Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Latvijā epidēmijas augstākais punkts vēl nav sasniegts...

Autors Draugu draugs

 Šoreiz noreklamēšu publikāciju, ko ieteiktu izlasīt katram Latvijā dzīvojošajam. "NRA" intervijā ar pašmāju zinātnieku Ivaru Kalviņu tiek atklāti runāts par situāciju Latvijā saistībā ar kroņvīrusa ierobežošanu. Citēšu fragmentu no intervijas:"- Bet Latvijā epidēmijas augstākais punkts vēl nav sasniegts...

- Mēs vēl tikai sākam! Baidos, ka mēneša laikā viss ies stāvus gaisā. Vēl taču tiks pievesti klāt repatrianti. Tūkstošiem. Infektologs Uga Dumpis teica, ka mēs atrodamies ļoti labā situācijā, jo esam apzinājuši visus, kuri varētu būt inficēti. Nu un tad? Ak viņiem taču vajag pašizolēties? Kur un kā? Pavisam nesen valsts vadītāji saprata: jāslēdz valsts robeža. Tas jau ir nokavēts! Latvija pārāk ilgi bija kā caurbraucamā sēta. Un vēl - par to, ka nedrīkst nosaukt ne pilsētu, ne ielu, kur dzīvo ar koronavīrusu slimais. Kas tas par ārkārtas stāvokli, ja nedrīkst izpaust pat ciemu, kurā kāds saslimis? Ja iedzīvotāji zinātu, ka namā, kurā tie dzīvo, ir arī kāds slimais, tad zinātu, ka obligāti jādezinficē zābaku zoles un trepju paroceņi, jāvēdina kāpņu telpas. Aizsargāsim ne tikai privātumu, bet arī līdzcilvēku tiesības uz veselību un dzīvību!"

p.s. Citāta izcēluma teksta daļas nav sastopamas pamattekstā, bet esmu veidojis šos akcentus, lai iekrāsotu dažas no mūsu valsts problemātikām, kuras varas sistēma ir atļāvusies ignorēt. Nepārprotami tāda līmeņa paviršība un neapdomība novedīs pie smagām sekām.

Pilns raksts atrodams te:

https://nra.lv/latvija/308052-ivars-kalvins-valdibai-patiesiba-nav-nekada-plana.htm#_=_

 Aicinu ikvienu izlasīt šo publikāciju un aizdomāties par Latvijas zinātnieka sacīto. Manuprāt, ļoti korekts redzējums un situācijas skaidrojums par to, kur esam, un kas mūs sagaida, mūsu valsts cīņā pret globālo sērgu!

  Škiet, visi esam kādreiz dzirdējuši līdzību par to ķēdes vājāko posmu, pēc kura var noteikt visu kopējo sistēmas stiprumu. Latvija, un ne mūsu valsts vien, ir bijusi šis viens no vājākajiem posmiem sērgas izplatībā Eiropā un pasaulē. Ir nepatīkami to atzīt, bet visa Eiropa ir nogulējusi pirmos trauksmes zvanus, arī "brexit" zeme nav rīkojusies tālredzīgāk, pirmos nopietnos piesardzības soļus veicot vien, kopš 20.03.2020, slēdzot mācību iestādes. Valstvīri un sievas, tāpat kā ierindas pilsoņi izliekas neredzam un nedzirdam to, ko skaidri saka Itālijas un Spānijas mediķi un cilvēki iz tautas, kas cīņā ar sērgu, ir zaudējuši savas dzīves jēgas lielu daļu- savus tuviniekus. Profesionālais kurlums, aklums un naivums, šķiet, iet kopsolī ar mūsdienu "augstvērtīgo izglītotību", kas diemžēl nepārsniedz tumsoņu un degradantu domāšanas līmeni.

Ja mūsdienu skolās, augstskolās cilvēki mācās un nonāk pie personīgas nedomāšanas attieksmes pret dzīvi kopumā un pie bezrūpīgas un pofigistiskas attieksmes arī pret šī laika vīrusa apdraudējumu, tad, ko vispār viņi ir ieguvuši no skolām?!

Cik vēl ir to valstu pasaulē, kur augstākā līmeņa vadītāji dzīvo iedomu pasaulē un viltus cerībās, ka viņus tas neskars? Par Itāliju daudz zinām, par Spāniju, Franciju tāpat. Drīz arī Amerikas savienotās valstis pieredzēs sekas, kas notiek tad, kad vispirms aprobežojas ar spriedelēšanu un nesper savlaicīgus praktiskus soļus savu cilvēku veselības un dzīvības nosargāšanā. Diemžēl šādu valstu saraksts ir garš, un lielas bēdas skars visas tautas.

Un tagad ne tik daudz par visu pasauli, bet Eiropas savienības situāciju, uz mirkli aizmirstot un "noliekot malā" kroņvīrusa sērgu, aicinu aizdomāties, tad, kāda patiesībā ir Eiropas savienības sagatavotība "x" stundām, ja ir vajadzīgi trīs un vairāk mēneši, lai katras valsts vadītāji nonāktu pie atziņas, ka ir pienācis laiks darīt un rīkoties? Kādas ir Eiropas un Latvijas rezerves savu cilvēku aizsardzībai?- atbildi atstāšu noklusējumā. Un, kā tad ir ar NATO kolektīvo aizsardzības plānu???- redzam, ka tas pa īstam nedarbojās. Kāpēc?- laikam tādēļ, ka neuzbrūk "kaščeji bezsmertniji", bet "tikai vīruss", kurš turpina "pļaut" dzīvību tūkstošus. Tas laikam pieder pie biznesa interesēm, ja reiz ir bijusi tāda nevērība un kaitniecība tautām, kad vīruss tika iegrožots Ķīnā, bet Eiropa un pasaule tikai noskatījās, dzīvojot iedomu burbulī, ka tas uz mums neattiecās...

 Kurš gan nezina dzīves dārdzības principu, ka nesavlaicīga rīcība prasa daudz vairāk resursu cīņā ar sekām?! Diemžēl Eiropas savienība un vairāk kā puspasaule izvēlējusies maksāt dārgāk- maksāt ar dārgāko, kas tiem ir- ar cilvēku veselību un dzīvību.

Laikam tā politika ir vienkārša- ja zobs sāp, tad nevajag to dakterēt; jāgaida, kad tas sapūs, tas nekas, ka tas kaitēs citiem zobiem un kopumā cilvēka organismam...

Ja Jums uzņēmumā būtu darbinieks, kas nodarbojas ar kaitniecību vai arī ir izteikti neapzinīgs savos pienākumos, vai Jūs dotu tādam otru iespēju? Visa pasaules politiskā sistēma ir parādījusi savu nespēju savlaicīgi reaģēt. ŠIS NAV STĀSTS, KA "PĒC KARA VISI GUDRI"- TE PAT KARA LAIKĀ REDZAMS, kad jau dažās Eiropas kaimiņtautās, sērgas uzveikti, mirst simti un tūkstoši ikdienu, KA LĪDZ GUDRĪBAI UN PIESARDZĪBAI TAUTĀM VĒL TĀLS CEĻŠ EJAMS... 

Kam par labu kalpo šī jaunā situācija pasaulē?-kurp virzās pasaule?- kāda būs lietu kārtība pasaulē un Latvijā, kad šis sērgas murgs tiks iegrožots??- jautājumi, kuri lai paliek pārdomām.

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Ieslēdziet javascript lai šī forma darbotos

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt