Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

U-20 basketbola meitenes cīņā pret astoņkārtējo Eiropas čempioni piekāpjas bezierunu zaudējumā.Pārdomas pēc cīņas.

Autors Draugu draugs

Savu trešo spēli Eiropas čempionātā basketbolā U- 20 vecuma grupā aizvadīja Latvijas meitenes, kuras, lai gan pašaizliedzīgi cīnījās, tomēr nespēja rast iedarbīgus pretargumentus pretinieču dominancei abās laukuma pusēs un pārliecinoši piekāpās Spānijas čempionu izlasei ar rezultātu 41:62.

 Novērtēsim Latvijas dāmu paveikto šajā cīņā, kā arī pavērtēsim viņu snieguma plusus un mīnusus:

Par to, ka Latvijas meitenes cīnījās, nav šaubu- šaubas iezagās, šķiet, tajā brīdī, kad spēles gaitā latvietes sāka sajust un apzināties uz savas ādas, ka cīnās pret pēdējo desmit čempionātu finālisti; spāņu sportiskās sagatavotības un komandas sadarbību augstā kvalitāte, daudzpusīgais sniegums sasēja mūsu izlases rokas, ļaujot iezagties nolemtības sajūtai.

Kad pārliecība zūd, tad pajūk arī tas, ko proti labi- tā varētu raksturot Latvijas izlases kopumā paveikto šajā spēlē. Meitenes līdz galam nenoticēja sev, ka šovakar varēs vairāk kā pirmajās divās turnīra spēlēs, kad tika piedzīvoti zaudējumi.

Ja spēlēs, kur meitenes bija tuvu panākumam, mazliet kas nesanāca un arī nepaveicās, tad šī pieredze neļauj tik drīz atgūties un, spēlējot pret turnīra galveno favorītu cilvēciskais faktors un sportistu psiholoģija dažkārt nostrādā pret cīnītājām, kas jau piedzīvojušas vilšanās sajūtu turnīra ievadā. Šis faktors arī neļauj pilnībā atraisīties, lai demonstrētu savu labāko basketbolu, uz ko Latvijas šīs vecuma grupas meitenes patiešām ir gatavas.

 Kas vēroja šo cīņu, varēja pamanīt ne tikai spāņu rūpīgi pàrdomātās sadarbības un prasmi atslēgt Latvijas izlases aizsardzību, izprovocēt kļūdas, gūstot samērā vieglus punktus mūsu grozā. Spānietes arī aizsardzībā spēlēja pietiekoši agresīvi, lai latvietēm pat sagatavoti un brīvi metieni no spēles būtu nerezultatīvi. Ja atsevišķas mūsu izlases spēlētājas spēja demonstrēt augstasinību un savu individuālo meistarību, kā arī respektējamu precizitàti metienos no spēles, tad ar to šajā sāncensībā bija krietni par maz, lai cerētu uz kādu pozitīvu tendenci cīņas turpinājumā. 

 Ar katru ceturtdaļu Latvijas dāmas mēģināja ko uzlabot savā spēlē, taču par spīti tam, sadarbības laukumā turpināja buksēt, neatrodot savas spēles ritmu. Brīžiem kā "sunīšos" un treniņspēlē Spānijas rezervistes izskoloja mūsu meitenes, kuras, šķiet, vēl "dzīvojās" svētdienas spēlē un tās pārdzīvojumā par neveiksmi...

 Teju visam, ko mūsu cīnītājas pozitīvi pasāka, bija īslaicīgs efekts dēļ pašu pieļautajām neuzmanībām un kļūdām domāšanā, spēles lasīšanā un izpildījumā , kas rezultātā neļāva būtiski pietuvoties sāncensēm, kad tàs bija ieguvušas jau drošo 10 un vairāk punktu atstatumu.

Latvijas izlases spēles stabilitāte piekliboja un tika dikti saraustīta, pateicoties vairāk kā 20 kļūdām un punktiem, ko spānietes guva pārtverot bumbu- tas izsita no lìdzsvara un darīja vājāku izlases pretoties spēju; gandrīz visam, kas dažos uzbrukumos tika labi paveikts, pietrūka sekmīga turpinājuma- pietrūka progresivitātes un līdzvērtīgas jaudas pretinieku spēles uzlaušanā, lai gan latvietes brīžiem ļoti centās.

 Šī, manuprāt, bija no cīņām, kur Latvijas meitenes, iespējams, jau pirms šīs spēles pret Spāniju nebija spējušas noskaņoties līdzvērtīgākai cīņai pēc tam, kad turnīra sākums nebija izdevies. Sevišķi aizvadītās svētdienas cīņa, kura ieveda pagarinājumā un ļoti sāpīgais zaudējums Portugāles izlasei, nepalika bez sekām- tas ir ne tik daudz attaisnojošs faktors drosmes un apņēmības trūkumam šī vakara "bezvariantu" zaudējumā, cik ietekmējošs kopumā.

 LATVIJAS JAUNĀS DĀMAS PĀRLIECĪBU PAR SAVU VARĒJUMU VAR ATGŪT, TAČU VISPIRMS JĀUZVAR SEVI- JĀSAKĀRTO SAVAS DOMAS... GATAVOJOTIES TREŠDIEN GAIDĀMAJAI CĪŅAI PRET BEĻĢIJAS VIENAUDZĒM, LAI MŪSU MEITENĒM IZDODĀS NOTICĒT SEV UN IESLĒGT JAUNUS APGRIEZIENUS, PADAROT NESEKMĪGU SĀKUMU TURNĪRA IEVADĀ PAR VEIKSMĪGU UN PĀRLIECINOŠU TURPINĀJUMU!

LAI IZDODAS CĪŅĀ PAR PIRMO UZVARU!!!

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt