Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Sarunas ugunskura gaismā.

Autors Draugu draugs

 Pavasaris un vasara daudziem ir iecienīts laiks, lai šad un tad pavadītu vakara un nakts stundu laiku nomodā. Laimīgi ir tie, kuri spēj raisīt padziļinātas sarunas klusumā un bez grādīgajiem. Īstenībā, kad sirds cilvēkam ir pilna, "mute runā" un ģimenes, draugu un paziņu lokā vienmēr būs dzīves iespaidi, kuros vērts padalīties citam ar citu.

Agrāk, kad pats organizēju un vadīju brīvdabas nometnes ģimenēm, īpašs laiks vienmēr bija vakara stundās pie ugunskura. Kad "visas dziesmas" izdziedātas, dienas programma izsmelta, pienāk mirklis sarunām no sirds uz sirdi. Pavisam noteikti ieteiktu šādu pieredzi ikvienam pieaugušajam varbūt reizi, divas vai trīs gadā. Tikai, lūgums, nepadariet šo visu par nejēdzību alkohola utml.neprātu ietekmē!

Sarunas ir vērtīgas un kvalitatīvas, ja mūsu smadzeņu darbība nav apgrūtināta ar iepriekš minēto ietekmi. Pat bērniem un jaunatnei pa retam ļaujot pieaugušo kontrolē izkāpt no dzīves režīma rāmjiem un palikt nomodā kādu stundu ilgāk, Jūs iegūsiet uzticības pilnas attiecības, atklātību un redzēsiet sev tuvu un citu cilvēku visdziļākās pārdomas, kurās ir vērts ieklausīties...

Sarunas ugunskura gaismā.

 Dzīvē tā ir laimējies, ka esmu piedalījies šāda veida neformālos pasākumos desmitiem reižu un tie vienmēr ir bijuši lieliski brīži sarunām, dziesmām, diskusijām un neatbildēto jautājumu un dzīves pieredžu, piedzīvojumu pārrunāšanai. Tas patiesi ir tā vērts, ja protat ne vien runāt, bet arī cītīgi klausīties. Tādos brīžos nereti atraisās arī viņi, kurus uzskatām par vienmēr klusajiem un mazrunīgajiem.

 Tuvojas "Jāņi" un vasaras svinības, daudzi, kas ar prātu nedraudzējas, ļausies bezatbildīgiem dzerstiņiem un plānprātīgām izpriecām, kuru sekas ļoti bieži negatīvi ietekmē gan pašus "pālī dzīvot" tīkotājus, gan viņiem pieejamo sabiedrību. Un šo "nelaimes putnu" un pļumpīzeru, dzērāju, arī par laimes zemi bieži ar ironiju un bez tās sauktajā Latvijā, ir gaužām daudz.

 Kad redzēsiet kārtējos bezatbildīgos tusētājus un galdus, kas noklāti ar sevis indēšanas un bezatbildīgu uzvešanos sekmējošiem dzērieniem un vienalga, vai tas būtu Jāņa vai Līgas, vai Pēteru vārdā, ignorējiet tādu sabiedrību! Nepadarīsim Latviju par dzertuvi! Nepadarīsim vasaru, kad jākrāj spēki un enerģija rudens un ziemas tumšajiem mēnešiem, par lāstu sev un citiem! 

 Izvēlēsimies saprātīgas alternativas un dzīvi vienmēr skaidrā prātā, arī svētkos un svinībās! 

Iededz savu ugunskuru likumīgi atļautās vietās vakaros un, lai top sarunas Tavas ģimenes un draugu lokā, kuras nekad nebūs jānožēlo!

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt