Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Masku "karnevāla" sekas būs smagas. Veselības ministrija nodarbojas ar neveselības veicināšanas propogandu. Jautājums:"Kā interesēs?"

Autors Draugu draugs

 Sākšu ar savu pieredzi:

 "Savas dzīves lielāko daļu esmu pieturējies pie veselīga dzīvesveida; nododos dažādām veselību stiprinošām aktivitātēm, daudz kustos, sportoju, nav sveši arī citi veselīga dzīvesveida noteikumi. Tā kā nedzeru grādīgos un nesmēķēju, arī darba dzīvē, cik tas atkarīgs no manis, esmu pieturējies pie tālredzības un piesardzības principiem. Kas attiecās uz maskām, mans profesionālais darbs nereti prasīja pat 5-7h dienā ar dažādām maskām. Protams, ne vienā piegājienā un ar atelpas brīžiem no "dzīvošanās" maskā. Pa divdesmit un vairāk gadiem, kopš tās aktīvi lietoju, man ir vēl tagad krietnas rezerves un man ir maskas gan no lētā gala, gan mediķu, armijnieku un avārijas seku novēršanas speciālās maskas. Pēc labākās sirdsapziņas esmu centies kopt un sargāt savu veselību, protams, neiztiekot arī bez mācīšanās no savām kļūdām - tās neatkārtot.

Iz dzives atceros vienu kopsakarību - ikreizi, kad sanāca dienas laikā ilgstoši lietot elpceļu maskas, respiratorus vai ko nopietnāku ar filtriem, rezultāts bija identisks - sekoja saaukstēšanās, galvas sāpes un ne tas vien. Bieži to pārvarēju, tā kā biju draugos ar sportu un aktīvu dzīvi dabā un uz ūdeņiem. Tagadnē ģimenes situācija mani ir piespiedusi, ka savu profesionālo darbu nevaru veikt, līdz ar to maskas nelietoju un, mazs pārsteigums, vairs mani neskar saaukstēšanās slimības. Agrāk saaukstēšanos norakstīju uz caurvējiem utml., tagad pat dzīvojoties tajos un turpinot arī aktīvi sportot, jūtos kā no jauna piedzimis."

 Masku problemātika:

Tagadnē pasaulē un Latvijā dēļ Covid -19 ir situācija, kurā neviena vien valsts piekopj, maigi sakot, negudru un netālredzīgu politiku attiecībā pret sabiedrības veselības sargāšanu un attiecībā uz masku pielietošanu. Rekomendācija, kura pārtop prasībā, ka maskas jālieto visiem, piemēram, sabiedriskajā transportā - Latvijas gadījums - ir jau tagad zināms ar ko beigsies - sabiedrības veselības stāvoklis būtiski pasliktināsies. Ja vasaras periodā aizrautīgākie masku lietotāji izmocīs savas dienas un lielākā daļa izķepurosies, tad imunitāte, kura būs nodrillāta pavasara un vasaras mēnešos dzīvojoties zem maskas, sevi liks manīt rudens un ziemas periodā. Es to perfekti zinu no savas pieredzes. Jā, pieredzes un cilvēki ir dažādi, tomēr zinot sabiedrības paradumus un tendences, liela daļa no mūsdienu cilvēkiem piekopj mazaktīvu dzīvesveidu. Īpaši tie cilvēki, kuru dzīvesveids ir dažādu iemeslu pēc lēnāks un pasīvāks, būs pirmie, kas sajutīs smagas sekas uz savas ādas jau šī gada otrajā pusē. Nepārprotami, jau vasaras karstumā centīgākie uzpurņa cienītāji pieredzēs veselības pasliktināšanos, reiboņus, elpceļu saslimstības un hronisko slimību saasināšanos, tā teikt - cilvēki mācīsies no savām kļūdām; cits jautājums, vai sapratīs savas veselības pasliktināšanās faktiskos iemeslus... 

 Ja Latvijas valsts piekopj un, redzot tendences, īstenos piespiedu medicīnas praksi, liekot maskas publiskās vietās lietot visiem, daudzi no tiem naivākajiem un sistēmai labticīgākajiem pakļausies, taču tas ir strupceļš. Ja bailēs no jebkāda vīrusa tiek bremzēti arī tie, kam nav konstatēta saslimstība, rezultātā cietēju un saslimušo skaits pieaugs. Cik daudz, protams, tas atkarīgs no daudzu faktoru kopsummas, tomēr, nepārprotami, valsts veselības ministrijas politikas uzstādījums noteiks daudzu cilvēku likteni. Savukārt atkritēji un tādi, kas nepieņems piespiedu medicīnu un eksperimentu politiku, būs spiesti pārkāpt likumus un nonāks atklātā konfrontācijā ar valsts drošības institūcijām. Skatoties no malas, rodas iespaids, ka nedz Viņķele, nedz Kariņš, nedz daudzi citi viņu padomdevēji īsti nezina, ko dara, ja ar maskām grib kā ierobežot kroņvīrusa sērgu, vai arī ļoti labi zina, ko dara - otrajā gadījumā tie ir nepārprotami savtīgi mērķi, farmācijas industrijas koorporāciju lobēšana un biznesa intereses... 

 Cits aspekts:

 Ja palūkojamies uz sejas maskām, respiratoriem un citām sevis sargāšanas tehnoloģijām, tad tirgus piedāvā pārsvarā izskatīgus, laba dizaina "mēslražojumus", ko praksē ir nācies lielā mērā pārbaudīt uz savas ādas. Ja gribat maskas, respiratora lietošanu praktizēt apvienojumā ar aktīvu kustību, fizisku slodzi vai arī mazkustību, neiesaku to darīt - diskomforts un galvas sāpes, viegli reiboņi, nespēja koncentrēties un neskaidra domāšana, būs mazākais ļaunums īstermiņā. 

 Liela bēda ir arī tajā, ka veselības ministrija un krīzes darba grupas, pat pieļaujot varbūtību, ka maskas kā sargā mūsu veselību, nav uzskatījušas par vajadzīgu izglītot sabiedrību masku pareizas lietošanas noteikumos. Tieši šis apstāklis ir izšķiroši svarīgs tiem, kas tomēr izlems pakļauties piespiedu medicīnas politikai.

Esmu vairāk kā pārliecināts, ka sabiedrības lielākais vairākums, kas lieto maskas, nemaz neaizdomājas par to, ko nozīmē pareizi lietot aizsargmasku. Jau pareizi lietojot masku, tās lietotājs nonāk apdraudējuma priekšā, pats sevi nostādot divu izvēļu priekšā, no kurām abas ir ar sliktu iznākumu; cik daudz vairāk kaitējums veselībai tiek nodarīts, ja cilvēki ir neapzinīgi masku lietotāji. Lūk, ar masku lietošanas skaidrojošo darbu bija jāsāk, nevis katru dienu pasūtot rakstu rakstus lielākajos valsts medijos ar atgādinājumu, ka jālieto maskas. Tā ir Latvijas valsts bezatbildības politika gan pēc būtības, gan tās nosacīti loģiskajā secībā.

 Papildus sociālos tīklos parādās pamatoti jautājumi:"Kāpēc veselības ministre, valdības pārstāvji un citi varas cilvēki no pārējās sabiedrības sagaida pakļaušanos masku lietošanas politikai, bet paši, kā redzams neskaitāmos videomateriālos, neievēro ne sociālo distancēšanos, nedz lieto maskas?" Turklāt:"Kāpēc vēl šī gada martā veselības ministrijas un ar to saistītās valsts institūcijas izplatīja ziņu, ka maskas īpaši nesargājot, bet jau maijā tiek skandināta propoganda, ka tomēr sargājot; KĀ INTERESĒS VESELĪBAS MINISTRIJA MELO?" 

Pieminēju vien dažus no jautājumiem un tie tā arī paliks neatbildēti, jo jau izsenis Latvijas sabiedrība dzīvo atrauti no atklātas komunikācijas ar varu. Sekas tam visam būs arī tādas izpausmes jau drīzumā, kā sabiedrībā aktīvu cilvēku protesti un ne tikai interneta vidē. Ir jāatzīst, ka valsts ir atļāvusies nevien aizliegt daudzas agrākās cilvēktiesības un brīvības, bet ir pārkāpusi "sarkano līniju", pēc kuras sekos agresija un pilsoniskā nepakļaušanās sistemiskiem uzstādījumiem un tās "ķēdes suņiem". 

 Aicinājums Latvijas policijai un drošības struktūru darbiniekiem:"Nepildiet prettiesiskas un antikonstitucionālas pavēles; esiet goda vīri un sievas! Esiet godprātīgi un apzinīgi; nepildiet savu priekšnieku un ministru vājprāta pavēles sava atalgojuma dēļ! Neesat pērkami un atturiet no idiotisma misijas pildīšanas tos, kas savas karjeras, naivuma, labticības vai nozombētības dēļ ir gatavi pildīt jebkādu priekšnieku rīkojumu! Ir jāsaprot, ka tas, kā valsts augstākās amatpersonas un Jūsu tieši priekšnieki, kuri saņem pavēles "no augšas" pieprasa izturēties pret tautu, ir indikators tam, kā krīzei padziļinoties sāks izturēties arī pret Jums un Jūsu ģimenēm. Nav noslēpums, ekonomiskā, sociālā un Latvijas valsts krīze kopsummā padziļināsies. Kad tas notiks, esiet plecu pie pleca ar Latvijas sabiedrību un mūsu tautu, kura ciena Latvijas suverenitāti, visas sabiedrības cilvēktiesības un aizstāv "viena taisnība visiem" un mūsu Satversmes principus!"

Latvijas sabiedrībai! - Neticiet meliem un dezinformācijai, ka maskas Jūs kā sargā! Neticiet tam tikai tāpēc, ka to saka veselības ministrija, pērkamas autoritātes un sistēmas kalpi un viņu mediji, kuru godprātību nosaka viņu atalgojuma savtīgās intereses! Jūsu tiesības ir pašiem noteikt - lietot vai nelietot masku! Ja kas patiešām Jūs spēj sargāt un stiprināt Jūsu veselību, tad tā ir Jūsu izvēle dzīvot apzinīgu dzīvi, būt aktīviem, daudz laika pavadīt svaigā gaisā un dabas tuvumā. Lūk, par to nez kāpēc veselības ministrijas darboņi neteic ne vārda, un tā arī nenāks pie samaņas, kad alkatība un pašu egoistiskās biznesa intereses ir augstākas par jebkādu morāli un sirdsapziņu! Šis ir laiks, kad katram pašam padziļināti ir jāvērtē jebkura informācija, ieskaitot šo, ar ko esmu dalījies.

 Nevienam nav pavisam drošu vadlīniju, bet tās, kuras mums ir, nosaka, ka valsts nedrīkst īstenot genocīda un eksperimentu ar sabiedrības veselību, brīvību un dzīvību politiku! Savas tiesības un savas Latvijas brīvību būs pašiem jānosargā, ja negribam pieredzēt nākamo sistēmas vājprātu un visatļautību!

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

 

Komentāri   

+7 # Anita 2020-05-19 17:57
Kāda vēl vasara? Man jau tagad ir grūtības ar elpošanu un ar masku, mēģināts, smoku nost. Sava auto man nav, ar pensiju jāiztiek, ar sabiedrisko transportu nebraucu vairs, kopš tiek prasītas maskas. Tai Vinķelei ar galvu nav kārtībā, viņa nesaprot, ka ir daudz cilvēku, kas bez visām maskām jau tā ar grūtībām elpo.

Kas vēl sagaidāms šajā brīnumzemē?
Atbildēt | Paziņot administratoram
+6 # Александр 2020-05-19 18:28
Пропаганда масок и страхов приведет к социальной шизофрении. Это глобально. У нас есть политика, аналогичная многим странам. Маски это начальный этап на пути к принудительной вакцинации.
Atbildēt | Paziņot administratoram
+1 # Wtf 2020-05-20 10:16
Viņķele un komperence, Jūs ko? - šis ir tas gadījums, kad uz pieres jau redzamas skaidra saprāta pazīmes. Ja neatkāpsies, sastrādās vēl nejēdzības.
Atbildēt | Paziņot administratoram
-1 # Kristaps 2020-05-20 15:42
Par mentiem pat nav ko cerēt, ka viņiem būs dūša stàties pretī priekšnieku idiotiskajām pavēlēm. Policijā labu un godīgu cilvēku ir mazāk kā starp bomžiem.
Atbildēt | Paziņot administratoram

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt