Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Anekdotisks atgadījums iz dzīves.

Autors Draugu draugs

 Šodien lietaina diena patrāpījusies vismaz Rīgas pusē. Gaidot sabiedrisko transportu kopā ar vairākiem citiem sev svešiem cilvēkiem paslēpāmies zem pieturas jumta. Uzradās pīpmanis. Palūdzu, lai pārtrauc to darīt neatļautā vietā, uz ko sekoja replika, bet apkārt taču lietus līst. Par mazu brīnumu, dūmotājs devās citviet baudīt vēzīša garšu.

 Bet pie sevis nodomāju, cik savāda ir atsevišķu cilvēku loģika- sanāk, ka nelabvēlīgi laika apstākļi atceļ likumus un attaisno nelikumības. Laikam sabiedrība ir pārāk pielaidīga un daudz ko gļēvi un bezatbildīgi pacieš, ja reiz ir indivīdi, kas vēsā mierā uzpīpo un tas nekas, viņuprāt, ka nedaudzu metru attālumā arī māte ar zīdaini ratiņos atradās blakus...

 Situācijas mēdz būt dažādas, bet pamatjautājums tomēr ir par cilvēkcieņu un korektu komunikāciju. Ne tuvu vienmēr cilvēki ir atsaucīgi uz citu tiesību respektēšanu, tomēr arī dzīves "sīkumos" veidojas sabiedrības tiesiskuma izpratne praksē. Klusēt nedrīkst! Būt gļēviem ir noziegums, kas nenormālības padara par normu un var radīt vēl lielākas problēmas nosargāt personīgu tiesiskumu nākamām paaudzēm.

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

Komentāri   

+1 # vecais zēns 2019-07-07 08:05
Kā bijušais pīpotājs varu apliecināt, ka dūmotāji ļoti personīgi uztver šādus aizrādījumus kā Jūs pieminat, tajā pat laikā nemaz nedomā par kaitējumu citiem. Ko gribu, kad un kur, to daru. Tikai vēlākajos gados pamanīju, ka kaitīgs ieradums vispirms un galvenokārt kaitē pašam un attiecībām ar tiem, kas nesmēķē. Bet savas tiesības aizstāvēt Latvijā un uz ielas- tam sabiedrības absolūtais vairākums nav gatavs. Esam pārāk kautrīgi, bailīgi, gļēvi un neapzinīgi. Klusējam kā kalpi verdzības laikā, redzot un paciešot kungu nekrietnās izdarības.
Atbildēt | Paziņot administratoram

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt