Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Dzīves stāsti, kuri iedvesmo.

 Cilvēki, kuri veselībā ir bagātāki par citiem, bieži neaizdomājās par paralēlām realitātēm citu dzīvē. Šoreiz stāsts, patiešām iedvesmojošs stāsts, par kādu ģimeni, kur kàds no tās pirmoreiz savā dzīvē ieguva iespēju ieraudzīt savus vistuvākos cilvēkus, savu sievu un savu bērnu.  Vērtējiet paši!

Lasīt tālāk ...

Es nekad nepadošos!

  Dzīves stāsts un attieksme pret notiekošo, kas var iedvesmot. Kad paliec viens nezināmā priekšā, kad pret Tevi, šķiet, nostājas viss un visi, nez vai būs daudz tādu cilvēku, kas spēs nepadoties, turklāt nekad... Turpinājumā viens no tādiem drosmīgu cilvēku dzīves stāstiem:

Lasīt tālāk ...

12 cilvēku tipi. Kurš no tiem esi pats?

12 cilvēku tipi. Kurš no tiem esi pats?Saprast un nepārprast sevi un citus ir viena lieta, pavisam cita ir- pazīt sevi. Tie, kas labi pazīst sevi, apgūst prasmi- lasīt citus cilvēkus un viņu dzīves kā grāmatu; šis ir stāsts nevis tikai par mūsu intuīciju, nojautu, faktu apstrādi, prasmēm godīgi interpretēt un kontekstuāli precīzi uztvert informāciju, bet visvairāk par tādu praksi un attieksmi kā IEKLAUSĪŠANĀS. Sadzirdēšana un ieklausīšanās veido sapratni, un tas ir vienīgais ceļš uz harmoniskām un korektām cilvēkattiecībām savstarpēji un pret pasauli kopumā.

 Ja esi no cilvēkiem, kas proti ieklausīties sevī un cienīt sevi, Tev tas nesagādās problēmas attiecībā arī pret citiem- tā ir pārbaudīta pieredze, ko varu apstiprināt arī personīgi. Taču tas nenozīmē, ka, ja saproti sevi labi un pazīsti arī citus, ka Tu būsi "miera mika"... Cilvēki, kas iedziļinās kolektīvajās lietās un problemātikās, uzņemās nastu, ko ne tuvu katrs spēj nest. Sapratne un iedziļināties prasme vēl nepadara mūs informācijas nestspējīgākus par citiem.Svarīgs un izšķirošs apstāklis ir cilvēka garīgums, ko šajā rakstā sīkāk neakcentēšu, kā vien pieminēšu, ka ja Tavi pasaules un sabiedrības izzināt motīvi un mērķi ir cienījami, taisnīgi un uz sabiedrības labklājību un laimi vēŗsti, Tu spēsi panest ļoti daudz, bet nekad visu. Tāpat tas nozīmē, ka Tu nespēsi klusēt par lietām, kas notiek- Tu noteikti nebūsi vienaldzīgs, Tu sapratīsi arī tos, kuri nesaprot un negrib saprast nedz sevi, Tevi, nedz citus. Tu būsi radikālu un labu, gudru un rūpīgi pārdomātu pārmaiņu cilvēks, kura atmoda ir aizsākusies paša dzīvē- Tavi mērķtiecīgie darbi runās skaļāk par Taviem vārdiem un atziņām. Tava dzīve ļaus Tev sadzīvot gan ar mirkļa milzīgu popularitāti un īslaicīgu atzinību, gan ar vientulību un izstumtību. Jebkura pieredze, ja vien tā nav kaitnieciska mūsu spriešanas spējām un sirdsapziņai, dara mūs stiprākus. Izejot no šī samērā pozitīvā cilvēka raksturojuma pieiesim cilvēku rakstura lielumiem, kuri vairāk vai mazāk dominē mūsos.

Lasīt tālāk ...

Veco gadu aizvadot..

Veco gadu aizvadot..Stundas, dienas , laiks kā vienmēr steidz un arī mēs steidzamies , tā teikt, iekļauties laikā, īstenot un pagūt iecerēto, plānoto un nereti arī neplānoto.. Tikai bērnībā likās , ka laiks ir "tik bezgalīgs", ka reizēm pat bija garlaicīgi un nebija ko darīt.. Dzīve rit savu gaitu un agrāk vai vēlāk esam spiesti konstatēt, ka pieaugot aizņemtībai, kā arī jo lielāka kļūst dzīves gadu bagāža , jo ātrāk steidz laiks..Laikam ir savs ritms un savi apgriezieni, cilvēka mūžam savi, katram ļoti individuāli un unikāli, un darāmā ir tik daudz...Sakiet, kurš gan nepazīst sajūtu, kad, lai arī kā Tu centies, bet tomēr visam laika neatliek.. 

Lasīt tālāk ...