Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Talantu un spēju pasaule

Autors Draugu draugs

Sakiet, vai Jūs zināt kādu tādu cilvēku, kam nav nedz hobiju, nedz kādu izteiktu spēju vai talantu?  Ja par hobiju trūkumu dažs labs arī varētu pasūdzēties, tad par talantiem un spējām nez vai būtu godīgi pret sevi vai citiem teikt, ka nav nekā.. Un to varam apstiprināt bez kādiem pārspīlējumiem..  Katram ir kas dots, katrs var sniegt labumu sev un citiem- tā tas cilvēka dabā iekārtots.

 Atliek vien būt aktīvam, enerģiskam un talanti, prasmes un spējas izkoptās un neizkoptās pašas liks sevi manīt, tikai jābūt mazliet vērīgiem, ar atvērtu sirdi pret sevi, apkārtējiem un notiekošo..

Talantu un spēju pasaule

Talantu konstatēšana ir samērā patīkams process, bet nez vai būs daudzi, kas to pašu varēs teikt par spēju izkopšanu un attīstīšanu.. Gadās, cilvēkiem reizēm piezogās kārdinājums salīdzināt savu varēšanu ar citu prasmēm.. Salīdzināšana pēc būtības jau nav nekas nosodāms vai slikts, problēma rodas apstāklī, kad cilvēks subjektīvi vērtējot otru, saredz viņā tādu izcilību, ka pašam sava spēja vai talants liekas kā tāds apkaunojums un nieks.

Lai nekad un nekas mūs nedara mazdūšīgus! Viss, kas esi pats un, kas Tev ir- tā ir Tava bagātība; dalies tajā ar citiem un tā pieaugs..Daloties ar citiem, Tu iegūsi pat vairāk nekā tie, kas būs saņēmēju lomā.. Protams, "saņemt vairāk nekā citi" nav gudru cilvēku darbības motīvs ,tikai fakts, tomēr realitātē tā notiek;"šī matemātika" vislabāk strādā to labā, kas labprāt dalās.. Turklāt ir jāsaprot, katram ir savs individuālais izaugsmes ceļš ejams, katram ir savas pūles sevis veidošanas darbā jāiegulda.. Un šis darbs ir ne tuvu vienmēr viegls, bet "darba augļi ir patiešām gardi" ..

 Novērtēsim to, kas ir mums pašiem un cilvēkiem mums līdzās, vēl jo vairāk augstu vērtējot pašu cilvēku!  Un nenoniecināsim nedz savu, nedz citu spēju un iespēju pasauli! Lai mums visiem izdodās sasniegt labas un prieku un gandarījumu sniedzošas virsotnes un dot labumu sev un pasaulei ap mums!

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt