Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

NBA. Kristaps Porziņģis. Paisums un bēgums...

Autors Draugu draugs

 Pēc tam, kad vairākas spēles pēc kārtas latviešu basketbolists pamatīgi uguņoja un rādīja savu labāko basketbolu NBA laukumos, pēdējā spēle, kurā "Mavericks" piedzīvoja zaudējumu pret "Pacers" ar 109:112, mūsu sportistam izvērtās ļoti nesekmīga. Trāpīti vien 3 metieni no spēles, no 17 iespējām. Nepārprotami tas radījis vilšanos un jo īpaši pašam Kristapam. Kā ne kā- viss varēja būt vismaz mazliet citādāk. Arī šādas spēles piedzīvo ikviens basketbola speciālists. Visdrīzāk jau nākamo divu spēļu laikā Porziņgis būs atkal ierindā un savu uzdevumu augstumos, par to man nav nekādu šaubu. Uzvarētāji nekad nepadodās!

 "Kā tad tā?"- varētu jautāt standarta letiņš, kas rūpīgi seko līdzi lielā Kristapa gaitām pasaules labākajā basketbola līgā. "Nu, kā var šitā nekrist?- ritīgs 'bomžatņika' izpildījums". Kritika un ķengas lien ārā pa visām malām. Kad dullie prāti izapmelējušies un sāk jau pierimt, ir vērts paskatīties uz notikušo mazliet no malas.

 Padalīšos kādā pieredzē:

 Tā nu sagadījās, ka vakardien kopā ar draugiem baudījām aktīvu atpūtu sporta zālē. Uzmētājām arī pārsimts metienus pa grozu.

Atcerējos senos laikus, kad pats, vēl puika būdams, lidināju savus iecienītākās pozīcijas metienus, trīnīšus, un "acs bija tā piešauta", ka varēja gandrīz perfekti pateikt, kad bumba lidos grozā un kad nē. Pēdējos visai ilgus gadus nekas basketbola ziņā individuāli nebija darīts un nu nācās konstatēt, ka arī pecīzu metienu paredzēšanas spējas ir ļoti kritušās. :) 

 Skolas laikos, kad savu sporta veidu meklējumos tika pamēģināts daudz kas, kādi gadi tika atdoti arī basketbolam. Jau no tiem laikiem pamanīju, ka to, ko dari no sirds un ar lielu aizrautību, tas veido labus rezultātus. Tas, protams, attiecās uz jebkuru jomu dzīvē. Atceros, ka, ja trenera un komandas treniņu laikā iespējas darīt labāko bija limitētas un pakļautas treniņu sistēmai, tad individuālo nodarbību laikā konstatēju ko īpašu. Piemēram, kad Tu regulāri vairākas dienas nedēļā un ilgtermiņā vari, pašorganizēta treniņu procesa laikā, izmest vismaz pārsimts metienus no tālās distances, būs liels brīnums, ja Tev gadīsies no desmit reizēm netrāpīt vismaz vienu vai divus metienus. Zinu uz savas ādas, kā notiek arī citādi pavērsieni, kad Tu vari no tālās distances trāpīt no 10 metieniem 5-7, retu reizi vairāk. Viena lieta to izdarīt treniņā, pavisam cita reālā cīņā.

Un tomēr neatkarīgi no tā, vai cilvēks ir profesionālis, amatieris vai arī "nekas" un tomēr dara savas lietas ar maksimālu rūpību un nodošanos, katram bez izņēmuma gadās rezultāti, kas nekādi neatbilst faktiskajai viņa sagatavotībai. Tas var nostrādāt gan pārāk labu rezultātu kontekstā, gan ļoti sliktu...Līdzībā runajot, no viena vai dažiem puzles gabaliņiem nevajag spriest par visu puzli... 

 Tieši vakar kādam savam basketbola kolēģim, ar krietnu joku devu, izteicu domu, ka trāpīt no 10 metieniem tikai 3 trīnīšus nemaz nav pārāk slikts rezultāts, arī lielajiem vīriem tas dažkārt tā gadās... :)  Un, kā jau teicu, izņēmumu te nav! Visbiežāk ir tā, ka cilvēki, līdzjutēji un sporta draugi ātri vien aizmirst to, kas un kā ir bijis, pateicoties tam, ka ļoti labu basketbolistu pārsvarā teicami un labi padarītais darbs krietni padzēš slikto dienu atmiņas, savukārt viņu izcilie darbi liek sajust padziļinātu vilšanos, ja turpinājumā gadās draņķīgas spēles... :)

 Un tagad par Kristapu Porziņģi. Dažs komentārs un pa kādiem jautājumiem:

Ja ņem vērā, kāds bijis šīs sezonas ievads, tās vidus un otra puse "Mavericks" uzvaru kaldināšanā Kristapam, tad būsim godīgi, atzīstot, ka lielam uztraukumam nav pamata. Ir bijusi gan lēna atgriešanās spēlē, gan atsevišķas klusākas spēles, gan kvantums ar ļoti spilgtām cīņām, kurās Kristapa loma savas komandas uzvarās bija noteicošā. 

1)Cik spēles, ko "Mavericks" šosezon zaudējis, var droši norakstīt uz Porziņģa rēķina?- maigi sakot, to nebūs daudz.

2)Cik spēlēs, ko "Mavericks" šosezon uzvarēja, var uzslavēt Kristapu?- vismaz pārdesmit.

3)Vai kāds zina saukt vārdā tos NBA labākos vīrus, kuriem nekad negadās ļoti vāja produktivitāte metienos no spēles?- Hārdens, karalis Džeimss, Embīds, Sets Karijs utt.,- viņi nebūs to skaitā.

4)Kādus secinājumus var izdarīt no vienas draņķīgas spēles visas sezonas kontekstā?-  kamēr nav izslēgšanas spēles un cīņas par vēl augstākām vietām, tikmēr viss ir tikai spriedelēšana. Katru spēli, protams, var vērtēt un to vajag darīt, bet izdarīt tālejošus secinājumus vienalga, ir bijusi ļoti produktīva vai katastrofālas kvalitātes spēle istermiņā, nevajadzētu.

Kristaps Porziņģis ir pierādījis līdz šim, ka pēc īstermiņa sekmju trūkuma, viņš raiti prot atgūties un iekļauties teicamniekos... Nav šaubu, Porziņģis būs atpakaļ ierindā, un viņam vēl būs ne viena vien izcila spēle šajā sezonā.  Neveiksmes un vilšanās ir daļa no pieredzes, lai reiz nokļūtu cīņās par čempionu titulu... 

 

P.s.: Nav jābūt profesionālim, lai saprastu, ka laiku pa laikam ikvienam gadīsies "melnās dienas". Bet!- tur aiz mākoņiem ir saule... :) Veiksme mīl tos, kas nekad nepadodās...

Mazai atslodzei piedāvāju ieskatīties sekojošos video sižetos, Jūs pamanīsiet, kā dažkārt veicas izcilniekiem:

 

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Ieslēdziet javascript lai šī forma darbotos

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt