Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Ne kauna, ne goda, ne cieņas. Tikai apjucis vilku bars...

Autors Draugu draugs

Šovakar EČ kvalifikācijas turnīra ietvaros, izbraukumā savu piekto cīņu aizvadīja Latvijas futbola izlase, bezcerīgi piekāpjoties Austrijas izlasei, kura rotaļīgi izrēķinājās ar mūsu kājbumbas meistariem. Ja vērojāt spēli, zināsiet teikt, ka rezultāts 0:6 vēl "atzīstams par labu", ja ņem vērā, cik daudz momentos Latvijas vārtu vīrs spēja glābt.

 Kas notiek ar Latvijas futbolu?!- nothing special- degradācija. 

 Ja pirms šīs cīņas vēl tika lolota naiva cerība un doma, ka beidzot taču kungiem jāsaņemās un varbūt kādu papildus pārliecību un iedvesmu izlases vīriem dos "Rīga" kluba iespētais Eiropas līgas sacensībās, tomēr nekā- kā purvā brida, tā purvā grima un jo tālāk, jo bezcerīgāk. Ja lv izlases spēlētāji nespēj cienīt sevi, tad tur nekas un neviens nevar palīdzēt.

 Šai spēlei ir dziļas paralēles ar jūnija maču pret slovēņiem, kad tika zaudēts ar 0:5 ...Varat pārlasīt atmiņas un pārdomas no tās spēles:

http://www.manaitautai.lv/lv/visas-kategorijas/pr%C4%81tam/sports/260-vienpadsmit-slov%C4%93nijas-aitas-saplos%C4%ABja-vienpadsmit-latvijas-vilkus

un Jùs redzēsiet, ka Latvijas futbola izlase ne tikai stagnē, bet reāli turpina strauju lejupslīdi.

 Ja Jūs salidzinātu šī turnīra 4us bezcerīgos zaudējumus ar vienu "skaisto zaudējumu" pret Poliju, par ko rakstīju šeit: 

 http://www.manaitautai.lv/lv/visas-kategorijas/pr%C4%81tam/sports/117-futbols-latvija-polija,-p%C4%93c-sp%C4%93les-v%C4%93rt%C4%93jums-un-secin%C4%81jumi

  • tad Jūs pamanītu vienu daiļrunīgu atšķirību, kuru secīgi izvērtīšu plašākā stāstījumā- ik reizi, kad Latvijas izlase ieslēdz aizsardzības futbolu, notiek degradācija- pajūk viss tas, kas saucas Latvijas izlases futbols. Pret Poliju spēlējot dinamisku, atklātu futbolu, spēle bija lìdzvērtīga, tikai atšķirība vienā izšķirošā faktorā- poļi savus momentus izmantoja, kamēr lv izlase savus izšķērdēja...
  • Savukārt pēc šādām spēlēm, kā pēdējā cīņā pret austriešiem, ne viens vien domā, ka, ja šodien tiktu spēlēts atklāts un aktīvs, drosmīgs futbols, tad zaudējums būtu ar vēl lielāku ciparu, taču šis pieņēmums ir tikai pieņēmums, turklāt pretinieki ne uz brīdi neatslāba un presingoja mūsu futbolistus.Piemēram, arī spēle pret Poliju parādīja, ka pretoties spējas un prasme spēlēt līdzvērtīgi izlasei ir. Problēma ir uzstādījumos un vispirms speciālistu galvās- spēlēt ilgus gadus praktizēto aizsardzības futbolu, kuru Latvijas izlase reāli jau sen neprot spēlēt.
  • Jo vairāk aizsargājamies un jo mazāk presingojam un jo mazāk motivācijas uzbrukumiem, jo vairāk dabūjam ciest- gluži kā boksā "atraušanās pa muti". Cik var pieļaut sevi slānīt kā tādus maisus?  Ir jātiek pāri bailēm zaudēt vārtus; spēle izlīdzinās, momenti rodās, pieliekot cīņas sparā un to jādara organizēti un visiem komandas biedriem. Kamēr sistēmiski tiek zombēta dzīvošanās aizsardzības futbolā, nekāds progress un atmošanās nebūs. 
  • Līdzvērtīga cīņa rodas darbības un pretdarbības intensitātēs. Ja vieni tikai aizstāvās, naivi cerot uz fenomenālo "Verpakovska veiksmes" atkārtošanos kaut kad nezin kad, kamēr pretinieki aplido mūsu vārtus kā mušas uz sapuvušu gaļu, tad tas pasākums teju vienmēr būs ar sliktām beigām.
  • Izlase nav bezcerīga; bezcerīga ir sistēmiskā neizglītotība un nedomāšana. Rodas iespaids, ka lv vīri pilda rīkojumus, bet nespēj improvizēt ar uzdotajiem uzdevumiem. Bailes un nedrošība, pārliecības trūkums ir sekas gudrīšu padomiem vienmēr "uzbrukt no aizsardzības". Nevienā izlasē šo prātulu nemitīgi borējot un akcentējot, nav iespējami pozitīvi rezultāti un izaugsme.
  • Kāpēc Lv futbola skolas borē savos padotajos slimīgu aizsargāšanās mākslu, kura profesionālajā futbolā nestrādā- vismaz Latvijas izlašu izpildījumā pavisam noteikti?!
  • Lai ticētu sev vairāk, ir jāuzdrošinās, ir mērķtiecīgi un bieži jāriskē- pirmais un galvenais solis ir domāšana un apzināta darbība, nevis kā līdz šim- "atlikumu baudīšana kā suņiem pēc saimnieku dzīrēm". Ja pretiniekam ļauj izvērsties un saimniekot laukumā, tad tas saimniekos arī sāncenšu prātā, radot ilūziju par super pārspēku; tādos gadījumos iespējas gūt panākumus ir "tuvu nullei".
  • Latvijas futbols mirst un degradējas vājprātīgā aizsardzības taktiku zombēšanā futbola skolu sistēmās. Ja to neredz un neatzīst, tad nebrīnīsimies, ka arī visi jaunie talanti nogrims, tiks apslāpēti un iekļausies Lv bezcerīgā futbola turpinātāju sistēmā.  
  • Katram jāstrādā ar sevi un daudzpusīgi, vispirms intelektuāli un garīgi. "Veselā miesā mājojot vesels gars?" Kā tad tur ir ar to veselību un pašapziņu?? Pienācis laiks pamosties un nodoties pārdomām, pirms tiek noraktas nākamās spēles... Latvijas izlases nolemtība slēpjas bailēs uzdrošināties dominēt un uzbrukt... Subjektīvi, bet tā es to redzu, daudzkārt pārliecinoties, ka lv aizsardzības futbols ir bijis un ir kā tāds lāsts, kuram seko tikai lejupslīde... 

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

 

Komentāri   

+3 # Robis 2019-09-07 12:18
Arī treneris ir apaļš ZERO. Nespēj čaļus motivēt.
Atbildēt | Paziņot administratoram
+1 # FAN 2019-09-07 16:38
visu izlasi jāsūta pensijā, ieskaitot, načaļņikus.
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Slava 2019-09-08 15:54
Varbut pec 30gadiem,ja bus vel Latvija, k-kas mainisies uz labo pusi.
Atbildēt | Paziņot administratoram
0 # Vietējais 2019-09-09 06:31
Tāda izlase pat lv vietējā čempionātā mocītos pa tabulas lejas daļu.
Atbildēt | Paziņot administratoram

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt