Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Ceļojums, pārgājiens, laivu brauciens, brīvdabas nometnes- aktīvā atpūta, ko Jūsu bērni nekad neaizmirsīs...

Autors Draugu draugs

 Šoreiz kāds stāsts un pārdomas par bērnības dienu labām atmiņām, pozitīvām emocijām un dzīvesprieku, kurā ir vērts ieguldīt un darīt to pamatīgi, kā arī par to, kā atgādināt un mācīties neaizmirst to labo, kas reiz piedzīvots...

 Ikvienam no mums ir kādas spilgtas bērnìbas dienu atmiņas, kuras laiku pa laikam, dzīves notikumu virpulī un mijiedarbībā, liek sevi manīt, ļaujot reiz piedzīvoto sajust un apzināties no jauna. No vienas puses tā ir pieredze, kura it kā neprasa īpašu piepūli, lai to atcerētos, no otras puses tā ir vecāku un citu bērna dzīves skolotāju misija- vispirms sagādāt bērnam unikālu un īpašu pieredzi vai vienkārši jaukus mirkļus un tad arī mācīt bērnam to neaizmirst, pārdomāt, labo mīlēt, novērtēt un pēc tā tiekties. 

 Kad biju pavisam mazs, vēl kā šodien, atceros tos īpašos mirkļus, kad kopā ar vecākiem, bet pārsvarā ar tēti, agros vasaras rītos ap pulksten četriem devāmies makšķerēt- tas bija piedzīvojums, kuru gaidīju atkal un atkal. No vienas puses daba, zivis un vienmēr spilgti notikumi, no otras puses- iespēja, gūt pieredzi, mācīties un atpūšoties un ko aizrautīgu darot, būt kopā ar saviem vistuvākajiem cilvēkiem. 

Dzīvē tā ir sanācis, ka, ko savā bērnībā un nedaudz vēlākos gadus pats bagātīgi piedzīvoju, to ir gribējies nodot arī citiem- ne tikai stāstu veidā, bet vēl jo vairāk jaunas un unikālas personīgas pieredzes veidā... Gan pārgājieni, gan laivu braucieni, nometnes, dažādi sporta un kultūras pasākumi un citas aktivitātes bērnu labā, ko organizēju un vadīju, pavisam noteikti ir bijis viens no skaistākajiem laikiem manā dzīvē un, spriežot pēc bērnu un tagad jau pieaugušo atmiņām- tā ir bijusi īpaša pieredze mums visiem.

No vienas puses ir patīkami atcerēties, ko bērnībā Tev ir devuši citi un cik jaukiem notikumiem esi gājis cauri, bet pavisam citu spilgtumu iegūst laba pieredze, ja esi cilvēks, kam vairāk patīk dot nekā ņemt...

 Kad Tu nesavtīgi dari kādam labu, Tu iegūsti pat vairāk nekā labumu saņēmējs, kura labā Tu pūlies. Tu atdodi sevi procesos, kas veltīti citu dzīvesprieka veicināšanai un iegūsti nereti gan labas atmiņas, gan jaunu enerģiju un plašāku redzējumu lietās, kuras labprāt dari.

Ceļojums, pārgājiens, laivu brauciens, brīvdabas nometnes- aktīvā atpūta, ko Jūsu bērni nekad neaizmirsīs...

 Atļausim saviem un citu bērniem, kuru dzīves skolotāji uz brīdi varam būt, kļūt gan par labas pieredzes saņēmējiem, kā arī mācīsim viņus atcerēties labo un līdzdarboties labajās un foršajās lietās citu labā! Patiesībā tas notiek dabīgi- ja bērns ir saņēmis daudz labu dzīves iespaidu un iedvesmojošu atmiņu, viņš pats no sevis gribēs darīt labu arī citiem. Tas ir ceļš uz īpašu pieredzi un unikālām atmiņām, kas būtiski vairo mūsu pašapziņu, dzīvesprieku un laimes sajūtu- tas ir viens no veidiem, kā stiprinam un sargājam savu un citu veselību...

 Pavisam drīz jau baudīsim pavasara "ciemošanos" pie vasaras- tas ir lielu iespēju laiks mùsu platuma grādos izbaudīt pieredzes, kuras rudenī un ziemā ir mazāk iespējamas un ne tik ļoti patīkamas.

 Lai bērna(u) atmiņas būtu pārsvarā labas lietās, kuras Tu organizē, vadi un dari mazo labā, Tev ir jākļūst par savu mazo vai citu bèrnu draugu un sargu. Tikai tie, kurus mīli nesavtīgi un atdodot maksimumu no sava laika, enerģijas, uzmanības un labās gribas, varēs piedzīvot pieredzi:"Man ir daudz dots, lai dotu daļu no savas dzīves arī citiem"...

 Darot labu, tāpat kā arī ikdienišķas lietas veicot, gadās kļūdas un neveiksmes un iespējamība, ka mazie var būt nepateicīgi un Tavu devumu nenovērtēs. Lai cik mēs būtu gudri, apdomīgi, saudzīgi, draudzīgi un rūpīgi attiecībā pret bērnu veselību, dzīvību, brīvību, tiesībām un pienākumiem, sarežģījumi savstarpējā sapratnē un saziņā un pēkšņos pavērsienos ir teju neizbēgami. Taču arī tādus brīžus nereti var pārvērst par ieguvumu un labu pieredzi bērnu dzīvē un atmiņās. 

 Svarīgi, mīlot savu mazo, sargàt to un nekad nezaudēt modrību aktivitātēs, kas sagādā daudz prieka, sajūsmu un aizrautību. Bērni , neapzinādamies visus riskus, dažkārt ir "jāsargā paši no sevis"- no savas dauzonības un neprasmes orientēties, kad enerģijas ir vairāk nekā laika padomāt.

  Sagādāsim bērniem labāko ko varam un protam!- pavisam noteikti tas būs Jūsu laiks, Jūsu enerģija, laime, rūpes un Jūsu nedalītā uzmanība, ko kāro mazie kā zīdaiņi mātes pienu... Kad ko darām no sirds un dvēseles,- pārdomāti, gudri, taisnīgi un mīlestībā- bērni pārņems Jūsu dzīves stafetes "pieturzīmes"- bērni grib, prot un viņiem jāļauj dalīties gan savos bērnības stāstos ar citiem, gan strādāt plecu pie pleca pieaugušo vadībā, lai sagādātu priekpilnus mirkļus arī citiem!

 LATVIJA IR VIENA NO BRĪNIŠĶĪGĀKAJĀM PASAULES ZEMĒM, KUR TU VARI AKTĪVĀ ATPŪTĀ AIZVEST SAVUS MAZOS DABAS TUVUMĀ. Ko labu vari, to labi dari!- bērni neaizmirsīs, Tu atcerēsies, -vismaz būs kādi prieka un laimīgu atmiņu mirkļi vairāk dienās ne tik saulainajās. 

 Padarīsim savu bērnu atpūtu, pieredzi un atmiņas laimīgākas un vienmēr drošu un iedvesmojošu iepretī labajam!

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt