Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Dusmīgs?- tātad kustīgs... Kā dusmas pārvērst labā enerģijā?

Autors Draugu draugs

 Dusmīgs?- tātad dzīvs un ne vienaldzīgs... Cilvēkiem, kam vairāk un salīzinoši biežāk raksturīgas skaļākas dusmu izpausmes, nekā citiem, nākas dzirdēt šo citu, mazāk dusmīgo, padomus: "Nu, nedusmojies taču!"- vai arī: "Rimsties, nomierinies!"

 Izsaukt dusmas, pārbaudīta pieredze,- vienkārši; savaldīt tās,- ne tik vienkārši; neļaut dusmām varu pār sevi,- neiespējamā misija dažkārt ikvienam no mums... Savukārt aicināt cilvēkus nedusmoties- tā ir muļķība. Dusmas nav netikums; dusmas ir cilvēka reakcija, kā viņš pozicionē, apliecina un sargā savas un citu tiesības, cieņu un pieņemamas attiecības. Dusmojieties, konfliktējiet, diskutējiet, bet dariet to pareizi un gudri, nevairojot ļaunumu, ko izsaukusi situācija, kas izprovocējusi Jūsu aso reakciju !

Kā tas izdarāms, par to arī parunāsim...

Nedusmoties nav iespējams. Lai cik mēs esam miermīlīgi, pacietīgi, draudzīgi un citādi labi noskaņoti, konfliktu situācijās reaģējam pārsvarā nemierīgi. Ārēji daudz ko varam apslāpēt un slēpt, bet iekšēji "viss vārās". Gadās ,ka dusmās redzam sevi rīkojamies tā, ka iepazīstam sevi no jauna un arī citus mēdzam pārsteigt.

Ko darīt ar dusmām, kuras izlien ārpus mūsu kontroles? Ko darīt turpmāk, ja atkal un atkal redzam, ka kaut kas vai kāds mūs izvedis no pacietības ? Ja cēlonis nopietns, "nenorij krupi",esi atklāts, aktīvs un tiešs,dusmojies, bet meklē mieru un risinājumu, cik tas atkarīgs no Tevis un tajā pašā dienā. Ja kavēsies, nereaģēsi atbilstoši, netaisnība, pret kuru būsi inerts un bezrūpīgs agrāk vai vēlāk atsauksies Tavā veselībā. Ar netaisnību nav jāsadzīvo- ir jāsadzīvo ar veselīgu sava prāta darbību un savu sirdsapziņu.

 Cilvēki reizēm sevi nepazīst dusmu brīžos tāpēc, ka līdz tam agrākajos gados un ilgtermiņā ir bijuši pārāk pacietīgi un klusi, varbūt pat gļēvi ,saskaroties ar netaisnību pret sevi un citiem...Ir jāsaprot, ka neviens nepiedzimst ar nesavaldību; dusmu lēkmes un izvirdumi visbiežāk ir rezultāts situācijām, kad cilvēki agrāk ir daudzkārt atļāvuši sev vai sev tuviem cilvēkiem darīt pāri un nu "dzīves trauks" ir pilns, sirds ir pilna- ir grūti panest pat mazas ķibeles, pēc kurām seko grūtības rast mieru... 

Ja esam situācija, kura aprakstīta iepriekš, vispirms mums ir jāsaprot sevi un sava pagātnes pieredze, kura ir kalpojusi kā cēlonis tagadnes reakcijām. Kad to apzinamies un esam pieņēmuši sevi un savu pagātni ar visām mūsu kļūdām un neveiksmēm, tas ir pirmais solis , lai padarītu savas dusmas kontrolējamas un dusmu defektus par efektiem, kas ved uz risinājumu.

 Ja Tu dusmojies uz sevi, vai arī nespēj sev ko īpašu piedot, Tu konfliktu situācijās neatbilstoši skaļi un trauksmaini reaģēsi attiecībā uz citiem... 

 Ja Tu nespēj piedot un cienīt sevi, Tev sagādās grūtības piedot un paciest arī citu trūkumus un neapzinātas muļķīgas darbības... Turklāt, ja netaisnīgais nodarījums ir smagāks un vēl apzināts, šādi cilvēki mēdz iegrimt dziļos pārdzīvojumos, tā nodarot sev papildus kaitējumu, jo to, ko nespētu piedot sev, vēl vairāk nespētu attiecībā pret citiem pāri darītājiem.

 Katru reizi, kad savas dusmas mēs rezultējam risinājumā, mēs paliekam stiprāki savaldībā, miermīlībā un pašcieņā un atraisam enerģiju, kas samazinās konfliktsituāciju pārdzīvojumus mūsu dzīvē...

 Lai mums izdodās turēt mieru ar visiem, cik tas ir atkarīgs no mums ! Un, ja dusmojamies, tad, lai nevairojam ļaunumu, bet gan risinājuma iespējas !

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

Komentāri   

0 # sveicieni no Uk 2019-05-08 12:10
Ir daudz pabūts vecajā eiropā un nekur neesmu saticis tik neapmierinātus, noraizējušos un dusmīgus cilvēkus kā ciemojoties Latvijā. Redzu cilvēku nabadzību, izmisumu, bezcerību. Būt veselam, dzīvojot ilgus gadus Latvijas nesakārtotībā, pēc tādiem stresiem kā pie Jums, nav iespējams. Un vēl parādu slogs...Cilvēkiem ir izsists pamats zem kājām, savā zemē retais jūtas kā savās mājās. Te dusmas nenorimst. Cilvēkiem vajag risinājumu, bet Latvijā tādu nav, vismaz valstiski it nemaz, tāpēc esam projām........
Atbildēt | Paziņot administratoram

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt