Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Kroņvīruss. Cilvēce manipulāciju varā.

Autors Draugu draugs

Viedokļu dažādībai iekļaušu video materiālu, kas parādīs lietas, par kurām valstu oficiālie kanāli nelabprāt vai arī nicinoši izsakās, apgalvojot, ka nekas tāds nav iespējams, tomēr īstenība ne vienmēr ir tāda, kādu mums to pasniedz informatīvi "uz paplātes". Ir jāpārbauda katra viedokļa argumentācija un pamatotība, lai saprastu dažādu globālu notikumu vadlīnijas.

 Drīz būs pagājuši jau divi mēneši, kopš oficiāli Pasaules veselības organizācija izsludināja pandēmiju. Par to, kādu ietekmi tas atstājis uz valstīm un to iedzīvotājiem, informācijas pārbagātības dēļ, papildus neminēšu, tomēr vienu akcentu īpaši izcelšu - krīze un reāli procesi, kas norisinās tās aizsegā.  Sabiedriskā doma regulāri tiek veidota un fokusēta uz lietām un notikumiem tā, lai cilvēki saredzētu to, ko valsts pasūta medijiem. Respektīvi liela daļa no mums, kas regulāri klausās, skatās galvenokārt vien oficiālo kanālu versiju traktējumus jebkuros jautājumos, pārdomājam nevis savas domas pēc pašu iniciatīvas, bet gan tās, ne mums piederošās, uz kurām pamudina varas cilvēku informācijas kanāli. Dzīvojot troksnī un kņadā patiešām ir grūti koncentrēties un atļauties domāt patstāvīgi, tālab reizēm ir vērts profilaktiski uz laiku izslēgt visu, doties kaut vai brīvā dabā, baudīt klusumu un kārtīgi izvērtēt, kas ir kas vai arī, kā minimums, atpūsties no tendenciozās informācijas plūsmas.

 Sabiedrībā par globāliem procesiem interesējas tās mazākums, un šis nav tas stāsts, ka mazākums, tapēc ka tas "urķējas un rok padziļināti" atrod visas pareizās atbildes. Tomēr daļu no tām ieskicē visai precīzi. Par atsevišķām detaļām, ja vien noskatījāties visu video, Jūs jau uzzinājāt. Kas attiecās uz esošo krīzi, es to sauktu par manipulāciju, kas noris visapkārt, kuras aizsegā notiek pasaules pārbūve - arvien vairāk un vairāk resursu, ieskaitot politisko un ekonomisko varu un ietekmi pasaulē, nonāk šauru interešu grupu lokā, kā rezultātā, tautas valodā runājot, superbagātie kļūst vēl bagātāki, bet nabagie un netik turīgie vēl trūcīgāki. Varas pārdale bagāto un viņu koorporāciju rokās - tas šajā pasaulē nav nekas jauns. Jauns ir tas, ka katra šāda krīze ir ar arvien smagāku piezemēšanos. 

Pielietošu piemēru par akmentiņu ko ielidinām jūrā, kura izraisītā viļņa svārstībai varam izsekot vien īsu brīdi; pēc tam par to vairs daudz nedomājam. Līdzīgi ir ar sabiedrībai pasniegto informācijas plūsmu, mēs sadzirdam, saredzam to, ko mums pasniedz un, ja neesam tendēti patstāvīgi meklēt atbildes, mēs paliekam tajā sapratnes līmenī, kāds ir izdevīgs globālās politikas megabiznesu un koorporāciju apmaksāto mediju pasaulei.  Varētu jau jautāt, ko gan tas līdz, ja zināsim par vienu vai dažām precīzām atbildēm vairāk? - un tomēr- tam ir nozīme. Tie, kas spēlē jeb bīda savus projektus globālu notikumu aizsegā, viņiem ir vispārzināma sistēma, kā rīkoties, kad tā brūk; viņiem ir perfekti zināmi cilvēciskās psiholoģijas un uzvedības paradumi, kad iestājas krīzes apstākļi. Viņi zina, kā manipulēt ar paniku, ar bailēm, ar depresiju, neziņu un tā joprojām. Cilvēce šajā ziņā nav daudz mainījusies; gluži pretēji, interneta laikmetā, var "uzburt" jebkādu realitāti un padarīt to tik spilgtu, cik nepieciešams, lai valstis un to politiskie līderi "mestu savus akmentiņus pasaules okeānā" un izdarītu spiedienu uz sev pieejamo sabiedrību savas valsts iekšienē, atbilstoši tam, kā vajag valstu "pareizās rīcības" metodoloģijas izstrādātājiem, kuru saknes slēpjas globālajā mafijā un viņu sabiedrotajos...

Nekā jauna nav šajā pasaulē, kas attiecās uz cilvēku alkatību un tieksmi pēc varas pār citiem. Parazītisms un iedzīvoties kāre, bizness pāri visam - tā ir mūslaiku superbagāto cilvēku reliģija. Nav labvēlīgāka laika aplaupīt tautas, kā tad, kad tās ir "iedzītas stūrī" un neredz īpaši tālāk par to "akmentiņu, kas iemests jūras ūdenī" ,vai arī neredz tālāk par vīrusa briesmām un nepieciešamību "palikt mājās". Pasaules lielo kungu šaha spēle ir sākusies un jaunie projekti ieraudzīs savu dienas gaismu... Vai to zinot ir jāpadodās bailēm? - pavisam noteikti nē! - ir katram jāpieliek sava doma un izvēle iepretim tam, lai mega koorporāciju biznesu nebarotu. Viena lieta ir tas, kā cilvēki reaģē uz bailēm, neziņu, otra lieta, par kuru vien retais aizdomājas - tie ir mūsu nelāgie paradumi, kurus cenšas veicināt tie paši spēki, kuru interesēs ir arī šī krīze. Cilvēki, kas spēj dzīvot apzinīgi un spēj neatstāt savus resursus, piemēram, alkohola, tabakas, narkotiku, azartspēļu izpriecām un daudzām citām nejēdzībām, bet labāk ar saviem resursiem pabaro savu ģimeni, veicina vietēja mēroga protekcionismu, pērkot preci no pašmāju ražotāja un zemnieka, sper pussoli pareizā virzienā, lai samazinātu to varu pasaulē, kam katrs cilvēks ir tikai cilvēkresurss jeb prece viņu bagātības pavairošanai. 

 Mēs varam ņemties un cepties par globalizācijas un krīzes laika tēmu līdz nelabumam, bet, ja paši nemainamies un radikāli nemainam savu dzīvesveidu un sava neprāta paradumus, mēs arvien esam tie, kas danco pēc koorporāciju parazītisma politikas stabulītes. Šajā jautājumā ir katram savs ceļš ejams. Lai sabiedrība mainītos un lai mākslīgi izraisīto krīžu ietekme mazinātos, svarīgs ir ikviens cilvēks, kas pieņem lēmumu mainīties individuāli. Krīzi mēdz saukt par jaunu iespēju laiku un, nav noslēpums, tas ir labāku iespēju laiks gan labiem cilvēkiem, gan arī blēžiem. Kas attiecās uz pirmajiem, patstāvīgi un tālredzīgi cilvēki - tādi, kas gatavi mainīt sevi un savus paradumus, ir kā tas "mazais cinītis, kas gāž lielu vezumu". Kad "lielā vezuma vedēji" un pasaules sistēmas kļūst neuzmanīgas, negaidīta un padziļināta krīze skars viņus pašus. Pasaule mainās, tā nekļūs labāka, tā kļūs citādāka un daudz viltīgāka, manipulējamāka, no varas cilvēku puses kontrolētāka. Pārmaiņām ir jābūt sagatavotiem un tālredzība un apzinīga dzīve ir viens no labākajiem veidiem, kā pasargāt sevi un vismaz savu ģimeni.

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

 

Komentāri   

+4 # Elza 2020-04-28 08:35
Tur es pilnīgi piekrītu:"Pasaule mainās, tā nekļūs labāka, tā kļūs citādāka un daudz viltīgāka, manipulējamāka, no varas cilvēku puses kontrolētāka." Bet tagad cilvēki sāks vairāk baidīties nevis no paša vīrusa, bet no bada.
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Mareks 2020-04-28 14:08
Diemžēl tas ir jau noticis.
Atbildēt | Paziņot administratoram
+1 # Eduards 2020-04-30 12:01
Nu nav cilvēki gatavi mainīt savus nelāgos paradumus, varat par to nerakstīt lieki. Cilvēki, gandrìz visi kā viens, orientēti vairāk paburkšķēt internetā par bagātniekiem, nevis izraus āķi no lūpas. Tie paši, kas šodien saukā visādus sorosus, geitus, bafetus, izteiktais vairākums labprāt atbalsta viņu biznesu ļoti personīgi - ar pīpošanu, dzeršanu, azartspēlēm. Un to gan jūs precīzi pateicāt.
Atbildēt | Paziņot administratoram

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt