Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Lielais futbols. Latvija-Malta, pēc spēles pārdomas.Ir jāpamostās realitātē un viss jābūvē no jauna!

Latvijas sporta un futbola cienītājiem ir labi zināms stāsts par to, kā reiz bija pirms vairāk kā 15 gadiem un kas noticis ir turpinājumā. Tā teikt, bijuši notikumi, ko var pretstatīt kā dienu pret nakti. Ir mainīti treneri, ir meklēti dažādi risinājumi, bet krīze, kurā reiz ir iekāpts - no tās nav izkļūts, - tā turpina padziļināties. Problēma ir arī tajā, ka oficiāli, šķiet, par krīzi skaidri un noteikti futbola federācijas līmenī netiek runāts. Un, ja krīzes nav jeb, pareizāk sakot, tā netiek ne manīta, nedz atzīta, tad neseko arī nepieciešamās reformas un pārmaiņas.

 Pēc pēdējās spēles,6.09.2020. Latvija - Malta viens no izlases treneriem minēja, ka trūkst arī individuālās meistarības. Paradoksāli, ka tas tiek teikts par kājbumbas lietpratējiem, kuri ar to nodarbojas jau no bērna kājas. Ja skatās tajā problēmā dziļāk, tad trūkst nevis meistarība, bet apzinīgums. Sportisti ir vājas gribas, pat gļēvi, turklāt daudzi no viņiem, spriežot pēc darbībām laukumā, ir apjukuši, nezina ko dara, viņi varbūt arī pilda treneru norādījumus, bet, šķiet, pazaudējuši pašu galveno - ticību saviem spēkiem. Ja pietrūkst pārliecības un apzinīguma, tad meistarībai nav vietas sevi pierādīt, viņi nespēj atraisīties. Cilvēki, sportisti atrodās it kā sasaistīti, tā kā važās...

Četri 'bada gadi' Latvijas futbolā? Kā kas tāds iespējams? Mūsējie var, bet vai var arī citādāk?!

 Kā liecina dažādās Latvijas sporta ziņu vietnes, šodien vēlā vakara stundā norisināsies "lielais futbols, kurā "Daiņa Kazakeviča vadītā Latvijas futbola izlase aizvadīs otro spēli UEFA Nāciju līgā, pulksten 21:45 izbraukumā spēkojoties pret Maltu, kas turnīru ievadīja ar sāpīgu zaudējumu. Tiešraide kanālā TV6."  Zīmīgi, ka viesos Latvijas futbola izlase nav uzvarējusi precīzi četrus gadus - kopš 2016. gada 6. septembra.

 Vai izdosies paveikt sen nepaveikto misiju un tikt pie uzvaras? - laiks un paveiktie darbi laukumā parādīs. Taču ir bažas, ka lv izlases vīriem nebūs viegli salauzt krīzes "lāstu". Precīzāk sakot, bažas ir par to, vai viņi spēs paši noticēt savam varējumam. Pēdējos gadus ir bijis tā, ja tie, kam jācīnās, paši netic savai uzvarai, tad, kā gan lai tādiem uzticās tie, kas seko līdzi viņu cīņu gaitām? Ne bez iemesla atskan tādi saukļi, ko pakārtošu šīs dienas spēles kontekstam:"Nāk rudens izgreznot Latviju, bet necenties, nepūlies tā, Maltu miltos nesamalt tik un tā!"  Protams, vienmēr pastāv cerība, ka šoreiz beidzot būs citādi un citādi jau var būt, ja, kā jau minēju, paši tic savas uzvaras iespējamībai un atdod visu sevi savam darbam. 

 Mēdz sacīt, ka sports ir sports un sportā neko nevar skaidri zināt. Tikai nez vai to tā pa īstam var attiecināt uz Latvijas futbola izlasi tās pēdējo gadu sniegumā?! Vai šovakar būs citādi? - ap pusnakti atbildes būs zināmas.  

 

Sporta lietu kuriozi. Treniņš mājās.

Padalīšos šìs dienas stāstā. Kamēr mazie bauda pusdienas, bet veļas mašīna taisa savu troksni, iecerēju uz brīdi nozust blakus istabā, kur neviens mani labi neredz, lai realizētu savu mājas treniņu programmu. Tā nu gadījās, ka nekur tālu netiku, vismaz pagaidām. Kamēr veicu atspiešanos no grīdas, manu mirkļa došanos projām bija piefiksējusi meita, kurai trīs gadi. Redzēdama, ka veicu pumpēšanos, viņa bez kavēšanas, bez maz vai deguns pie deguna, noliecās un noteica:"Skaties tēti, es arī tā māku!"

Lasīt tālāk ...

NBA. "Mavericks" paveic varoņdarbu.

 Kas to būtu gaidījis, ka sekos šāda spēle? Domāju, ne es vienīgais, kas, noskatoties spēles pirmo un daļu no otrās ceturtdaļas, izlēmu iet gulēt. Man parasti ar to veicās, kad nu galīgi sāk šķist, ka "šodien nekā nebūs", tad gadās visādi brīnumi. Un bija. Piecos pamodos un tad kādu brīdi "dzīvojos pa atkārtojumiem".  :D

 
 Par šo spēli kādi iespaidi arī te + vēl pārsteigums pēc spēles, ko pieredzēja Luka. Vērtējiet paši:
 
Notiek arī šādi:
 

 

Sports, izjokošana un lietas, ko vari paveikt pats.

 Dīvainā pasaules situācijā dzīvojam, kad uz nezināmu laiku ierastā dzīve, ieskaitot, sporta aktivitātes, ir pierimusi. Katrā ziņā pārmaiņas nozīmē jaunas, citas un papildus iespējas. Viena lieta, ko dara, darīja citi; cita, un patiesībā daudz produktīvākā, ir tā, ko varam paveikt katrs pats. 

 Ja tomēr ir lietas, ko nevaram paveikt, tad kā minimums varam pakavēties kādās pozitīvās atmiņās no savas dzīves vai citu pieredzes. Aktivitātes, sports un humors ir saistīti. Dažkārt tās ir nejaušības, citreiz citu izspēlēti, mākslīgi radīti apstākļi, lai pārsteigtu, iepriecinātu citus. Lūk, kāds piemērs:

 

Lasīt tālāk ...