par daudziem, kuri mūsdienās izskatās pavisam eleganti, vadoties no papīriem un apliecinājumiem. Formālās izglītības apliecinājumi ir cilvēcisko sistēmu izstrādāta atzinība, kas mākslīgi dod priekšroku sistēmas absolventiem un liek māksligus un birokrātiskus šķēršļus "neapstrīdami pareizās kārtības" disidentiem... Tas viss kalpo naudas resursu izpumpēšanas nolūkā. Ja gribi priekšrocības un daļu no likumīgām pārākumtiesībām, Jums nāksies to pirkt, bet nākotnē to pārdosiet jaunajām paaudzēm. Kā pedagogs to varu apstiprināt.
Atbildēt | Paziņot administratoram

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt