Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Sociāla eksperimenta modulācija. Par to, kādi mēs esam?

Sociāla eksperimenta modulācija. Par to, kādi mēs esam?Latvija, Rīga. Ir vasara, jauks laiciņš agrā pēcpusdienā. Iet pa ielu divi labi paziņas, teoloģijas un medicīnas studenti, Andris un Rūdolfs. Abi vienojušies pārbaudīt sabiedrības reakciju un to, cik cilvēki ir atsaucīgi, redzīgi un, vai nav vienaldzīgi uz apkārtējiem un notiekošo ar tiem? Rūdolfs pārģērbjas par bezpajumtnieku, noguļās uz soliņa pilsētās centrā, kamēr Andris paslepus filmē notiekošo.

Lasīt tālāk ...

Atstāj savu viedierīci mājās un baudi pavasari!

 Daudzi atcerās tos gadus, kad Latvijā parādījās pirmie mobilie telefoni un arī interneta iespējas. Tas bija kaut kas no sērijas "Wow", ekstra, kas ar laiku ienāca teju ikviena dzīvē. Modernais laikmets, jaunas tehnoloģijas, inovācijas un atkal un atkal jaunas iespējas, taču esam nonākuši sava veida strupceļā, jo šīs iespējas ir pārsniegušas sabiedrības nestspēju un padarījusi daudzus nespējīgus atrauties no mobilitātes un interneta enerģētikas.

Lasīt tālāk ...

Kad mājās patiešām ir vislabāk...

Kad mājās patiešām ir vislabāk... Kad atkal un atkal esam ciemos un dzirdam vārdus -"jūtieties kā mājās",- katram no mums rodas savas asociācijas un priekšstati par šo vērtību. Mēs visi vairāk vai mazāk apzinamies un intuitīvi jūtam, ka mājās, līdzīgi kā dzīvot savā dzimtenē, teorētiski vajadzētu būt vislabāk, taču ne tuvu visi pazīst šīs teorijas praktisko un pozitīvo pusi.

 Kā tad ir īsti ar šo būšanu mājās ?

Lasīt tālāk ...

Vai Tu proti peldēt? Kāds stāsts par cilvēku draudzību un neatkarību.

 Vai Tu proti peldēt? Kāds stāsts par cilvēku draudzību un neatkarību.Atceros, kad, būdams mazs zēns, padomju laikos kopā ar vienaudžiem tikām mācīti peldēt peldētapmācības instruktora uzraudzīti un vadīti, skolotājam bija kāds garš kāts, bomis, ar kuru vajadzības brīdī asistēja bērniem peldēšanas procesā. Atskatoties uz to, ir smieklīgi konstatēt, ka bērni nez kāpēc vairāk baidījās no trenera un tā koka, nekā no ūdens... Kas zina, varbūt maza sagadīšanās... Taču dzīvē, cilvēku attiecībās un draudzībā var vilkt zināmas paralēles ar šo ,tikko pieminēto, dīvaino pieredzi...

Lasīt tālāk ...