Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Lapu pūtējs, elektro velosipēds- populāri, bet pārvēŗtēti projekti.

Lapu pūtējs, elektro velosipēds- populāri, bet pārvēŗtēti projektiVai zinājāt, ka ar karoti arī var izrakt dīķi un, ka ar lielu ātrumu un ērtībām arī var pārcensties?- Vai zinājāt, ka mūsdienu zinātniskie sasniegumi ne tikai stagnē, bet arī vismaz daži no tiem izceļās ar, maigi sakot, ne pārāk adekvātu pielietojumu, un to saturiskais un jēdzīgais pienesums sabiedrības labā ir diezgan neproduktīvs, pretrunīgs, pat absurds. Šoreiz pieskaršos tikai diviem šādiem projektiem, kuri, uzsveru, atsevišķos gadījumos ir ļoti noderīgi- runa ir par lapu pūtēju un elektro riteni. Mūsdienās tos lieto arvien vairāk, nespējot novēŗtēt, kad tas būtu adekvāti un kad labāk, veselīgāk izmantot citas darbības metodes. Parunāsim par to nedaudz sīkāk...

Lasīt tālāk ...

Patreizējās diferencētās nodokļu sistēmas ietekme Latvijā ilgtermiņā..

 Lielu ažiotāžu sabiedrībā izpelnījies iepriekšējās finanšu ministrijas, valdības un saeimas jaunieveduma uzlabotā versija iedzīvotāju ienākumu diferencētās nodokļu sistēmas veidā, kas tika iedarbināts no 2018.g. 1.janvāra.Kā tika samērā klusi atzīts jau pirms gada, -nodokļu sistēma ir kļuvusi daudz sarežģītāka un, kā paredzēja to daži analītiķi, tā būs īpaši neērta un kaitinoša tiem, kas pieraduši, ka visu viņu vietā izdara darba devēji, grāmatvedība utt.Turklāt pirms gada arī Finansu ministrija akceptēja, ka ieviestā sistēma vairs netiks mainīta, lai sabiedrībā katrs pats var sekot līdzi savu nodokļu izmaiņām un atbilstoši tām rīkotos..

Lasīt tālāk ...

Darba atalgojums Latvijā.

Darba atalgojums Latvijā Darba atalgojums Latvijā un stāsts par to, kā bagātie un ļoti turīgie kļūst vēl bagātāki, bet nabagi un trūcīgie vēl trūcīgāki.

Bieži tiek pieminēta darbinieku kvalifikācija, produktivitāte, izglītība, vecums, darba pieredze, tiek runāts par IKP un daudziem citiem faktoriem, kuriem, protams, ir sava ietekme mūsu veiksmēs vai neveiksmēs , dzīvojot un strādājot konkurences un kapitālisma impērijā. Ir lietas, par ko mēs un mūsu mediji runā un ir lietas, kuras, apzināti vai nē, tiek noklusētas.

Lasīt tālāk ...

"Darba ir daudz, bet par algu parunāsim citreiz"..

Darba ir daudz, bet par algu parunāsim citreiz Tā nereti runā biznesa cilvēki. Un darba iespēju tiešām ir daudz, bet par atalgojumu, lai cik konkurētspējīgu to sola, ievērojami lielam cilvēku skaitam tas ir  un uz gadiem paliek minimālās algas robežās, ar nebūtiskām algas pieauguma izmaiņām un tad vēl ir jāpriecājas, ja to pašu samaksā..Un, kurš gan, ilgstoši strādādams  Latvijas darba tirgū, nav saskāries ar darba devēju patvaļu un verdzisku attieksmi?! Protams, negodprātība un vēlme iedzīvoties uz citu rēķina jeb alkatība ir visu sabiedrību kopumā raksturojošs pazemojošs lielums gan darba devēju, gan darba ņēmēju lokā un reizē pārsteidz un nepārsteidz, cik mūsu darba tirgus ir ideāla vide šāda veida nelikumībām, kur nesamaksātas, samazinātas, aplokšņu un nabagu jeb minimālās algas ir tradicionāla ikdiena.. Diemžēl ir uzkrītoši daudz pazīmes Latvijā, kas liecina, ka esam modernās verdzības paraugvalsts.

Lasīt tālāk ...

Darba produktivitāte un spekulācijas ap to.

Darba produktivitāte un spekulācijas ap to.Mūsu valstī laiku pa laikam tiek pieminēta Latvijas iedzīvotāju nodarbinātība un jo īpaši darba produktivitātes kontekstā .
Gan būsim pamanījuši ,ka par darbinieku produktivitāti Latvijā masu mediji sistemātiski ,valsts varas pasūtījuma ietvaros, propogandē pieņēmumu, ka mūsu darba atdeves un produktivitātes līmenis ir ļoti zems un, lūk, tieši  tāpēc(viens no pamatiemesliem, kāpēc) arī atalgojums(strādnieku) ir attiecīgi neliels- lielai sabiedrības daļai minimālās algas robežās.

Šoreiz pacelšu vien dažus jautājumus šajā sakarā un , nešaubos, ikviens, kas spēj atrauties no valdības demogoģijas diktāta un spēj domāt ar savu galvu, redzēs, ka mēs, Latvijas tauta, tiekam paverdzināti paši savā zemē un ,kas skumjākais, ka to dara viņi, mūsu līdztautieši varas aprindās.

Lasīt tālāk ...