Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Latvijas dabas pieskāriens putnu dziesmās.

Autors Draugu draugs

Sabiedrībā visai izplatīts ir teiciens:"Labi ir tur, kur mūsu nav!" Patiesībā daudz kas ir atkarīgs no mūsu vērības un attieksmes pret notiekošo. Ja spējam pamanīt un novērtēt tās mazās un ikdienišķās lietas, spēsim būt atvērti arī iepretī negaidītiem un jauniem iespaidiem. 

Daba ir sava veida indikators, kurā katrs pats var pārbaudīt savas vērības un ieklausīšanās dziļumu. Dabas vērošana, izjušana un sadzirdēšana un tās likumību respektēšana, iet kopsolī ar to, kā protam vai neprotam apzināties, sadzirdēt sevi un līdzcilvēkus.

Tas, ko un kā Tu vēro ir labs Tavas esamības spogulis. Vērošana piepilda ar enerģiju, nevērība aplaupa un neļauj pienācīgi novērtēt arī to, kas ir.

Latvijas daba ir skaista. Lai sadzirdētu mežu šalkoņu, jūras un citu ūdeņu mainīgo kustību un spēku, vai vismaz putnu daiļskanīgās dziesmas, dažkārt nemaz nav jāiet tālu. Tieši tiem, kam dabas vērtības ir "rokas stiepiena attālumā", gadās pierast pie iespējām, kuras netiek īpaši vērtētas un tiek palaistas garām. Aicinu ikvienu iet tuvāk dabai un mudināt arī savu jaunāko paaudzi, pamanīt un piedzīvot Latvijas dabas pievilcību.

Šajā reizē, ceļā uz rīta treniņu, uz brīdi piestāju, lai ieklausītos putnu skanīgajā dziedājumā:

 Lai arī kādas iespējas nenodrošinātu mūsdienu tehnoloģijas, nesalīdzināmi vērtīgāk ir piedzīvot dabas tuvumu katram pašam uz savas ādas, klātienē...

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt