Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Eksperiments ar Latvijas sabiedrību 5G kontekstā uzņem apgriezienus; stratēģija nr.4- tehnoloģijas ieviešanas pretinieku tālākapstrāde- tumsoņi, mežoņi, māņticīgi ļautiņi, ieskaitot pasaules zinātnieku organizācijas, kas pēta 5G problemātiku...... :)

Autors Draugu draugs

Dažu pēdējo nedēļu laikā gandrīz katru dienu tiek cilāts jautājums par 5G Latvijā publiskajā un mediju telpā; alternatīvu un sabiedrības viedokļu apmaiņa notiek arī dažādos portālos, piemēram, facebook.

Nupat kā izskanēja Latvijas radio 1 raidījums "Zināmais nezināmajā", kas šajā reizē tika veltīts arī 5G problēmjautājumiem, taču atspoguļojums pēc būtības neko daudz neatšķīrās no citos Latvijas medijos paustajām "tēzēm", ka ar to viss lielā mērā esot labi, tikai māņticīgā un mazizglītotā tauta cepās un baidās no nezināmā gluži kā senos laikos.

 Aizsūtot jautājumus ne pirmo reizi studijā, tie, protams, netika izskatīti- labi, kam negadās... :)

Tika garāmejot un pavirši aplūkoti tikai daži sabiedrības iesūtītie "mazāk kaitīgie" jautājumi 5G bezvainības kultam.

Ja viss ar 5G ir tik ideāli, vai būtu satraukumam kāds pamats un vai ar citādi domājošiem Latvijā būtu jācīnās tik enerģiski kā padomju laikos, kad nedrīkstēja atstāt neizskalotu sabiedrisko viedokli?? 5G idejas pretiniekiem Latvijā pārmet fobijas un neizglītotību, māņticību, saistību ar kremli un ko tik vēl nē. Tajā pat laikā krietni lielākas bailes var konstatēt 5G glorificētāju pusē, kuri, ak nē, neļaus sabiedrībai saredzēt citādu redzējumu- tik uzbāzīgi un tendenciozi pasniegt viena viedokļa "pareizību", noliedzot un apšaubot desmitiem un simtiem pasaules atzītu zinātnieku un to darba grupu kopdarbus- vai tas iztur kritiku???

 LATVIJAS OFICIĀLA POZĪCIJA DEMOGOĢĒ UN MANIPULĒ, PULĒ SABIEDRISKO VIEDOKLI, RĪKOJOTIES NEKRIETNI, NEZINĀTNISKI, UZDODOTIES PAR PASAULES ZINĀTNES EPICENTRU!!! IR NOPIETNS PAMATS APŠAUBĪT LATVIJAS PAUSTO OFICIĀLO POZĪCIJU PAR 5G IZCILĪBU UN NEKAITĪGUMU, ZINOT, KA PAŠMĀJU ZINĀTNIEKI NEVIS VEIDO DISKUSIJU, BET APŠAUBA MILZĪGU SKAITU CITU PASAULES ZINĀTNIEKU KONSTATĒJUMUS JAUNĀS TEHNOLOĢIJAS SAKARĀ...

Izlasiet pēdējo rindkopu vēlreiz- tur ir daudz pateikts, kādā stilā un cik godīgi oficiālie kanāli strādā "sabiedrības labā"- par strādāšanu sabiedrības interesēs ir pamats šaubām...

"Mūsējie" apelē pie sabiedrības veselā saprāta, pie kritiskās domāšanas un ko tik vēl nestāsta-informācijas kodējums,- bet paši izliekas neko nedzirdam no tā, ko saka daudzskaitlīgie, citi ar citiem nesaistītie, daudznacionālo zinātnieku vēstījumi un brīdinājumi.

Domājiet paši un nepieņemiet  vietējo baronu pašpasludināto"veselo saprātu", kas ir tendenciozi vienpusējs!!!

Kā jau esmu rakstījis visa patiesība nav ne vienā, ne otrā pusē un arī kaut kur pa vidu nē; tā ir ārpus šī brīža cilvēces iespējām visu noteikt, pārbaudīt un zinātniski sastrukturēt, taču bažas par 5G apdraudējumu nav mistiska fobija vai neizglītotības pazīme- citādi tas būtu vispirms klajš apvainojums zinātnieku biedrībām pasaulē, kas 5G un vecāko versiju jautājumos ir pasaulē atzīti profesionāļi. Latvijā mums tāda nav neviena, taču neskatoties uz to viņi atļaujas nekautrīgi un bezkaunīgi noliegt un apšaubīt visu, kas līdz šim jau ir zināms. Tā ir nekorekta attieksme, negodīga pret Latvijas sabiedrību, zinātnieku necienīga uzvedība un ar to tiek piesātināta, uzpumpēta sabiedriskā doma. 

 Arī šajā vietnē rakstot par 5G rakstu pārsvarā tikai par "medaļas otro pusi" un 5G riskiem, cenšoties mazliet līdzsvarot lielo mediju negodīgi pausto vienpusējo traktējumu. Es atbalstu pasaules zinātnieku un ekspertu pozīciju un rekomendāciju- iepauzēt ar 5G ieviešanu, kamēr nav saņemtas atbildes uz ļoti būtiskiem jautājumiem, kas skar dabas, cilvēces veselības, sabiedrisko tiesību, brīvību un dzīvības aspektus.

Viss kaut ko maksā, bet ne katra tehnoloģija un ne viss, kas ir jauns zinātnē, automātiski ietver atbildīguma pret sabiedrības veselību un dzīvību konsekvences. Ir vajadzīgs laiks un papildus pētījumi un pārbaudes, bet tā vietā Latvija skrien visiem pa priekšu. Uz kurieni?- jautājums nav par bailēm no nezināmā, jautājums ir par atbildību pret sevi, līdzcilvēkiem un to, kā tas ietekmēs Latviju jau tuvākajās desmitgadēs, nevērtējot tikai ieguvumus naudas, ērtību utml. izteiksmēs.

 Dažkārt rakstot par 4G un 5G problemātiku arī mans portāls ir saskāries ar cilvēkiem, kas uzdod savus jautājumus 5G sakarā, tāpat ir aktivizējušies arī viltus diskusiju veicinoši  indivīdi, kuri ir gatavi komunicēt tikai no slēptuvju pozīcijām- nekādas atklātības, tikai nemitīgi uzbraucieni un apšaubīšana, savu "apziņas stāvokli" un sev pieejamo informāciju uzskatot par visas citas etalonu un kritēriju. Kad aicinu šādus cilvēkus atklāt savu personību un kopā veidot publisku un atklātu konferenci ar zinātnes ekspertu no Latvijas un pasaules zinātnieku līdzdalību, tad parasti "seko kapa klusums" un visa drosme diskutēt apstājas pie "dislike" pievienošanas manam aicinājumam komentāros.

Manā skatījumā tas ir, maigi sakot, nesmuki, kā pēdējā laikā Latvijā tiek pasniegta šī brīža informācija par tik nopietnu resursu kā 5G, un melu kampaņas un sabiedriskās domas zombēšana tikai audzē savus apgriezienus, cilvēku atbildīguma sajūtu nereti nonivelējot ciniskos jokos, vārdu spēlēs un apkaunojošā un neprofesionālā kategorismā.

Mazliet atgriežoties pie Latvijas radio 1 un citu mūsu vareno mediju "brīvajiem mikrofoniem" tiešraižu laikā ar iespēju iesaistīties sarunās, no personīgās pieredzes zinu, ka no pēdējo gadu neskaitāmiem(tie ir krietni vairāk kā daži desmiti) mēģinājumiem saziņa nav pieļauta- laikam jau medijiem ir savi privātie kanāli, kuru domu lidojums ir mazāk kaitīgs, viņi lai runā(maza ironija, bet ar realitātes dvesmu). Protams- cilvēciskais faktors u.c.- visam un visiem zvanītājiem un e-pastiem laika neatliek, taču zinu droši, neesmu es ne tuvu vienīgais, kas saskarās ar identisku pieredzi, ar atškirību nebūtiskās niansēs. Mediji nevis padara savus "brīvos mikrofonus" pieejamus visiem, bet cenzē auditoriju, gluži tāpat, kā atsijā uzdodamos un neuzdodamos jautājumus studiju viesiem un vienalga, cik korekti Tu esi vai neesi formulējis savu jautājumu un komentāru-  "vsjo pog kontrolem"(viss tiek kontrolēts).  :)

Mediji un demokrātiskas tiesības brīvi paust savu viedokli- tā ir ilūzija Latvijā.

Līdz ar to arī 5G diskusija Latvijā pa īstam vēl nav aizsākusies un vairāk kā 90% iedzīvotāju vispār nav ne jausmas, kas tas 5G pēc būtības ir par zvēru...

Ja ļautu ārzemju zinātnes profesionāļiem nokomentēt Latvijas bravurīgo pseidozinātnieku slavas dziesmas 5G tehnoloģijai, viņi nepaliktu atbildi parādā. Bet, kamēr bezkaunīgi pret sabiedrību un tendenciozi tiek atspoguļots tikai viens viedoklis, to pasniedzot, kā "svēto Mariju", par demokrātiskai sabiedrībai pieņemamu diskusiju Latvijā nav un nevar būt ne runas!

  Pavērtējiet paši!- ja šis jautājums par jauno tehnoloģiju ir tik viennozīmīgi tīrs un caurspīdīgs, tad pamanījāt, kādi resursi un kādas pūles tiek ieguldītas sabiedriskās domas veidošanā par labu "pareizajam" un tikai vienam viedoklim, proti: 5G- te viss ir vislabākajā kārtībā. Teju katru dienu ar mediju starpniecību tiek pulēta un apstrādāta tikai viena un biznesa(tātad arī esošās valsts sistēmas) interesēm atbilstoša viedokļa ticamība. Tā vietā, lai proporcionāli un korekti aplūkotu abu pretējo viedokļu pamatojumus un skaidrojumus, visādiem vārdiem un piemēriem tiek nozākāti un pazemoti idejas pretinieki, manipulējot ar terminiem- kritiskā domāšana, māņticība, tumsonība un neizglītotība, vēlmi sevi apliecināt, pat uzmanības deficītu, psiholoģiskas problēmas un ko tik vēl nē. Publisku diskusiju Latvijā, kur piedalītos abu pretējo viedokļu pārstāvji nav- ir tikai mediji un viņu viesi, kas pauž identiski pieslīpētu, vienpusēju redzējumu- tā ir "spēle vienos vārtos" un "tiesas process, kur apsūdzētajam(5G pretiniekiem) mute ir aizsieta". Vai Latvijai "lielajiem spēlētājiem"vajadzīga kvalitatīva diskusija par 5G?- kaut kā nešķiet... Mūs baro ar dezinformāciju un ar "fragmentiem no puzles", kur ziloņa astē tiek pamatota visa patiesība par 5G...

 WOW, varētu padomāt, ka komunistu cienīgais zombējums Latvijas zemē ir pagātne, nekā nebija- viss notiek, un Latvijas nodevības stāsts turpinās- varam liegties un glaimot sev, bet no malas skatoties, kā jau daudzviet esmu teicis- esam eksperimentu zeme! Savukārt modernā pasaule ar skumja smīna grimasēm noskatās, kādu veiksmes stāstu atkal uzražos pašmāju baroni un ķēniņi...SLAVA SOVETSKOMU KOLHOZU, SLAVA 5G! :D

 

p.s. Es neesmu zinātnieks, bet esmu par to, lai diskusija Latvijā 5G lietā būtu godīga! Nav pieļaujams, ka sabiedriskā viedokļa veidošanā tiek lobētas tikai biznesa un valsts politekonomiskās intereses. Ja nav atklātas, daudzkārtējas, nopietnas un padziļinātas diskusijas ar abu pretējo viedokļu pārstāvjiem, tad, lai neviens nestāsta mums pasaciņas, ka Latvijas zinātnieku un mediju dueta spriedelējumi par 5G izcilību var konkurēt ar pasaules zinātnieku kopējā darbā rastajām atziņām!

 Varneši un politiķi, telekomunikāciju runas vīri un sievas un visbeidzot mediji Latvijā- beidziet piekopt staļiniskās demogoģijas taktiku; tas ļoti smird pēc komunisma un totalitārisma un Latvijas sabiedrībai, kad tā to apzināsies, būs nopietni iebildumi! Jūsu rīcība un bezatbildība un apzināta informācijas akcentu sagrozīšana nepaliks bez sekām. Tekstus un vervelējumus var sagudrot kādus vajag, bet realitāti nekad no visiem nenoslēpsiet. Var piemānīt sevi, citus un daudzus, bet nekad visus. Te Jūsu argumentācija ir izsmelta...

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

 

 

 

 

 

 

 

5G sakarā ir daudz neatkarīgu pētījumu. Cik pētījumu vajag, lai cilvēki nešaubītos?- te nav limita. Tātad pētījumu simtos un miljonos neslēpjas argumentācija.

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt