Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Lielais futbols divu čempionvienību duelī. Poļu barjera pārvarēta, vai arī somi nebūs šķērslis?!

Autors Draugu draugs

 Ar lielu interesi Latvijā tiek gaidīta UEFA Eiropas līgas trešās kārtas spēle starp pašmāju "Rīga" un somu "HJK" futbola klubiem. Ja spēles viesi ir pieredzes bagāti un biežs ciemiņš Eiropas līgas izslēgšanas spēļu zonā, kur pārsvarā ir izcīnītas uzvaras, tad Latvijas klubam šī ir pirmreizēja pieredze, un tā ir samēŗa laba iespēja rakstīt jaunu lapaspusi savu sasniegumu vēsturē. Ko paveiks un spēs mūsu futbolisti cīņā pret daudznacionālo Somijas futbola meistaru vienību, pavērtēsim neilgi pirms pašas spēles ne tik daudz ciparos, cik psiholoģisko noskaņojumu un, kā tas varētu atsaukties uz pašu spēli:

Ja salīdzinam abu futbola klubu neseno pieredzi pēdējās spēlēs, tad Somijas klubs atbraucis "ciemos" ar zaudējuma rūgtumu, kamēr Latvijas klubs, pārvarot poļu "šķēršļu zonu" divu spēļu kopsummā izcīnīja panākumu. Latvijas cīnītājiem pavisam noteikti ir pozitīvs noskaņojums un, kā gan nē, jo arī pati spēles kvalitāte ir krietni skatamāka nekā esam to raduši redzēt Latvijas futbola klubu izpildījumā. Enerģijas, spriedzes, ambīciju netrūks- cerams arī sportiskā veiksme mūsu cīnītājus nepievils.

 Par somiem, pat neskatoties tālākā pagātnē, šī gada sezona viņu vietējā čempionātā ir ne tuvu spīdoša- klājas kā pa kalniem un lejām un arī ilgākas, vairāku pēc kārtas zaudētu spēļu krīzes ir baudījuši uz savas ādas, tomēr skaidrs, ka tieši Eiropas līgas turnīra spēlei Rīgā viņi ir ieradušies tikai pēc panākuma un punktiem. "Rīga" viņu pašapziņas kontekstā ir :"Kas tie tādi- kārtējie peramie zēni", taču, ļoti šaubos, ka viņi ļausies savām noklusētajām emocijām, pašpārliecinātībai un nenovēŗtēs pretinieku vai cīnīsies mazāk agresīvi. Cīņas gaitā paredzams, ka pretinieks centīsies dominēt un vēlēsies pārliecinoši apliecināt savu favorīta statusu, neatstājot nekādas izredzes Latvijas čempioniem. Taču nez vai tas izdosies tik vienkārši kā varētu likties, spriežot pēc abu klubu saniegumu un pieredzes CV.

Spēle, visticamākais, būs ļoti skatāma un arī asumiem bagāta,- katra no komandām gribēs sevi pierādīt, savukārt somi visu negribēs atstāt "uz rītdienu"; viņi centīsies mājas darbam jeb atbildes spēlei Somijā atstāt mazāko uzdevuma daļu, šodien paņemot trīs punktus. Vai "Rīga" meistariem pietiks dūšas uzlauzt pretinieku iniciatīvu un pārliecību par saviem spēkiem un to pārvēŗst sev veiksmīgās sadarbībās, līdz pat vārtu guvumam?- domāju, labas iespējas netrūks. Kā tas izskatīsies ciparos un rezultātā?! -to lai atbild paši futbola speciālisti laukumā. Spēles tiešraide jau no plkst.19 dažādos sporta TV Latvijas un interneta kanālos.

 "Rīga" kājbumbas meistari pavisam noteikti ir savu jau esošo panākumu iedvesmoti un kājas viņiem nedrebēs, cīņā pret pieredzes bagāto "HJK".Somu pašlepnums kā hokejā, tā futbolā neļauj viņiem pieņemt domu, ka Latvijas sportisti var būt pārāki, līdz ar to arī viņi izjutīs krietnu atbildības spiedienu un būs labi motivēti apliecināt sevi laukumā. Ja mūsu sportisti noticēs sev un būs kompakti sadarbībās, sapratīsies vismaz tajā kvalitātes līmenī, kā tika uzveikti poļi, somu čempioniem vieglas pastaigas nebūs. Līdzvērtīga mūsu sportistu enerģija pret sāncenšu enerģiju var radīt labvēlīgus pārsteigumus Latvijas sporta draugiem!

Par mūsējo uzvaru un jaunu vēsturisku ierakstu Latvijas un Eiropas sporta dzīvē! Cerēsim, ticēsim, atbalstīsim savējos un gaidām skaistu futbolu!

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt