Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Covid-19 pandēmija? - vai tiešām?!

 Sagatavoju plašāku rakstu par covid-19 zināmo, mazāk zināmo un tā, ļoti maigi sakot, "ēnas pusēm". Nedrīkstot jau skaļi teikt, citādi atkal facebook un citi cenzori apvainosies un aizrausies ar bloķēšanu... :)

Šobrīd ir tā, ka pēc kroņvīrusa izplatības oficiālās statistikas pirmās četrās valstīs - ASV, Brazīlija, Indija un Krievija - esot uzskaitīti vairāk kā puse no visiem Covid-19 saslimušajiem. Ja vien sērgas izplatības datu bāzei varētu ticēt, tad uz 9. jūlija pl.15 pēc Latvijas laika, pasaulē sērga fiksēta 12,2 miljoniem pasaules iedzīvotāju, no kuriem 6,3 miljoni saslimušo fiksēti jau pieminētajās četrās valstīs.

Pasaulē, ja var ticēt oficiālajai statistikai reālajā laikā - https://www.worldometers.info/lv/ - ir nepilni 7,8 miljardi iedzīvotāji. Pieņemsim, ka ir 8 miljardi; covid sērgas infekcija, ja par atskaites punktu ņemam 2019.gada decembri, šobrīd tā ir skārusi 12 miljonus iedzīvotāju pasaulē. Cik tas ir procentuāli, domāju, nav īpaši grūti aprēķināt. Realitātē tie pat nav 0,15% no visas pasaules iedzīvotājiem. Vai arvien mēs runājam par visiem un pandēmiju?! Protams, nevienā brīdī nesaku, ka sabiedrībai jārīkojas bezatbildīgi, taču šī laika covid-19 politika kūleņo no viena grāvja otrā, no vienas galējības citā, un tas pavisam noteikti atstās ilgtermiņa sekas uz visas cilvēces un pat nākamo paaudžu veselības un imunitātes kvalitāti...

Lasīt tālāk ...

Donalds Tramps pret Sorosa mafijas bandām...

 Amerika šodien "tiek atklāta no jauna"... Nemieri, grautiņi, kautiņi, rasisms, dumpošanās un vardarbība, marodierisms, īpašumu dedzināšana, bandu organizēta darbība un provokācijas. Neizbēgami ir arī cilvēku upuri.

 Vērojot pēejo laiku notikumus un demonstrāciju taktiskās vadlīnijas, nepamet iespaids, ka gan Covid-19, gan grautiņiem Amerikā ir vienota stratēģija, vismaz viens saimnieks, organizators un pasūtītājs...

Pēc tam, kad Donalds Tramps publiski paziņoja, ka nemierus slāpēs, iesaistot Nacionālo gvardi, vairākviet aizvadītajā diennaktī tas sekmējis vēl lielāku vardarbību un haosu. 

 
Lasīt tālāk ...

Kroņvīruss. Cilvēce manipulāciju varā.

 Viedokļu dažādībai iekļaušu video materiālu, kas parādīs lietas, par kurām valstu oficiālie kanāli nelabprāt vai arī nicinoši izsakās, apgalvojot, ka nekas tāds nav iespējams, tomēr īstenība ne vienmēr ir tāda, kādu mums to pasniedz informatīvi "uz paplātes". Ir jāpārbauda katra viedokļa argumentācija un pamatotība, lai saprastu dažādu globālu notikumu vadlīnijas.

Lasīt tālāk ...

Pieaugot krīzei, pieaug melu un "viss tiek kontrolēts" valstu propoganda.

 Tie, kas rūpīgi seko līdzi notikumiem Latvijā, atcerās, ka vēl 2020.gada martā kāda mūsu valsts veselības ministrijas dāmīte bravurīgi apgalvoja, ka viss tiek kontrolēts - tas tika teikts covid-19 saslimstības ierobežošanas kontekstā.

Kas padzīvojuši krietnus gadus Padomju laiku sistēmā, zina, ka "vsjo pod kontrolem" jeb "viss tiek kontrolēts" bija ļoti iecienīts teiciens; tā bija sistēmas cilvēkiem standarta un gandrīz kā obligāta frāze, kad jārunā ar medijiem, pat ja viss ne tuvu ir kārtībā. Ir veco laiku sistēmiskas tradīcijas, kuras tiek valstu pārņemtas arī mūsdienās.

Latvijas gadījumā šoreiz stāsts ne par covid, bet tieši vairāk par pašu principu, kā un kāda informācija tiek likta sabiedrībai uz galda. Par to ir vērts aizdomāties. Tieši šis aspekts padara sabiedrību viegli manipulējamu un ievedamu dezinformācijā, ja tā pamatā vadās vien no oficiālo informācijas kanālu satura. Par Latviju tiešā formā šoreiz viss, bet ar nākamo ziņas aspektu varēsim vilkt paralēles ar mūsu valsts situāciju - redzēsim, kā kādā Latvijas kaimiņzemē informāciju uzfrišina līdz formai "gatavs sabiedrībai". 

 Noklausieties sekojošā stāsta vismaz pirmās pāris minūtes un Jūs pamanīsiet, ko slimnīcu darbinieki runā, kad domā, ka ieraksts nenotiek un, kā mainās informācijas saturs, kad ir pabrīdināti par to, kad notiek ieraksts. Jā, tas ir Krievijā, bet nedomāju viss, ka kas tāds nejauši notiek tikai tur. Stāsta morāle domāju paskaidrojumus neprasa.

 
Lasīt tālāk ...

Godīgi atspoguļotas informācijas principi un daži piemēri.

Godīgi atspoguļotas informācijas principi; daļa no tiem:

1.Ziņas avots NEKAD nepretendē uz "visas patiesības" statusu.

Ja redzat rakstus ar skaļu paziņojumu - "visa patiesība", ejiet garām. Diemžēl ir autori, kuri šādā veidā, cenšoties piesaistīt auditorijas uzmanību, diskreditē ne tikai sevi, bet arī saturu, kuru nodod citiem. Tā iet zudumā arī dažas ļoti vērtīgas vadlīnijas, kuras autoru pārspīlējumu dēļ, tiek nenovērtētas vai novērtētas aplami.

2.Ziņu avoti, kas mērķēti uz sabiedrības izglītošanu vai veselīgas diskusijas veicināšanu, neslēpj, ka nepretendē uz neapstrīdamu sava ziņojuma faktu un interpretācijas korektumu.

3.Ziņu avoti, kas tendenciozi un galvenokārt nodarbojas ar citādu viedokļu apkarošanu, mobingu, diskreditāciju, nekalpo sabiedrības informēšanas un izglītošanas interesēs.

Lasīt tālāk ...