Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Pārdomas par mūsu pasaules kārtību:

Nezinu nevienu laicīgo varu pasaulē, kura kalpotu cilvēcei un cilvēcībai. Nav jēgas pat salīdzināt vienu draņķu sistēmu ar citu. Mūsdienu "augsti attīstītā" cilvēce, neskatoties uz augsto tehnoloģisko attīstību, ir zaudējusi labu sirdsapziņu, dzīves vērtības un veselīgu morāli. Ja zinātne un politika iet atrauti no cilvēkvērtībām, tas ir bīstams ceļš, kas agri vai vēlu rezultēsies pārākumtiesībās, pārākajā rasē, vergu sistēmā, un tā ir realitāte, kurā jau dzīvojam...

Bez "tīrām asinīm" jeb nesačakarētas morāles un tikumības, neviena sistēma nevar nodrošināt tiesiskumu un taisnību. Ja viss kļūst pērkams, tad par kādu taisnību vispār var būt runa? - tikai par iedomātu, melīgu un izkropļotu. Cilvēkiem jānosargā cilvēcība un, būt cilvēkiem, kas ciena sevi un citus, tas izrādās ir lielākais izaicinājums mūsdienās vairāk kā 90% vadāmās sabiedrības. Cilvēki bieži vien grib mainīt pasauli, bet vienīgais, ko varam patiešām mainīt iepretī labām pārmaiņām - tā ir katra paša dzīve. Tas ir pamats sabiedrības un cilvēcības nosargāšanai. Ja gribam ko mainīt, jāsāk ar sevi. Tie, kas to dara, maina pasauli uz labu. Tie, kas nemainās uz labu, bet piespiež citus mainīties, nevar nest sabiedrībai labumu un vienalga, cik skaistos vārdos un likumos būtu definēta iekārta...

Miera triumfs ASV nemieru laikā.

ASV nemieri, 2020.gada 31.05. atsevišķās pilsētās pārtop par miera triumfu. Acīmredzami, neticami un tomēr arī tāda var būt realitāte, kad visas konfliktējošās puses izvēlas mieru un cieņpilnu attieksmi citam pret citu. Portlendas notikums ir ne tuvu pirmais šāds apsveicams pavērsiens krīzes laikā.

Lasīt tālāk ...

Ir vai nav Latvija izdevusies valsts?!- pavērtēsim kritiski!

Ir vai nav Latvija izdevusies valsts?!- pavērtēsim kritiski! Esam radināti vairāk domāt par citām valstīm un viņu sasniegto vai gluži pretēji nesasniegto un neveiksmēm, nekā par pašmāju un mūsu valsts iespēto un kļūdām. Cilvēka dabai raksturīga ne tikai vēlme izzināt un mācīties, bet arī vērtēt un pārvērtēt, glorificēt un glaimot, tāpat kā cienīt, kritizēt un nīst. Protams, tās ir vien dažas sabiedrības kolektīvās īpatnības no mūsu pa lielam samaitātā cilvēciskuma.

Paskatīsimies kritiski šoreiz ne uz citiem, bet uz sevi pašiem- uz savu valsti, kā to pārvaldām vai arī esam padevušies nolemtībai un citu varu ietekmei... Pieskāršos vien dažam detaļām, bet ar tām pietiks, lai pamanītu, kādā Latvijā mēs dzīvojam:

Lasīt tālāk ...