Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Spekulāciju valgi. Pārbaudi sevi, cik viegli padodies manipulēšanas mākslai!?

Autors Draugu draugs

  Informāciju var iedalīt faktos un pieredzēs, uzskatos un pieņēmumos, vērtējumos un spriedelējumos, patiesībā, puspatiesībā, melos, spekulācijās un tā joprojām.

Kad lasām vai paši veidojam savu informāciju, mēs teju nemaz nedomājam par to, kādu ietekmi tā atstāj uz mums pašiem un cilvēkiem, kas mūs sadzirdēs. Vēl vairāk, mēs esam pakļauti dažādu viedokļu un patiesības un faktu interpretāciju apstrādei. Mums var likties, ka eksperti un autoritātes faktu un dzīves patiesību izzināšanā ir rūdītāki un zina labāk, taču ne tuvu vienmēr ir tā, kā no malas izskatās. Tieši autoritātes un viedokļu līderi dažkārt izspēlē "spekulantu kārtis"- tas var gadīties arī nejauši, pat labu gribot. Turklāt ir jomas, kur arī katrs no mums jūtas pietiekoši komfortabli, lai sajustu vismaz kādā jautājumā savu īpašo kompetenci. Tas, kas notiek ar cilvēkiem mūsu neapzinātībā, ir process, ko varētu raksturot īsos vārdos: Mēs manipulējam sevi un citus; starp mums nav izņēmumu. Mēs radām bumeranga efektu savā dzīvē. Un katram vārdam ir liels spēks. Gribat pārliecināties? :) Lūk, mazs uzskatāms piemērs, kuram, pateicoties mana teksta manipulācijai, Jūs būsiet daudz sagatavotāki atpazīt viltus spēli, nekā, ja saskartos ar sekojošo saturu bez brīdinājuma teksta:

Lasiet un vērtējiet informāciju ļoti vērīgi!-

🤓 Japānas neirologa attēls ļaus jums saprast, kā jūs šobrīd jūtaties.
Ja attēls nekustas - esat mierīgs.😎
Ja attēls nedaudz kustas - esat stresains. 😳
Ja attēls kustas kā karuselis - esat ļoti stresains. 😤

Attēlu skatiet šeit:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=575632383184735&set=a.401023863978922&type=3&theater&ifg=1

Pirms lasiet tālāk, lūdzu, ieturiet mazu pauzīti, piemēram, 1 minūti un atbildiet godīgi sev:"Ko Jūs pamanījāt? Ko secinājāt? Un, vai Jūs šī speciālista atziņu izjūtat kā kaut ko realitātei atbilstošu? Vai bijāt īpaši vērīgs un "ieslēdzāt" savu kritisko domāšanu?"

Un tagad daļēji atmaskosim spēkulāciju:"Tajā struktūrā ir slēpta sava psiholoģija. Cilvēka smadzenes un acis konstatējot tik daudz kanālus, sadala uzmanību attiecīgā daudzumā un, uzsveru, atbilstoši ievadteksta vārdu spekulācijai liek mums ar īpašu vērību meklēt to, kam autors pievērsis uzmanību. Tā ir vārdu spēles un mūsu iztēles manipulācija. Šeit tiek pārbaudīts nevis stresa līmenis, bet gan tas, cik viegli padodamies ilūzijai... 

Aizsedziet visus lauciņus, atstājot tikai jebkuru vienu un Jūs pamanīsiet, ka nekas nav pakustējies ne par kripatiņu. Japāņu neirologs nodarbojas ar spekulāciju." 

Iepriekšējais piemērs visai uzskatāmi demonstrēja, kas notiek ar mūsu prātu, ja nesaglabājam modrību un ja uztveram informāciju ar atvērtu sirdsapziņu. Izzināšana, informācijas ievākšana un mācīšanās ir laba lieta, tomēr katram pašam sev ir jāatbild- vai saturs, kurā rakņājos, nesatur kaitniecisku zemtekstu mūsu veselībai, pašapziņai, morāles un vērtību struktūrai vai arī vienkārši paredzēts tukšai laika notrallināšanai.

Ne visam, ko redzam, dzirdam un citādi sajūtam ir jādod "zaļā gaisma". Piesardzība, apdomība un individuāla informācijas izvērtēšanas nepieciešamība ir mūsdienu laikmeta viens no lielākajiem deficītiem. Mēs gandrīz prefekti protam iekļauties un pakļauties dažādām ietekmēm, sistēmām un pārņemt citu domas, spriedumus un atveidot citus, it kā dzīvotu savu dzīvi un domātu savas domas. Šāda un cita veida modi saucam par vērtību, kamēr taustāmo un grūtāk apjaušamo realitāti neapzinamies.

MŪSDIENAS IR ĻOTI IZTEIKTS SABIEDRĪBAS NEAPZINĀTĪBAS UN NEDOMĀŠANAS(vājprātības) LAIKS. NAV BRĪNUMS, KA NEAPZINĀTĪBA NOVED NECEĻOS- BEZATBILDĪBĀ UN DEGRADĀCIJĀ, KO VARAM REDZĒT VISOS VALSTS SISTĒMAS LĪMEŅOS. Daudzi  no mums ir neuzmanīgi un pavirši; mēs nezinām, kā saglabāt modrību un neļauties manipulācijām...

CILVĒKI, KAS DAUDZ DOMĀ UN AR SAVU GALVU- TIE DZĪVO. CILVĒKI, KAS PĀRSVARĀ VADĀS NO CITU DOMĀM, EKSISTĒ UN ATĻAUSIES TO, KO NOTEIKS SISTĒMA UN CITI, KAS PATSTĀVĪGĀKI UN NEATKARĪGĀKI PAR VIŅIEM...

Atcerieties vienmēr- saturs, kura stāstījumā iekļaujas tikai stāstījums- Jūs cenšas aizvest pie autora izraudzītajiem mērķiem. Saturs, kur iekļauti tiek arī jautājumi, var sekmēt vairāk Jūsu pašu individuālo domāšanu.

Nekas šajā uzskatu un viedokļu pasaulē nav tik svarīgs, kā process, kad Tu atraisi savas personīgās uz labu vērstās domas un spēj saskatīt arī citu cilvēku labo gribu viņu domu, jūtu, vārdu un darbu pasaulē. 

Manipulēšana un vadīšana ir īpaša māksla, ko, apzināti vai nē, pieprotam jau no pirmajām dzīves dienām un visu mūžu. Nepārprotami, visu nevaram ar prātu apjaust, tomēr tik, cik mums ir dots, ir vērts zināt un apzināties.

 Ne katra manipulācija ietver slēptus ļaunus nolūkus, tāpat kā ne ar katru labu domu spējam uzlabot savu vai citu cilvēku omu! :) Tomēr ir vērts censties dzīvot pēc principa:"Ko dari, to dari no sirds."- tas lai attiecās arī uz katra mūsu pašu personīgo domāšanas dziļumu! :)

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Ieslēdziet javascript lai šī forma darbotos

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt