Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

ČEKAS MAISU PĀRSTEIGUMI...Komponista un dzejnieka Ata Priedīša vēstule Latvijas sabiedrībai...

Autors Draugu draugs
Ceļš, kurš šobrīd tiek iets „čekas maisu” saturu publicējot patiesībā ir absurds un pat prettiesisks. Jebkuram procesam, kurā ir gan cietušie gan vaininieki (vajātāji) bija jāsākas ar cietušo liecību uzklausīšanu. Šobrīd tiek aktīvi pausts, ka cietušo nav bijis vispār. Ir bijuši tikai „stukači”, kuri ļoti veiksmīgi muļķojuši čekistus. Un tieši „stukači” uzskatāmi par patiesajiem cietējiem.Viņus taču čekisti piespieda vai pierunāja sniegt ziņas par citiem cilvēkiem. Tātad nodarboties ar visai neētiskām lietām. Un tas jau nekas, ka atlīdzība bija iespēja plaši publicēties, kļūt slaveniem un arī bagātiem.
ČEKAS MAISU PĀRSTEIGUMI...Komponista un dzejnieka Ata Priedīša vēstule Latvijas sabiedrībai...
Savukārt VDK vajātie cilvēki uzskatāmi par muļķiem un pat idiotiem jo nesaprata, ka pretoties nav vērts un tas neko nedos. Radošie cilvēki, kuri to darīja tā arī palika aizliegti, noklusēti un nevienam nevajadzīgi. Un arī šobrīd viņi paliek izstumto kategorijā, jo visus lielos masu medijus un izdevniecības joprojām kontrolē „bijušie”. Praktiski visi masu mediji arī šobrīd atsakās publicēt VDK vajāto cilvēku liecības un atmiņu stāstus. Jo tie taču sabojātu skaisto leģendu par varonīgajiem „stukačiem”, kuri neko sliktu nav darījuši. Un cietušo taču patiesībā vispār nav bijis, kā pirms gada paziņoja ļoti cienījama un populāra Latvijas dzejniece. Diemžēl, šobrīd tāda ir mūsu pasaule.

Atis Priedītis (Andris Marts) – okupācijas laikā aizliegtais komponists un dzejnieks.

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

Komentāri   

0 # Atis Priedītis 2019-04-16 18:25
Vajājamā pašnāvība vai nokļūšana psihenē esot bijis neprofesionālas vajāšanas rezultāts. Vajāšanu mērķis esot bijis piespiest vajāto cilvēku pašam doties pie VDK pārstāvjiem, atzīties savās pretpadomju darbībās, apsolīt laboties un piekrist kļūt par "stukaču". Diemžēl, bija cilvēki, kuri kategoriski no šī varianta atteicās un izdarīja pašnāvību vai sabruka un nokļuva psihenē. Tiem VDK aģentiem, kuru vainas dēļ tas notika esot izteikts rājiens. Apmēram tā vajāšanas esot notikušas Latvijā 80.tajos gados. Latvijā 80.tajos gados VDK dēļ psihenē nokļuvušo skaits esot apmēram 30 cilvēki. Paši VDK darbinieki vairs cilvēkus piespiedu kārtā psihenēs neievietoja. Vajātie vienkārši garīgi sabruka un paši devās ārstēties vai viņus psihenē ievietoja radinieki. Tāda ir skumjā patiesība par "vajāšanām, kuru nebija" un "nevainīgo stučīšanu".
Atbildēt | Paziņot administratoram

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt