Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

NBA.Kad līdz uzvarai pietrūkst tikai mazliet...

Autors Draugu draugs

 Šonakt pēc Latvijas laika savu trešo spēli sezonā aizvadīja Kristaps Porziņģis. Viņa Dalasas "Mavericks" pašā spēles galotnē nenoturēja minimālu pārsvaru un piekāpās "Trail Blazers" ar rezultātu 119:121.

Īss ieskats spēlē:

Turpinājumā galvenais fokuss uz komandas līderu- Porziņģa un Dončiča- iespēto:

Ar Kristapa gūtajiem 32 punktiem (1p. 7/10, 2p. 8/13, 3p. 3/10) un 5 rezultatīvām piespēlēm, nepieļautajām kļūdām šoreiz mazliet par maz; tāpat cīņās abās laukuma pusēs pie groziem savāktas 9 bumbas; 2 reizes bloķēti pretinieka metieni, sakrātas 4 piezīmes. 

Ja iepriekšējā spēlē apm.29 minūtēs Kristaps salādēja 24 punktus pretinieku komandas grozā, tad šodien darba bija jau krietni vairāk- tika nospēlētas vairāk kā 34 minūtes un teju tik pat savākti punkti(32). Ja ar soda metienu un metieniem no tuvās distances sekmējās samērā labi, tad to nevar teikt par iespējām, kas zaudētas izmetot daudzus "tukšos trīnīšus". Šajā komponentā īpaši bēdīgi ar realizāciju klājās vienam no komandas līderiem Lukam Dončičam(nospēlēja nepilnas 38 minūtes), kurš lai arī kopā papildināja savas komandas rēķinu par 29 punktiem, metienos no distances precīzs bija vien 2 reizes no 11. Vairāk vai mazāk tieši šis faktors nostrādāja par sliktu, neļaujot dalasiešiem galotnē izraut uzvaru. Pēdējās iespējas mainīt spēles iznākumu sev par labu bija abām komandām, pretinieks savu nepalaida garām, kamēr "Mavericks", pieņemot nepārdomātus lēmumus, savas iespējas izšķieda.

 Lai arī cīņa līdzvērtīga un aizraujoša, lai arī pašsaprotams, ka katru spēli neuzvarēt, tomēr ir lietas, pie kurām īpaši komandas vadošajiem spēlētājiem nāksies piestrādāt- ja no izmestajiem 21 trejača ir trāpīti vien 5 abu komandas vadošo spēlētāju izpildījumā, tas tomēr ir kritiski par maz. Tieši viena precīza tālmetiena tiesa dalasiešus attālināja no uzvaras realitātes šajā spēlē. Maza mācība sezonas ievadā.

 Vēl der pieminēt, ka, ja sezonu sākot jau pirmajā cīņā Porziņģa metienu precizitāte ir bijusi 43,8%, tad turpmākās divās cīņās attiecīgi 47,1% un 47,8%. Lai arī Kristaps ir kopumā pielicis savā precizitātē, tomēr daudz grūtāk pirmajās cīņās nosprausto latiņu noturēt būs slovēņu brīnumbērnam Dončičam,kuram tieši pēdējā cīņā būtisks sava varējuma kritums. Pirmajā spēlē Lukas metienu precizitāte 63,2%, nākamajā 52,6%, bet pēdējā spēlē rezultativitātē 36,4%.

 Salīdzinot pēdējās divas cīņas redzams, ka Dalasas komanda kopumā ir pasliktinājusi savu metienu precizitāti par apm. 9%. Protams, katra spēle ir savādāka, uzvaras reizēm gadās arī tad, kad metienu % no spēles ir krietni pieticīgāks. Taču lai arī kā, viens no izšķirošajiem un nozīmīgajiem faktoriem, izejot no pirmo trīs spēļu pieredzes, ir konstatējums, ka, lai "Mavericks" varētu biežāk uzvarēt nekā piekāpties pretiniekiem, abiem komandas galvenajiem vilcējspēkiem ir jābūt uzdevumu augstumos- ar viņu ierasti daudz izmestajiem metieniem no spēles,viņu pienesums metienu precizitātē nedrīkst būt zemāks par pārējās komandas vidēji iespēto. Ja Porziņģis aizvadītajā cīņā nedaudz uzlaboja savu precizitāti, tad stabilitātes pietrūka tieši Lukam, kas, protams, ir tikai viena no puzles daļām šīs cīņas zaudējumā. Domājams, jau nākamajā cīņā Dončičs atkal "būs ierindā" un spēs demonstrēt precīzāku savas spēles izpildījumu, kā arī pārējie komandas cīnītāji atvieglos komandas līderu nesamo nastu.

Nākamā spēle gaidāma naktī uz trešdienu, 30.oktobrī pret "Nuggets", kura šajā sezonā vēl nav piedzīvojusi zaudējuma rūgtumu. 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt