Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Vēnu varikoze teorija un prakse. Ko darīt?

 Vēnu varikoze teorija un prakse. Ko darīt? Šī bēda skar ne tikai krietni padzīvojušos, bet arvien jaunākus cilvēkus un viens no lielajiem iemesliem ir mūsu dzīvesveids, mazkustība, - protams, ne tas vien. Jau tagad ir skaidrs, ka šī problēma globālā mērogā strauji pieaugs dēļ esošās covidierobežojumu politikas. Kam tas rūp "veselības kantoru" galā, par to ne šīs reizes stāsts.

Mūsdienu viena no lielajām cilvēces nelaimēm ir tā, ka tā sauktais komforts ir daudzus novedis pie kāda nelāga paraduma, un tas ir slinks, lēnīgs, mazkustīgs dzīvesveids un ne tikai, jo jaunāko laiku covidpolitika un baiļu propagandas rezultāts ir panācis efektu, ka mazkustīgo armijas brīvprātīgo skaits palielinās - cilvēki izvēlas sistemātiski un ilgstoši tupēt tīklā(internetā) un pakļaujas "paliec mājās" pārspīlētajiem norādījumiem, izvēlas nevis dzīvot, bet eksistēt, dodot sava prāta darbībai uzdevumu - "slinkot un pūt"...
Un, neizbēgami, tieši šis faktors, kad cilvēce no aktīvas dzīvošanas pāriet "izdzīvošanas" un eksistēšanas fāzē, ir viena no pamatproblēmām, kāpēc ar imunitāti un veselību kopumā daudziem paliks arvien knapāk un trūcīgāk. Par to netiks radītas statistikas, pie kādām esam pieradināti, kad tiek atkal un atkal bazūnēti covidsaslimstības pieauguma murgi.
Komforts un "attīstība" ir novedis daudzus pie modrības trūkuma un neapzinības - cilvēki vienkārši un bezrūpīgi, tēlaini sakot, zāģē koku, uz kura paši sēž. Turklāt netrūkst tādu, kas savu smadzeņu darbību vēl vairāk piebremzē, tērpjot sevi uzpurnī. Nožēlojami, ka ir valstis un veselības sistēmas, kas "masku balli" ir padarījuši par uzspiestu pasākumu visiem. Tas nepaliks bez ļoti smagām sekām jau īstermiņā. Daudzi dara, šķiet, visu, lai zaudētu veselības spēkus.
Mazkustīga dzīvesveida problēma pasaulē pieaug, kas nozīmē, ka cilvēce sevi pakļauj dažādu nopietnu saslimšanu un dzīvības draudu briesmām. Šķiet, visi mēs zinām, ka plūstošs ūdens nes dzīvību, svētību, bet stāvošs, - postu un nelabu smaržu un iznīcību; līdzīgi ir ar cilvēkiem, kas kustās, tie uzlādē sevi un arī citus; mazkustīgajiem pietrūkst enerģijas, motivācijas un apzinīguma pat lai parūpētos pašiem par savu veselību. Katrs pats ikdienu izvēlas, sargāt un kopt savu veselību vai nē.
 
Šī video stāsts par mūsdienās ļoti izplatīto vēnu varikozes problemātiku. Cilvēku liela daļa, nav noslēpums, ir gatavi maksāt, lai cīnītos ar slimības radītajām sekām, bet neko būtisku nedara, lai mainītu savu dzīvesveidu. Kāpēc cilvēki mēdz būt tik bezrūpīgi, kad jāpacīnās pašiem par savas veselības spēku un noturību?! - kāda būs Tava atbilde, Tava personīgā izvēle? - to noteiksi Tu pats...
 

Atpūtas mirklis 15.08. Šī diena pie jūras.

 Latvijas daba ir skaistaSaule, siltais laiks, ūdeņi un viss vasarīgais vilina doties ciemos pie dabas. Lūkoties tālumā, plašumos un vienkārši vērot un baudīt atpūtu vienatnē vai vismaz kopā ar saviem vistuvākajiem cilvēkiem, to daudziem ir jāmācās no jauna. Parasti tam nesanāk tam laika, vai pietrūkst gribēšanas, vienkārši tā sagadās, vai arī tiek izdomāti iemesli, lai paliktu "četrās sienās" un dabu daudzi vēro biežāk bildēs un viedierīcēs nekā klātienē un ar savām acīm. Tomēr ir vērts pacensties un satikt sevi un citus dabā un reizēm vienkārši baudīt un vērot dabas klusumu un skaņas, kas caurstrāvo visapkārt.

Tauta ir tik stipra, cik tās veselība...

 Tauta ir tik stipra, cik tās veselība... Cik stiprs esi Tu?

 Cilvēki gadu no gada nododas jauniem izaicinājumiem, taču tikai salīdzinošais mazākums iegūst kārotos savas veselības un labsajūtas rezultātus. Cilvēku dabai raksturīgi vienkāršas lietas sarežģīt un nepārspīlēti veselīgs dzīvesveids - tas patiešām ir vienkārši!
 
Pasaulslavens krievu kardiologs, akadēmiķis Nikolajs Amosovs nebija no cilvēkiem ar "ideālo veselību", tomēr viņš izstrādāja un realizēja savu personīgo veselības atgūšanas un saglabāšanas sistēmu, kas ļāva viņam sasniegt produktīvus dzīves gadus arī sirmā vecumā. No savas pieredzes viņš zināja teikt:"Tās rezerves, kuras radījusi daba, ir viltīgi mūsos ieprogrammētas; rezerves pastāv līdz tam brīdim, kamēr cilvēks maksimāli tās izmanto."
Viņš aicina cilvēkus nežēloties, mest slinkumu pie malas, izdarīt saprātīgas izvēles un beidzot sākt kaut ko darīt un neattiekties no labām izvēlēm, sastopot pirmās grūtības.
 
Šis video materiāls ietver dažas precīzi definētas vadlīnijas, kas lielā mērā noderēs ikvienam. Sargāsim savu veselību, to kopjot, rūdot un bagātinot! Veselība nav neaizsniedzama pieredze, kas domāta izredzētajiem. Cilvēki paši nosaka savas veselības patieso lielumu, dziļumu, plašumu. Viss sākas ar domu un jebkādu pirmo izvēli.
 

Kā nosargāt, uzlabot redzes veselību?

 Video, kurā doktors Bergs atklāj vienkāršus padomus, kā ikviens, kam rūp savas redzes veselība, var nodrošināt tās optimālu darbību, kā to nosargāt un kā uzturēt līdzsvaru mūsdienās, kad liela daļa no visas sabiedrības gan darbā, gan atpūšoties un pat brīvā dabā mēdz gremdēties telefonu un citu ierīču ekrānos, radot milzīgu un kaitniecisku slodzi savai redzei.

Daži vienkārši un praktiski padomi, kas noderēs ikvienam, arī tiem, kas ir rūpīgi savas veselības sargi un draugi. Šie padomi ir īpaši nozīmīgi vecākiem, kuri audzina savus bēŗnus; tā ir vecāku atbildība un tālredzība vai tās trūkums, attiecībā pret izvēlēm, kuras izdara bērni agrajos dzīves gados, lietojot tehnoloģijas. Protams, paradumi un līdzsvars tajos ir nepieciešams ikvienam neatkarīgi no vecuma, bet, kas attiecās uz bērniem, tad viņi visdrīzāk sekos savu vecāku dzīves ietekmei, ne tik daudz vārdos, cik praksē parādītajam piemēram.

 Dosimies regulāri ārā, tuvāk dabai; plānojam un atrodam šo laiku sev un savai ģimenei! Par šo ir vērts domāt, ir vērts runāt, ja vien pēc tam seko reāla darbība. :)

 

ĢMO saturošie produkti. Ar ko ir bīstama soja un kukurūza?

 Mazliet par mūsu uzturu, veselības un neveselības tēmu.

Šis laiks un gēnu inženierijas projekti turpina savu "uzvaras gājienu", samaitājot to, kas agrāk ticis uzskatīts par veselīgu uzturu. ĢMO ir nepārprotami pārpilni veikalu plaukti un tikai retais pievērš uzmanību tam, kādu uzturu izvēlas, vēl mazāk tiek domāts par sekām, pie kā noved neapzinīga dzīve. Un tomēr ir lietas, ko var darīt katrs, lai sargātu sevi un savu ģimeni, mūsu katra lielāko dāvanu - veselību un dzīvību, tik, cik katram mums tā dota.

Lasīt tālāk ...