Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Nogurums dara savu. Sevastova bez ierunām piekāpjas astotdaļfinālā čehietei Vondrašovai...

Autors Draugu draugs

 Ar bez ierunu zaudējumu 2:6, 0:6 dalību "French Open" turnīrā noslēgusi mūsu Latvijas labākā sieviešu tenisa speciāliste Anastasija Sevastova(WTA 12), kura nespēja izrādīt pretestību 19.gadus vecajai Čehijas tenisistei Marketai Vondrašovai(WTA 38).

Jau spēles sākumā nonākot iedzinējos ar 0:2 varēja manīt, ka šī diena nebūs tā, kurā Anastasija spēs veikt lielas lietas.Trūka spēka, jaudas, domāšanas un kustību ātruma- pilnīgi viss, kas pozitīvi raksturoja Sevastovu šajā turnīrā- par veiksmi nemaz nerunājot...

Šķita, ka viss bija atdots jau iepriekšējā spēlē. Viss, uz ko šodien bija gatava Anastasija, ļoti vienkāršoti var raksturot kā- daudz nepiespiestu kļūdu, sev neraksturīga neizveicība un augsta neprecizitāte. Šī bija bezcerīga cīņa pret spēlētāju, kura jūtas labi, nejūt pagurumu un, kura samērā vienkārši varēja ar saīsinātajiem sitieniem "izvazāt" mūsu sportisti, atņemot viņas pēdējos spēkus un pārliecību, bezcerīgā cīņā skrienot pēc bumbiņām...

 "Uzdāvinātā" vieglā uzvara čehietei ir nekas vairāk kā sekas no jau pieminētās fiziski un emocionāli smagās, vairāk kā 3h ilgās iepriekšējās cīņas pret Elīzu Mertensu, kuru Sevastova uzveica dramatiskā spēles izskaņā 6:7(3), 6:4, 11:9. Tādas spēles nepaliek bez sekām- pagurums ir tikai likumsakarība un ar diennakts atpūtas intervālu mēdz būt stipri par maz, lai atgūtu savu sportisko formu un labu pašsajūtu. Sportā arī šādi gadās- katram savs izturības slieksnis, ar kuru jārēķinās...

 Savukārt Vondrašova bez lielas piepūles savu darbu paveica akurāti un teju perfekti, pieļaujot tikai retās dubultkļūdas, kas spēles ievadā īslaicīgi viesa niecīgu cerību, ka varbūt kas mainīsies spēles gaitā par labu mūsu sportistei, taču šajā reizē brīnumi izpalika. Kā labi sāka, tā labi arī viņa pabeidza šo spēli, tā arī pa īstam nepiedzīvojot sīkstu pretošanos no Sevastovas puses.

 Anastasijai šajā spēlē pat nebija spēka apliecināt savas emocijas un pārdzīvojumu par savu pretoties nespēju, kas citās spēlēs ir bijusi ļoti spilgta viņu raksturojoša iezīme, pat ja gadījās īslaicīgas neveiksmes. Pilnīga izsmeltības sajūta bija pamanāma, vērojot viņas sniegumu un spēju koncentrēties cīņai... Kas bijis, bijis- ir jāprot sadzīvot arī ar zaudējuma pieredzi un jāiet tālāk!

 Lai čehietei veicas turnīŗa turpinājumā! Bet Sevastova, lai atgūst veselības spēkus un pārliecību par savām spējām! 

 No šādām spēlēm nav jāizdara secinājumi par Sevastovas faktisko varēšanu vai nestabilitāti sniegumā- šis nav tas gadījums. Te ir runa tikai par nopietnu pārslodzi un pagurumu, no kura nebija atguvusies cienījamā mūsu tenisiste- par to gan vēlāk izteiksies viņa pati un arī dažādo portālu sporta eksperti. Atkārtoti uzsvēršu, ka ar savu spēju limitu katram ir jārēķinās,- arī profesionāļi nav imūni no sava izturības sliekšņa. Te nav daudz variantu- labākās "zāles" ir pilnvērtīgs miegs, klusums, atpūta un mērena atslodze pēc ļoti lielas slodzes... Kad laika tam nesanāk, tad nav iespējams rast resursus, lai savāktos nākamām nopietnām cīņām... 

No smagām cīņām, smagām uzvarām un bezcerīgiem zaudējumiem ir jāmācās, tāpat kā no pretinieku panākumiem - ir lietas, ko vērts iegaumēt, mācīties, un tas palīdz atjaunoties un sagatavoties savam darbam labāk.  Sevastova atgūsies, nav šaubu!

 Lai veicas Anastasijai Sevastovai turpmākajos šī gada turnīros un paldies par labajām emocijām un cīņas sparu, ko varējām baudīt viņas pirmajās trīs spēlēs! To ir jāprot novēŗtēt!

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

Komentāri   

0 # ciba 2019-06-02 14:43
Šodien bija melnā diena Sevai. Man liekas, ka kļūdas sekundāra problēma, bet pamatu pamatos tomēr tas besis un nogurums pēc trešās spēles maratona.
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Kristaps 2019-06-02 21:03
Pēc tik skaistas uzvaras, tik bezcerīga zaude... žēl, ka tā. Nastja izskatījās galīgi bez spēka.
Atbildēt | Paziņot administratoram

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt