Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Izvēle pastāv vienmēr.. Kāds stāsts no armijas dzīves..

Autors Draugu draugs

   Izvēle vienmēr pastāv..tieša vai apspiesta, bet pastāv..

 Par vēstures faktiem var runāt daudz un ir jārunā, bet katrs, kas ir bijis armijā, var bilst kādu vārdu arī no savas pieredzes.. Padalīšos kādā savā tā laika notikumā - biju armijā un savu laiku nodienēju kā ikviens, tikai ar vienu atšķirību-mana izvēle bija, kā tolaik uzskatīju, "nenodot noziedzīgu pret Latvijas tautu zvērestu", un pie tā arī pieturējos, lai arī kā mani centās pierunāt virsnieki, kapelānu ieskaitot.. Neviens no viņiem nespēja korekti un pārliecinoši izskaidrot zvēresta definīcijā ietverto frāzi "bez ierunām pakļauties militārajai disciplīnai, vienmēr pildīt savu priekšnieku pavēles un rīkojumus atbilstoši Latvijas Republikas likumiem.", kuras dēļ man lv armijas zvērests ir nepieņemams..

Ja karavīrs apņemās pēc labākās sirdsapziņas pildīt savus dienesta pienākumus ,kā to paredz cita zvēresta daļa, tad tas loģiski nozīmē arī ievērot sistēmisko kārtību un armijas disciplīnu un,ja cilvēks ir lojāls savai valstij, viņš atdos visu sevi savu tuvinieku un savas tautas aizsardzībai,  TIKAI IR VIENS "BET" - "bez ierunām pakļauties" un pildīt priekšnieku pavēles un valsts likumus, ko izdomājuši citi cilvēki un ko var grozīt jebkurā laikā,kā jau tas ir darīts līdz šim..-tas rada bažas, tas nav pieņemami- vismaz man nē..

 ARMIJĀ MANĀ SKATĪJUMĀ VAR BŪT SADARBĪBA UN PARTNERISMS, BET NEVIS BEZIERUNU, BEZSMADZEŅU UN LOPISKA BEZ DOMĀŠANAS PAKĻAUŠANĀS..

Izvēle pastāv vienmēr

 Kad jautāju virsniekiem, ja par lv likumīgo varu kļūst režīms, kas pavēlēs veikt noziedzīgas darbības ,genocīdu pret savu tautu vai apspiest un apšaut cilvēkus, kas protestē pret "likumīgās varas" patvaļu, vai man būtu tāda vara jāsargā un vēl saskaņā ar Satversmi, kuru viņi paši pārveido un "bradā kājām"?? - Neviens neko jēdzīgu nespēja atbildēt, bet atbilde tāpat bija skaidra.. Tādēļ atteicos no zvēresta un neviennozīmīgā solījuma..

 Kāds varbūt teiks- ko tur lekties un iespringt- nu, ja nāks idiņi pie varas, tad lauz zvērestu un aizstāvi tautu savu iespēju robežās, bet, manuprāt, kamdēļ nodot zvērestu un tad lauzt to un melot, ka būsi uzticīgs neprātam, ja var nemelot vispār un saglabāt skaidru prātu, sirdsapziņu un lojalitāti savas tautas priekšā..

Armija lai paliek armijniekiem, bet izvēle pastāv vienmēr un visur visneiedomājamākos apstākļos..

 Padomāsim paši, kā ir ar mūsu personīgo izvēli- cik daudz tā patiešām ir mūsu pašu un, cik daudz tā ir "restartēta" un pārveidota ne gluži mūsu pašu izvēle dažnedažādajos dzīves pavērsienos ?!

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt