Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Mūsdienu cilvēki mīl, respektē valdību melus.

Senos ne tik senos laikos tā laika biznesa intereses pārstāvošie demagogi pārliecināja "auna pieres", ka dzert grādīgos, ieraut dūmu - tas pat ir veselīgi un pat vīrusi nelīpot klāt! 😃 Laikam paejot atklājās meli un šie ir ne tuvu vienīgie sistēmas neliešu meli.

Arī tagadnē tiek gaudots vecais meldiņš, tikai citā izpildījumā, arvien pārliecinot "auna pieres", ka mutes drāniņas un uzpurņeļi sargā no vīrusiem... 😃 Un atkal paies laiks, līdz lielākajai daļai pieleks, ka tiekam krāpti merkantīlu varu interesēs.

Nez, kāds būs nākamais korporāciju b(p)iz(s)nesmeņu "cilvēku veselības glābšanas un nosargāšanas" projekts?

Mūsdienu cilvēki mīl, respektē valdību melus. Ļaunu sauc par labu, labu par ļaunu. Tos, kas atmasko sistēmiskas nelietības, mūsdienīši sauc par sazvērniekiem, tos, kuri pielien noziedzīgajām varām - par goda pilsoņiem... Kurp šī pasaulīte ripo? Vai tiešām nekurienē?!

Ko mīli Tu - iztapību vai taisnību?

 Ko mīli Tu - iztapību vai taisnību? Sekos neliels pārdomu raksts par cilvēku lojalitāti un godprātību.

Bija reiz laiki, kad ar citādi domājošiem visbiežāk vardarbīgi izrīkojās. Ja ieguvi titulu "atkritējs", "ķeceris","ragana", "burvis" un kādu tik vēl nē - rezulāts bija skaidrs, ar ko tas beigsies. Tolaik "visu pareizo" lielā mērā noteica katoļu baznīca, iznīdējot miljoniem nevainīgu dzīvību. Tagadnē situācija ir formāli krietni pamainījusies, jo baznīcas vietu un tās biznesa intereses ir ieņēmusi pērkamās zinātnes, medicīnas, mēdiju un politiķu, valsts ierēdņu mašinērija. Nepārprotiet, šis nekādā ziņā nav vispārinājums! - jo katrā sabiedrībā ir cilvēki, kas pirmkārt domā ar savu galvu un atļaujas, nevienam neglaimojot, paust savu viedokli un pieturās pie labas sirdsapziņas vērtībam.

Lasīt tālāk ...

Patreizējās diferencētās nodokļu sistēmas ietekme Latvijā ilgtermiņā..

 Lielu ažiotāžu sabiedrībā izpelnījies iepriekšējās finanšu ministrijas, valdības un saeimas jaunieveduma uzlabotā versija iedzīvotāju ienākumu diferencētās nodokļu sistēmas veidā, kas tika iedarbināts no 2018.g. 1.janvāra.Kā tika samērā klusi atzīts jau pirms gada, -nodokļu sistēma ir kļuvusi daudz sarežģītāka un, kā paredzēja to daži analītiķi, tā būs īpaši neērta un kaitinoša tiem, kas pieraduši, ka visu viņu vietā izdara darba devēji, grāmatvedība utt.Turklāt pirms gada arī Finansu ministrija akceptēja, ka ieviestā sistēma vairs netiks mainīta, lai sabiedrībā katrs pats var sekot līdzi savu nodokļu izmaiņām un atbilstoši tām rīkotos..

Lasīt tālāk ...

Lapu pūtējs, elektro velosipēds- populāri, bet pārvēŗtēti projekti.

Lapu pūtējs, elektro velosipēds- populāri, bet pārvēŗtēti projektiVai zinājāt, ka ar karoti arī var izrakt dīķi un, ka ar lielu ātrumu un ērtībām arī var pārcensties?- Vai zinājāt, ka mūsdienu zinātniskie sasniegumi ne tikai stagnē, bet arī vismaz daži no tiem izceļās ar, maigi sakot, ne pārāk adekvātu pielietojumu, un to saturiskais un jēdzīgais pienesums sabiedrības labā ir diezgan neproduktīvs, pretrunīgs, pat absurds. Šoreiz pieskaršos tikai diviem šādiem projektiem, kuri, uzsveru, atsevišķos gadījumos ir ļoti noderīgi- runa ir par lapu pūtēju un elektro riteni. Mūsdienās tos lieto arvien vairāk, nespējot novēŗtēt, kad tas būtu adekvāti un kad labāk, veselīgāk izmantot citas darbības metodes. Parunāsim par to nedaudz sīkāk...

Lasīt tālāk ...

"Darba ir daudz, bet par algu parunāsim citreiz"..

Darba ir daudz, bet par algu parunāsim citreiz Tā nereti runā biznesa cilvēki. Un darba iespēju tiešām ir daudz, bet par atalgojumu, lai cik konkurētspējīgu to sola, ievērojami lielam cilvēku skaitam tas ir  un uz gadiem paliek minimālās algas robežās, ar nebūtiskām algas pieauguma izmaiņām un tad vēl ir jāpriecājas, ja to pašu samaksā..Un, kurš gan, ilgstoši strādādams  Latvijas darba tirgū, nav saskāries ar darba devēju patvaļu un verdzisku attieksmi?! Protams, negodprātība un vēlme iedzīvoties uz citu rēķina jeb alkatība ir visu sabiedrību kopumā raksturojošs pazemojošs lielums gan darba devēju, gan darba ņēmēju lokā un reizē pārsteidz un nepārsteidz, cik mūsu darba tirgus ir ideāla vide šāda veida nelikumībām, kur nesamaksātas, samazinātas, aplokšņu un nabagu jeb minimālās algas ir tradicionāla ikdiena.. Diemžēl ir uzkrītoši daudz pazīmes Latvijā, kas liecina, ka esam modernās verdzības paraugvalsts.

Lasīt tālāk ...