Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Dinamo Rīga pārbūves priekšā.Šovakar cīņa pret Sanktpēterburgas Ska.

Autors Draugu draugs

Latvijā sen pazīstamais hokeja klubs "Dinamo Rīga" pēc, salīdzinot ar citiem gadiem, veiksmīga sagatavošanās procesa un pārbaudes spēlēm, tomēr nespēj izturēt citu pārbaudi- KHL regulārā čempionāta konkurētspējā ar citām hokeja vienībām. Desmit spēlēs izcīnītas vien trīs uzvaras, turklāt tikai viens no panākumiem ir bijis pamatlaikā. Ja iepriekšējos čempionātos un pat tad, kad bija lielas un ilgstošas krīzes Latvijas meistaru hokejā, zaudējumi bija pārsvarā ar vienu vai divu vārtu starpību, tad tagad izceļamies ne tikai ar neprasmi "atslēgt" pretinieku vārtus, bet jo īpaši ar lielākām vai mazākām sagrāvēm, turklāt, šķiet, ir pajukusi visa vienotas komandas spēle.

 Daži sporta apskatnieki citos portālos pat izveidojuši aptaujas, lai noskaidrotu līdzjutēju viedokli, kas pie esošās situācijas ir vainīgs un, kāpēc tik cerīgais sākums čempionāta ievadā pārtapis tik bezcerīgā turpinājumā? Palūkosimies uz notiekošo ar "Rīgas Dinamo" no malas.

 Sporta draugi, kuri regulāri seko līdz mūsu hokejistu gaitām, būs pamanījuši, ka esošajā situācijā Latvijas hokeja klubs "Rīgas Dinamo" nav nonācis nejauši. Pie bezcerīgo zaudējumu sērijas var vainot jebkuru no Savicka un treneru kolektīva līdz pat laukuma spēlētājam un komandas dakterim un pēdējam līdzjutējam, bet tas var neļaut pamanīt citu apstākļu kopsakarību, proti, cēloni- šī gada KHL turnīram mūsu hokejisti ir psiholoģiski vāji sagatavoti. Jā, spēlētājiem var pārmest viņu darba attieksmi, treneriem nespēju komandu savākt, vārtu vīriem nepārliecinošo sniegumu utt., bet kopumā tas viss ir cieši saistīts ar ticības saviem spēkiem un kaujinieciskā noskaņojuma trūkumu un profesionāli kolektīva darba spēju zudumu.

 Pavērtējiet paši, kas notiek ar sportistiem tad, kad viņiem zūd pārliecība, kad viņi vairs neuzticās sev un cits citam kā vienots spēks?! Kas notiek brīžos, kad komanda patērē spēkus uzbrukumiem un ilgstoši nespēj "atslēgt" pretinieka vārtus? Kā to visu "pasākumu" sabojā vēl vairāk mūsu vārtu vīru nedrošais un diemžēl vājais sniegums? Jāatzīst, ir arī pamanāmas liekas, juceklīgas darbības, kurās nesavākusies komanda izšķiež savus spēkus, kā rezultātā valda nesaprašanās, haotiskas sadarbības, biežš apjukums un kolektīvā nespēja izlauzties no "šoka terapijas". 

 Jā, bija mēģinājumi komandas līderiem uzņemties iniciatīvu uz sevi, taču tas nenostrādāja un nesapurināja komandu. Ja to nespēj paši spēlētāji arī ar treneru atbalstu, tad ir "jāieslēdz smadzenes". Šeit nav runa par mūsu hokejistu prasmēm, tās ir samērā konkurētspējīgas KHL līmenim un nešaubos, ka, sakārtojot "vārtu līniju" jau tuvākajās spēlēs uzlabosies arī kopējais mūsu komandas sniegums. Ir jāņēm vērā, ka līdz šim ir nostrādājis vecais, labais stāsts par sportisko domāšanu, kura rezultējas pašatdevē un sadarbību kvalitātēs. Acīmredzami mūsu vīriem pietrūkst spēcīgas motivācijas cīņām, kaut kādā ziņā komanda "peld", nevis atdot sevi visu cīņām; dinamiešos trūkst sportiskā niknuma un asuma.Nepamet sajūta, ka komanda strādā pusslodzes režīmā, bez maksimālas koncentrēšanās savam darbam. Kāpēc tā?- to lai patiešām atbild treneru korpusa speciālisti. 

 Šovakar, pl.19:30 gaidāma mājas spēle pret spēcīgo Sanktpēterburgas "SKA" vienību.

Tas ir labākais laiks, kad saņemties un restartēt komandas situāciju. Tas, cik ļoti "Rīgas Dinamo" šodien cīnīsies par uzvaru vai arī necīnīsies pienācīgi, rezultēsies panākumā vai tā iztrūkumā un krīzes turpinājumā trešdienas spēlē pret Omskas "Avangard". Spēlētāju galvās dažkārt saslēdzas "matemātiskie aprēķini"- šim pretiniekam pakāsīsim, bet nākamajam pietaupīsim spēkus- šāda attieksme diemžēl nav sveša arī profesionāļiem un šādas domas ir jāizravē no savas apziņas. Pašu noskaņai uz spēli un pašapziņai ir izšķiroša nozīme.

 Šī vakara viens no mazajiem uzdevumiem ir sakārtot spēli un atjaunot sadarbības, kuras nes rezultātu, kā arī parūpēties par savu vārtu drošību, ļaujot jaunajam vārtu sargam "ieiet spēlē" un iegūt savu pārliecību un attaisnot komandas uzticēšanos. Tāpat ir svarīgi gūt ātrus vārtus, turklāt neapstājoties uz "vientuļā vieninieka". "SKA" hokejisti nav no tiem klubiem, kurus var bieži apspēlēt, saberot viņu vārtos vienu vai divas ripas. 

 Protams, tas, kas ir pajucis un sabrucis komandas pārliecībā un sadarbībās, nav atjaunojams dažu dienu laikā, tomēr savu pienesumu var dot katra nākamā cīņa un sagatavošanās procesi pirms tām...

 Ko šodien sagaidīt- mūsu hokejistu uzvaru vai tikai cīņu par punktiem?- to atbildēs paši spēles dalībnieki. Lai nostrādā "Dinamo Rīga" vīru izsalkums pēc uzvarām un lai komandas pārbūve nes cerēto produktivitāti! Gaidām spēli un cerēsim, ticēsim, ka mūsu hokejistu kaujinieciskajā un profesionālajā noskaņojumā un sagatavotībā tiks ieviesta jauna kārtība! Pietiek dzīvoties krīzes ēnā, laiks pamosties un padarīt savu darbu labi!

Mazai iedvesmai iepriekšējā čempionāta "Dinamo Rīga" cīņa pret "Ska" spilgtākajos momentos:

 Vai izdosies ko līdzīgu atkārtot?- sportā visādi gadās... :)

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

 

Komentāri   

+3 # zāģis 2019-09-30 11:38
zāģis, zāģis, būs zāģis. Nelolosim veltas cerības. Šodien varotčikos Makarovs, kurš ir tikai nedaudz stabilāks par atlaisto Gudļevski.
Atbildēt | Paziņot administratoram
-1 # ? 2019-09-30 12:20
Ko tik bezcerīgi? Vai nav tā, kad no komandas kādus atlaiž un citus pieņem vietā, visa komanda sasparojas?
Atbildēt | Paziņot administratoram
+2 # Janka 2019-09-30 11:41
Spēle maybe būs labāka, bet tas arī viss. Būtu neloģiski, ja pēc vairākām sačakarētām spēlēm pēkšņi pret "svētajiem" un vienu no khl līderiem kepkas iegūtu punktus....... vispirms lai musejie iemet tos vienus vai divus vartus, pec tam parunasim.
Atbildēt | Paziņot administratoram
+3 # Ozo 2019-09-30 11:44
Pozitīvi būs tas , ja šodien dabūsim to pašu vienu punktiņu. Tas pat būtu izcili. Baidos no kārtējās sagrāves.
Atbildēt | Paziņot administratoram
+2 # Girgensons 2019-09-30 17:11
Drīzāk Girgensons iemetīs hattrick, nekā Dinamo 3cipuļus sanktpēterburgiešu vārtos.
Atbildēt | Paziņot administratoram
+2 # Opis 2019-09-30 17:41
Par to Girgensonu sasmējos. :D Īstenībā neatceros, kad Zemgus būtu izcēlis ar hattrick, pat 2goli mačā viņam ir retums. Dinamo tomēr biežāk uzvar superklubus, nekā zirgs spēj pavilkt 3vezumus... ...
Atbildēt | Paziņot administratoram
+1 # fans 2019-09-30 21:03
Pēc diviem periodiem tikai 0:1, otrais periods labs rīgas izpildījumā.Nu vajag to vismaz vienu ripu dabūt pretinieku kastē.
Atbildēt | Paziņot administratoram
+1 # Diemžēl 2019-10-01 02:38
tomër nolüza. Bet, ko var gribët, ja vienus värtus neprot iemest.Visvairäk žël dinamo vårtusargu.
Atbildēt | Paziņot administratoram

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt