Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Vienpadsmit Slovēnijas aitas saplosīja vienpadsmit Latvijas vilkus...

Autors Draugu draugs

 Jo tālāk, jo bēdīgāk ar Latvijas futbola izlases "11 vilku" gaudošanu... Gaudojām svešumā, gaudojām vēl cītīgāk savās mājās, bet viss it kā nostājies pret vilku komandas likteni...

 Ar šo skaudro ironiju tas jāteic pēc kārtējās Latvijas izlases neveiksmes un zaudējuma "EČ-2020" kvalifikācijas turnīra mājas spēlē pret Slovēnijas futbola meistariem. Diemžēl kaunpilns zaudējums ar 0:5... Par to, cik sitieni Latvijas izlases izpildījumā sasniedza pretinieku vārtus, pat kauns pieminēt... Mūsu "11vilki" gaidīja slovēņu "aitas", bet nesagaidīja, bet paši "kļuva par barību" stiprākajiem... Vai ir vēl kādi jautājumi?!

 Spēli Latvijas izlase iesāka teju uzreiz atdodot iniciatīvu laukuma viesiem, pielietojot "veco un labo" aizsardzības taktiku, ko pēc nelielas iesildīšanās un pirmajiem nesekmīgajiem mēģinājumiem ieņemt Latvijas izlases vārtus, turpinājumā kā lupatu izgrieza slovēņi... Dažu minūšu laikā tika noteikts spēles liktenis... Rezultāts auga par sliktu vietējai publikai kā sēnes pēc lietus. Ko tādu laikam nebijām sen vai nekad piedzīvojuši nedaudzu minūšu laikā. 5minūšu laikā tika zaudēti 3.vārti!

Slovēņi pret "latviešiem" spēlēja tā, it kā brazīlieši vai spāņi būtu cīņas sāncenšos. Tik viegli ļaut izrīkoties un "salauzt spēli"- tas ir, maigi sakot, cūcīgi un nepieklājīgi.

 Vai tā bija kārtējā nejaušība, sakritība, ka viss, ko lv izlase būvējusi pajuka teju 300sekundēs?

Acīmredzot nē!- ir pienācis laiks baudīt gadu gadiem īstenotā un čomu būšanā būvētā LFF Latvijas lielā futbola attīstības projektu augļus un ražu, kas LFF shēmotājiem godu nedara. Sekas??- un tās vēl ilgi turpināsies, kamēr nenotiks kritiska paveiktā izvērtēšana un Latvijas izlases un galvenokārt visas futbola sistēmas mūsu valstī pārbūve.

 Ja ar laiku pat atkāptos treneris Stojanovičs, kas visticamākais arī notiks jau šogad un nāktu cits "varenāks un gudrāks", tas nedotu rezultātu arī pēc 3.un 5.gadiem. 

 Esošā lv izlases kājbumbas paaudze ar katru gadu un ar katru spēli kļūst arvien vājāka un attālinās no mūsdienu progresīvā futbola un attīstības. Mūsējie ne tikai stagnē, bet krīt un grimst- turklāt bezcerīgi.

 Latvijas futbola federācijai pirms turpmākajām pieaugušo izlases spēlēm "silti" ieteiktu savākto izlasi iespēlēt un pārbaudīt cīņā pret vietējā čempionāta amatieriem vai U-19, vai U-21 izlasēm un pavērot, kā izskatās mūsu varoņi uz pašmāju censoņu fona. Izklausās šī ideja nicinoši un nožēlojami, bet būtība ir tajā, ka daudziem acis tad atvērtos uz faktisko izlases varēšanu un realitāti. Secinājumi tad netrūks...

 Kā arī, lai uz turpmākiem izlases mačiem, kad vien tas iespējams, sūta izlases dublierus un gados jaunākos puišus, kas lai krāj pieredzi lielajā futbolā. Vecie buki ir sevi pierādījuši kā grimstošu kuģi, kas jebkuru jaunpienācēju ievelk bezcerīgā neveiksmnieku nolemtībā...

 Krīze ir jāpārvar un to var paveikt ar nopietniem un radikāliem soļiem un bez maigošanās un bez melošanas sev, ka "mums atkal drusku nepaveicās" un, ka "ejam lēnām pareizā virzienā"... Nekas nav pareizs, kas degradē un pazemo pat īstermiņā!

 Latvijas izlases haotisko futbolu nevar iedzīvināt, to ir jāpārbūvē "no nulles" un no jaunas izejas pozīcijas. Šis ir tas gadījums, kad jāpieņem nepopulāri lēmumi un jāsauc lietas īstajos vārdos- izlases futbola kvalitātes ir atkritušas atpalicībā no Eiropas un pasaules futbola un šī bremzēšana un maldīšanās notiek jau no 2004.gada labajiem laikiem, kad uz Latvijas izlases "brīnuma pamata" gribēja būvēt jauno Latvijas futbola sistēmu... Absurds, bet daudzi pasaciņai ticēja un vēl arvien nebeidz ticēt, gaidīt jaunu brīnumdakteri vislabākā izlases trenera personā...

 Pagaidām vienīgais prieks Latvijā lielā futbola sakarā, kas paliek pašiem izlases futbolistiem un futbola līdzjutējiem, ir prieks par piedalīšanos. Citas cerības lolot ir veselībai kaitīgi...

 Ko LFF turpmāk darīs ar "11 vilku"  1000dienu projektu? Vai tiešām vēl nepilnus trīs gadus tiek plānots uzfrišināt izlases grimstošo kuģi, kas aizvien dziļāk attālinās no labākas realitātes? Laiks un darbi rādīs...

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

Komentāri   

0 # Bēdu ieleja 2019-06-11 02:30
Viena vienīga bēdu ieleja ar Latvijas vārdā nosaukto futbolizlasi. Patiess kauns viņu vietā!
Ar cieņu!
Atbildēt | Paziņot administratoram
+1 # FANS 2019-06-11 09:02
Es arì nesaprotu,kàpēc daudzi futbola aprindàs domàja, ka šodien noteikti bùs mùsu čaļu pirmà uzvara?- atràvàmies pa žokli pēc pilnas programmas. Vai tika spriests pēc tà, ka viņiem 2punkti pēc 3.spēlēm, kamēr mums 0 ?
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Einārs 2019-06-11 15:27
Nauda sabojājusi mūsu izlases nespējniekus. Klubos viņiem atlec lielais rubulis, a izlasē tikai kapeikas prēmiju veidā. Kur slēpjas motīvs spēlēt un atdot savus labākos spēkus cīņā? Visur, kur piķis nāk, tikai ne izlasē.
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Einārs 2019-06-11 15:29
Un vēl. Treneris glavnijs mums labs, grib reformas. Bet, vai tās grib federācija un paši spēlētāji?- kaut kā nešķiet.
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Ga4o 2019-06-12 17:11
Vismaz Gorkšs solīja sadarboties un palīdzēt risināt lv izl. bēdu ielejas jautājumus. Redzēsim, redzēsim...
Atbildēt | Paziņot administratoram

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt