Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Dabas dāvanas septembrī, mežu bagātības. Latvija, Jūrmala.

Mazliet no atpūtas brīvdienā un brīvā dabā. :)

Šodien biju ieplānojis aktīvāku pastaigu gar jūru, bet, rets gadījums, līdz tai tā arī netiku un ne tāpēc, ka lietus brīžiem kļuva stiprāks. Izrādās vismaz tajā pusē, kur pabiju, arvien ir visai bagātīga vasaras ogu un melleņu raža. Tā kā izejot no mājas lietus jau bija sācies, uz treniņa vietu paķēru līdzi telefonu un maisiņu, kur, ja lietus pastiprinātos, ievietotu to. Līdzpaņemtais maisiņš noderēja pavisam citam mērķim, kādam, nav grūti noprast.
Reizēm dzīvē tā notiek, ka daža laba nodoma pārcelšana uz vēlāku laiku arī tīri labi noder, ja sanāk paveikt ko mazliet, tā teikt, ārpus lielajiem vai ne tik lielajiem plāniem... :)
 

Jūra, debesis un dabas vērošana.

 Kad rītos un vakaros nereti jūras piekrastē dodos, apvienoju lietderīgo ar patīkamo. Sportiskās aktivitātēs viena lieta, dabas vērošana - cita lieta un abas ir nedalāmi saistītas. 

 Padalīšos ar dažiem mirkļa iespaidiem no pēdējo dienu jūras un debesīm, kas saplūst ar to un citām dabas izpausmēm:

Lasīt tālāk ...

Latvijas dabas pieskāriens putnu dziesmās.

 Sabiedrībā visai izplatīts ir teiciens:"Labi ir tur, kur mūsu nav!" Patiesībā daudz kas ir atkarīgs no mūsu vērības un attieksmes pret notiekošo. Ja spējam pamanīt un novērtēt tās mazās un ikdienišķās lietas, spēsim būt atvērti arī iepretī negaidītiem un jauniem iespaidiem. 

Daba ir sava veida indikators, kurā katrs pats var pārbaudīt savas vērības un ieklausīšanās dziļumu. Dabas vērošana, izjušana un sadzirdēšana un tās likumību respektēšana, iet kopsolī ar to, kā protam vai neprotam apzināties, sadzirdēt sevi un līdzcilvēkus.

Tas, ko un kā Tu vēro ir labs Tavas esamības spogulis. Vērošana piepilda ar enerģiju, nevērība aplaupa un neļauj pienācīgi novērtēt arī to, kas ir.

Latvijas daba ir skaista. Lai sadzirdētu mežu šalkoņu, jūras un citu ūdeņu mainīgo kustību un spēku, vai vismaz putnu daiļskanīgās dziesmas, dažkārt nemaz nav jāiet tālu. Tieši tiem, kam dabas vērtības ir "rokas stiepiena attālumā", gadās pierast pie iespējām, kuras netiek īpaši vērtētas un tiek palaistas garām. Aicinu ikvienu iet tuvāk dabai un mudināt arī savu jaunāko paaudzi, pamanīt un piedzīvot Latvijas dabas pievilcību.

Šajā reizē, ceļā uz rīta treniņu, uz brīdi piestāju, lai ieklausītos putnu skanīgajā dziedājumā:

Lasīt tālāk ...

Cik neierasti silta ziema, tik auksts pavasaris. Nez, cik karsta būs vasara?!

 Pasaule mainās arī Latvijas platuma grādos. Nebūs maz to cilvēku, kas par pēdējā pusgada nogriezņa laikapstākļiem sacītu, ka šādu ziemu un pavasari īsti neatcerās savā mūžā.

Līdz vasarai vēl apmēram mēnesis, bet silto dienu pavasarī, kad gaiss iesilis līdz ierastajam līmenim, ir bijis maz un arī pēdējās dienas maija otrajā pusē ir rudenīgi drēgnas. Taču, kā tautā mēdz teikt:"Nav ļaunuma bez labuma"; pavasarī vērojamā skaistuma uzziedēšana, daudzkrāsainība turpina savu attīstību, un, domāju, piekritīsiet, arī šādā pavasarī ir ko redzēt. Nav lieki uzdot jautājumu, kad atgriezīsies pavasarim cienīgs siltums un kāda būs gaidāmā vasara?

Lasīt tālāk ...