Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Svētki galā. Salūti izšauti, politisko lišķu runas izspļautas, turpinās veiksmes stāstu sezona...

  Vispirms sākšu ar to, ko jau pieminēju iepriekšējā rakstā: 

"Aicinu atcerēties Kārļa Ulmaņa un viņa laikabiedru vārdus, pasludinot Latvijas brīvību 1918. gadā:

"Tagad, kad esam brīvi un vairs negaidām no augšas vai ārienes pabalstu un palīdzību, paši veidosim savu dzīvi. [..] Pie šī darba varēs ņemt dalību visi Latvijas pilsoņi un varēs baudīt labumus, kas saistīti ar mūsu neatkarību. Visi pilsoņi bez tautības izšķirības aicināti palīdzēt, jo visu tautību tiesības būs Latvijā nodrošinātas. Tā būs demokrātiska taisnības valsts, kurā nedrīkst būt vietas ne apspiešanai, ne netaisnībai.” Savukārt Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas vadītājs Pauls Kalniņš savā runā teica: „Mēs, Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas priekšstāvji, atrodam par nepieciešamu šobrīd veicināt brīvās Latvijas izveidošanos par patstāvīgu valsti. Brīvā, neatkarīgā Latvija mums tomēr nav mērķis, bet tikai līdzeklis mūsu mērķu sasniegšanai. Kā agrāk, tā tagad mēs stāvam uz sociālistiskās internacionāles pamatiem. Viņas un tamlīdz arī mūsu mērķis ir – sociālistiskā republika brīvu tautu savienībā.” Pēc tam viņš uzskaitīja LSDSP politisko programmu 15 punktos, kuras izpildīšana bija nosacījums sociāldemokrātu atbalstam jaunizveidotajai Latvijas Pagaidu valdībai. Revolucionāro sociālistu jeb eseru pārstāvis Emīls Skubiķis teica: „Mēs [..] esam cieši pārliecināti, ka [..] brīvības saules stari mūžīgi vizmos pār latvju zemi. Bet, pilsoņi, nav vienalga, pār kādu Latviju laistīsies šie zelta stari. Ja šie stari apspīdēs Latvijā netaisnību, patvarību un kailu nabadzību, tad tā nebūs Latvija, kuru mēs vēlējāmies, par kuru mēs cīnījāmies un cietām. Dosim, pilsoņi, šinī lielajā vēsturiskā brīdī [..] svinīgu solījumu, ka pieliksim visus savus intelektuālos, ētiskos un fiziskos spēkus, lai Latvijā viņas pilsoņi būtu nevis vien brīvi, bet arī laimīgi.”"

p.s.: Plašāks vēstījums atrodams šeit:

https://lv.wikipedia.org/wiki/Latvijas

 Kā tad ir šodien, kad kārtējie svētki aiz muguras?

Ir dzirdētas vairākas skaļas politiķu uzrunas, kuras lielā mērā nemaz nav vērts analizēt, turklāt daudzas no tām ir nevis viņu pašu, bet padomnieku sastādītas, tā teikt, veiksmīgam priekšnesumam. Ja kādu no tām lasījāt vai dzirdējāt, salīdziniet ar tekstu, ko lasījāt no Kārļa Ulmaņa laikiem- ievērojiet saturiskās būtības detaļas un fokusu uz tautas labklājību šeit; kā arī- uz to, ka brīvība nav pašmērķis, bet gan līdzeklis tautas un valsts mērķu sasniegšanai.

Lasīt tālāk ...

Atlaist saeimu vai pietaisīt bikses?- abi ceļi līdzvērtīgi. Latvijas tautai cits ceļš ejams...

Atlaist saeimu vai pietaisīt bikses?- abi ceļi līdzvērtīgi. Latvijas tautai cits ceļs ejamsVairākas balsis atkal un atkal skandē:"Atlaist saeimu, atlaist saeimu!"- tas ir tāds pats sauklis, kā aicinājums pietaisīt bikses.


 CIK VAR KĀPT UZ VIENA UN TĀ PAŠA GRĀBEKĻA? CIK PUNUS UN SMADZEŅU SATRICINĀJUMUS VĒL VAJAG LATVIJAS SABIEDRĪBAI, LAI NEUZĶERTOS UZ MANIPULATĪVIEM SAUKĻIEM, KURI IR NOVEDUŠI UN NOVEDĪS NEKURIENĒ?

Lasīt tālāk ...

Dienas citāts. Veltījums Latvijas valsts prezidenta institūcijai:

 Ja atņemtu tikai dažus formālos kritērijus, tādus, kā noteikts vecums, pilsonība, tad par Latvijas prezidentu varētu kļūt jebkurš. Paskatieties uz prezidenta padomnieku skaitu un saprotiet- tur savu galvu nevajag. Pilnīgi pietiek ar to, ka proti likt parakstus uz dokumentiem un uz mutes neesi kritis un, kas pats galvenais, lai Tev būtu partijnieku sektas atbalsts... Padomnieku un lv prezidenta institūcija pieturās pie Padomju savienības tradīcijam, no kurienes panesās spēcīga aura:" Latvijas valsts parazīti, apvienojieties!"

Lasīt tālāk ...

Deputātu labas gribas žesti?- cinisms cinisma galā.

 Valstij esot ilgstoši krīzes varā, Latvijas demogrāfiskā situācija ir vairāk kā bēdīga. Ģimenes, kuras plāno savu pieaugumu, nereti apstājas pie pirmā bērna un to pašu, ne tuvu katrs "var atļauties".  Šoreiz palūkosimies uz kādu ciparu, ko valsts politiķi ir atvēlējuši kā savas labākās sirdsapziņas un labas gribas žestu savas tautas demogrāfiskās situācijas sakārtošanai un uzlabošanai: 11.38 euro mēnesī atbalsts ģimenēm par pirmo bērnu, kas pastāv jau vairāk kā desmit gadus nemainīgs... Aizdomājieties par šo!  Turpinājumā divi "sulīgi" komentāri šajā sakarā:

Lasīt tālāk ...