Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Latvijas pērkamības sistēmas trollisms internetā..

Autors Draugu draugs

Ja Tu lasi šo, visticāmākais būsi ar šādu praksi, kā vēstīts raksta nosaukumā ,jau saskāries.. Tā patiešām ir Latvijas ikdiena, taču tas nav nekas pārsteidzošs, jo arī jebkur citviet pasaulē šīs tendences tikai pieaug.Turklāt var vērot  ne tikai viedokļu cīņas un ideoloģiju propogandu izpausmes un slēptās reklāmas, bet arī pašu politiķu un drošības struktūru iesaisti situācijas novērošanā un kontrolē interneta vidē un sabiedrisko viedokļu veidošanā.Taču ir lietas, ko jāņem vērā..

 Kā jau daudzi, arī es sekoju līdzi visdažādākajiem notikumiem Latvijā un pasaulē un nereti , pat ļoti bieži arī piedalos komentāru veidošanā citu portālu resursos. 

 Ir daļa sabiedrības, kas savu viedokli pauž, neslēpjot savu identitāti, bet vēl lielāks ir to cilvēku loks, kas savu darbību veic viltus profilu un izdomātu vārdu un uzvāŗdu statusā, par literārajiem pseidonīmiem un "anonīmajiem" komentētājiem nemaz nerunājot- to ir visvairāk.. Nereti visasākās viedokļu cīņas ir no to puses, kuri lieto literāros pseidonīmus un viltus profilus.. Viņi tendenciozi nonicina, apsmej, pazemo ikvienu, kuru viedoklis nesaskan ar viņu izpratni..Un, kas ir uzkrītoši, ka šī darbība strauji progresē interneta publiskajās sarakstēs ,piem. tādā portālā kā "Delfi".. Šie uzbrukumi citu viedokļu pārstāvjiem ir tik tendenciozi un piekasīgi, varmācīgi, ka agrāk vai vēlāk aktīvākie viedokļu līderi vai komentētāji pārliecinās, ka uzdarbojās troļļu armijas vai vienības, kurām uzdots izbīdīt cauri vēlamo, pasūtīto un obligāto viedokli, ar kuru viņi skalo sabiedrības pašapziņu , veidodami..

 Jā , kāds varbūt teiks, ka pie mums Latvijā vēl nav tik traki kā kaimiņzemē Krievijā, kur trollisms un hakerisms no pastāvošās varas puses ir vesela mašinērija , kur piedalās vairāki tūkstoši "dežuranti" ikdienu.. Tur ,zinu šīs pieredzes, vairāki viņu sabiedriski aktīvie, pret varas diktatūru strādājošie publicisti internetā ir saskārusies ar praksi, ka viņu sagatavotos materiālus piem. youtube resursiem dažu minūšu laikā "nober" ar pāris tūkstošiem "dislike" jeb "nepatīk" , īsi pēc tam , kad viņu sagatavotie materiāli ievadītu internetā..  Tas tikai parāda , cik aktīvi un operatīvi tiek "nobīdīti pazemē" varai neglaimojošie un korupciju atmaskojošie viedokļi ar nolūku, lai plašāka sabiedrība neiegūtu pieeju šādai informācijai, tā kā meklētājos nepopulārie vai mākslīgi padarīti "nepopulārie resursi" ir grūtāk atrodami.. Daļu būtiskas informācijas tā troļļu armijas var noslēpt, bet ne visu.. Faktiski ,jo vairāk pieaug politiskā korupcija un noziedzība, jo vairāk sabiedrība par to runā atklāti ,un jo vairāk vara audzē savu troļļu armijas ar kadriem, kas strādā pret korupcijas un shēmošanas atmaskotājiem.. 

 Vai kas līdzīgs notiek Latvijā?- spriedīsim paši. Un kopējās tendences rāda, ka notiek līdzvērtīgs process, tikai ar mazāku cilvēkresursu iesaisti troļļu armijās, jo nereti pietiek arī ar dažiem "dežurantiem" vai viņu aktivizētiem botiem, kas pumpē iepriekš sagatavoto ,vajadzīgo un apmaksāto viedokli internetā.. Taču līdzīgi kā Krievijā, tā arī pie mums , jo aktīvāk sāk domāt un dalīties savās pārdomās identificējami(reāls vārds un uzvārds) tautas aktīvisti, jo lielāka ir viltus profilu, literāro pseidonīmu un "anonīmo" troļļu pretdarbība..  

Latvijas pērkamības sistēmas trollisms internetā

Un, kas ir interesanti, ka visbiežāk šie te troļļi pielieto komunisma laika vdk līderu skolas stratēģijas un manipulācijas ar cilvēku domāšanu un apziņu.. Ne tikai demagoģējot, ne tikai maļot vienu un to pašu, bet arī sistēmiski un regulāri nonicinot , pazemojot , necenzētiem vārdiem nomelnojot citādi domājošos..  Visvairāk viņiem patīk piekasīties un graut citu cilvēku domu pamatojumu, nekorekti interpretējot to pārdomas, kuru viedokļi viņiem ir nepienemami.. Viņi mēdz graut cilvēku pašapziņu, apšaubīt prāta spējas un visādi citādi intelektuāli žņaugt, pat klaji apmelot un diskreditēt.. Esmu ar tādiem diskutējis vairāk kā desmitām reižu un pārliecinājies, ka viņi pilda apmaksātu uzdevumu, citādi nevar izskaidrot tik fanātisku vēlmi citus pazemot, noriet, visu apšaubīt un uzbrukt gan jebkuram aktīvam indivīdam , gan tā viedoklim..  Šie uzbrukumi ,ar ļoti retiem izņēmumiem, ir vienmēr caur viltus profilu un citādi slepenajiem profiliem, lai neatklātos ļaunprāšu identitāte.. Tā kā šie profili netiek bloķēti vai dzēsti no sabiedrībai labi zināmo portālu datu bāzes, tas liek domāt, ka arī paši žurnālisti iesaistās troļļu armijas darbībā.. Un tā patiešam notiek- protams, daudziem tas nav nekas jauns, un tas nav arī nekas patīkams, jo skaidri liecina par korupcijas tīklu valstī.. Cik daudzi tur ir iesaistīti, to tauta nezina, bet spriežot pēc pretdarbības intensitātes dežurējošo troļļu ir liels kvantums..

 Jā ,līdz galam mēs nezinām , kādas cilvēku grupas iesaistās šāda veida trollismā, bet skaidrs ir viens, ka, nomainot citam citu dežūrā, viņu patiešām ir daudz.. Tā, lūk, agrākā čeka un ziņotāju struktūra ir ieguvusi jaunu noziedzīgu formu, proti, trollismu ar akcentu uz cilvēku prātu jaukšanu ,nolūkā kontrolēt sabiedrību un valdīt par tās sabiedrisko domu robežām un rāmjiem.. Viņu mērķis ir sašķelt sabiedrību un sanaidot, jo tikai tādos apstākļos politiskā korupcija "var justies kā zivs ūdenī".. Ja agrāk, Padomju laikos čekisti varai nelojālos , disdentus un varas noziegumus atmaksojošos indivīdus piespiedu kārtā sūtīja uz "psiheni", tad tagad šāda "psihene" tiek veidota interneta dazādos resursos, kur pērkami žurnālisti,publicisti, politiķi un citas interešu grupas par naudu realizē sabiedrības zombēšanas procesus.. Spilgts piemēŗs bija arī nupat, politiķa un bijušā KNAB darbinieka Jura Juraša lietā, kurš ziņoja par korupciju, bet saskārās ar atbildīgo iestāžu bezdarbību un vēlāk arī ar izrēķināšanos no  prokuratūras puses un virsprokurora personā, kurš " visus aktuālos darbus padarījis" pēkšņi "PĒC SAVAS INICIATĪVAS" izdomāja "atsvaidzināt slēgtu lietu" pret Juri Jurašu..  Matemātika un psiholoģija šeit vienkārša, ir cilvēki mūsu valstī, kas pilda pasūtījumu un skumjākais tas, ka saindētas ir visas Latvijai kā valstij svarīgās struktūras.. 

Mūsdienu čekas darbība un korupcijas piesegšanas un atmaksošanas prakse skaidri liecina , ka Latvijas tautu genocīds nav beidzies..

Tiesiskā valstī korupcijas jebkāda forma ir noziegums , kuru reāli apkaro, bet pie mums, kā tiek uzskatīts"viss esot kārtībā"..

Lai tauta domā, runā un lemj, kā komunicēt ar varu , skatoties realitātei un procesiem valstī acīs..

Komentāri   

0 # urķis 2019-03-11 10:59
Par pašu mediju iesaisti troļļošanā savos resursos varu simtprocentīgi apstirpināt šī raksta autora novērojumus.Žurnālisti, redaktori utt.. troļļo katru dienu, bet tas vēl nebūtu nekas īpašs, ja vien viņi neizplatītu konfliktējošos viedokļus. Mediji gan ar rakstiem , gan ar saviem komentāriem provocē sabiedrības konfliktus.Komentāri vispār reizēm tiek padarīti par mistkasti no mediju puses; par botu lietošanu, arī taisnība un tie strādā ar nolūku slēpt jēdzīgus un reālu cilvēku ziņojumus, kas nesaskan ar raksta autora viedokli, vai arī raksta pasūtītāja interesēm. Visi šitie triki veicina viņu peļņu.
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Kaspars 2019-04-15 23:16
Šī iemesla dēļ es sevi pamazām izslēdzu no Latvijas informatīvās vides - Latvijas TV neskatos jau divus gadus, LV radio ilgāk .Tā saucamajos ,, vadošajos ziņu portālos ,, iegriežos reti . Palasu ( blogus?) interneta vietnes , kur cilvēkiem nav izvarota realitātes uztvere... Nākošajās vēlēšanās ( pat nezinu par ko nākamās, Tautai liktenīgās būs) nepiedalīšos, negribu laist sāvā dzīvē šo cirku... Es saprotu , ka tā es neko neizmainīšu. Bet tāpat es nevienu mūdzi ar savu piedalīšanos neizmainīšu . Es mūdzi varu tikai nožmiegt , bet to es nevēlos... Turklāt mana dzīve ir kļuvusi daudz pilnāka un skaistāka bez visa tā , ko es nedaru .
Atbildēt | Paziņot administratoram

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt