Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Vai Francijas nemieri pret prezidenta Makrona diktatūru pieklusuši?-tie nerimsies! Tiek plānota vērienīga protestakcija Francijas pilsētās arī 1.septembrī...

Autors Draugu draugs

 Vakar norisinājās pēc skaita jau 32.tautas manifestācija un protests pret Francijas prezidenta un viņa sabiedroto politiku, šoreiz iztiekot bez nopietnām un daudzskaitlīgām sadursmēm starp protestētājiem un drošības dienestiem. Arī pašu dalībnieku, sākoties vasarai, ir mazāk nekā esam ieraduši redzēt iepriekšējos tautas gājienos. Vai tas nozīmē, ka tautas vairākums samierinājies ar Makrona un viņa administrācijas politiskajām manipulācijām un plāniem, vai arī pēc vairākkārtējiem līdzīgiem gājieniem protestējošie sāk pagurt un zaudēt jēgu šādām aktivitātēm? Drīzu un labvēlīgu rezultātu nav, bet tikai pagaidu kompromiss, ko izstrādājusi prezidenta administrācija. Patiesībā nav vienas un noteiktas atbildes,bet ir kāds ieguvums, kas kalpo par labu visvairāk Francijā nepopulārajam Makronam, un tas ir laiks, ko vēl dod tauta, mazinot savu spiedienu uz valsts pārvaldi un īpaši prezidentu. Tomēr šajā protesta akcijā pavīdēja jauna informācija par "nākamo sezonu",kad šī gada 1.septembrī ir plānots uzsākt Francijas sabiedrības protesta otro gadu. Vai tas iezīmēs kādus jaunus pavērsienus un, kā risināsies vai neatrisināsies Francijas varas un tautas komunikācijas krīze, pasaule to pamanīs...

 Aizvadītā Francijas protestējošās sabiedrības un tautas gājiena ieraksts pieejams arī šeit:

 Jau iepriekšējā rakstā ieminējos, ka starp agrāk aktīvajiem demonstrantiem ir nonākusi atziņa, ar kuru viņi saprot tautas varas ietekmes uz valsts politiku limitu un kāda daļa no protestētājiem ir zaudējuši jēgu piedalīties gājienos, kuri ir pārtapuši par pārsvarā dziesmoti miermīlīgu demonstrāciju. Francijā ir aktīvistu atzari, valstiski arī aizliegtas organizācijas, kuras ir gatavas iesaistīties protestos, kad tiem jāpielej uguni- tie ir spēki, kas gatavi varas piesedzējiem atbildēt ar varu un vardarbību, tiklīdz varas kalpi izrādīs pirmo pretestību vienotām protestētāju aktivitātēm. Gluži tāpat kā Latvijā ir cilvēki, kuri neredz jēgu protestiem, kas aprobežojas ar tautas padziedāšanu un demonstratīvu kolektīvu pabļaustīšanos, arī franču zemē ir krietns kvantums aktīvisti, kuriem dziesmotas revolūcijas komunikācijā ar varu nesaista. Viņi motivācija iesaistīties tautas sapulcēs rodas tad, kad ir reāli jācīnās un, kad uz politisko varu var izdarīt spiedienu, graujot kārtību pilsētās un valstī kopumā. Viņi uzbrūk un aktivizējas tad, kad redz iespēju lauzt likumīgās varas kontroli, kas viņiem un tautas lielajai daļai šķiet netaisnīga savā praktiskajā politikā. Daļa no viņiem, no tiem niknākajiem un agresīvākajiem, jau ir apcietināti pirmajos protestos, kad kautiņi, grautiņi un sadursmes ar policiju un specvienību karavīriem bija īpaši nežēlīgas, taču tas nebūt nenozīmē, ka miers Francijā atkal atgriezīsies, it kā laiks varētu dziedēt brūces. Tas tā tik vienkāršoti nonotiks.

 Aicinu Jūs izteikt savas domas, kādu risinājumu Jūs redzat Francijas krīzei un vai pēc tik ilgstošas konfrontācijas ar varas pārstāvjiem redzat jēgu visam tam, ko tauta panākusi vai gluži pretēji- nav panākusi ar savu regulāro aktivitāti protestos reizi nedēļā? Atstājiet savu situācijas vēŗtējumu komentāros! Paldies Jums!

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Ieslēdziet javascript lai šī forma darbotos

Komentāri   

0 # Macron demision 2019-06-24 18:46
Nedomāju viss, ka franči panāks labākus likumus savai nācijai no valsts pārvaldes puses. Globalizācijas politika skars viņus ne mazāk kā valstis, kas neprotestē. Protesti var tikai aizkavēt atsevišķus globalizācijas procesus un ne vairāk.
Atbildēt | Paziņot administratoram

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt