Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Pašaizsardzības tehniku noklusētie brāķi.

Autors Draugu draugs

  Kā zināms katrai cilvēku kārtībai, sistēmai ir savas priekšrocības un arī trūkumi. Tas attiecās arī uz ļoti smalkām un tradicionāli atzītām par augstvēŗtīgi sagatavojošām austrumu cīņu skolām. Pat daudzi profesionāļi māca savus padotos lietām, kam ir maz sakara ar reālo ikdienu, kad draudu vai "x" stunda, minūte nāk. Sekojoši, raksta noslēguma daļā  ir iekļauts kāds video ar dažiem paraugdemonstrējumiem, kuros tiks atklāti brāķi, kā aplami apmāca mūsdienu profesionāļus un amatierus pašaizsardzībai. Protams, visus riskus līdz sīkākai niansei  nevar paredzēt, bet muļķības pieļaut un jau apmācību procesā, nevajadzētu...

Drošības riski, vardarbība, cilvēcisko vērtību necieņa pieaug jebkur pasaulē, tādēļ nav brīnums, ka agrāk vai vēlāk, bet teju katrs cilvēks mēdz aizdomāties par to, kā aizstāvēt sevi, sev tuvus cilvēkus, ģimeni un pārējos. Ir arī tādi, kuri uzskata, ka jāveic speciāla sagatavošanās, treniņi un jāiegūst rūdījums, lai izsargātos no mirkļiem, kad var tikt apdraudēta veselība un dzīvība no potenciālo uzbrucēju puses. Cilvēki mēdz iztēloties, ko un kā darīs uzbrucējs, cenšoties paredzēt tā darbības, taču tas ko nestāsta un pietiekoši nemāca pat cīņas un kaujas apmācības skolās, ir tādi faktori, kā -  vērība, intuitīvā un perifērā redze, izveicība, atjautība, asa domāšana, uzbrucēja rīcības atpazīšana mirkli pirms tiešajiem draudiem, kas nereti ir izšķirošs faktors turpmākajai notikumu attīstībai; tāpat pārāk mazs akcents tiek likts uz cilvēku uzvedības lasīšanu un varmāku psiholoģijas atpazīšanu. Izšķiroši svarīga ir nevis aizsardzība, bet gan pirmais uzbrukuma brīdis, ko nedrīkst palaist garām. Lielākās nelaimes notiek tieši tad, kad uzbrucējs apdraud upuri, kas neparedz nelaimi un draudus. Un tad vairs nav svarīgi, kāda būtu cilvēka profesionālā sagatavotība atvairīt uzbrukumu- vienalga vai esi specvienības karavīrs, šauļiņ mūks vai armijas ierindnieks. Pirmais precīzais un mērķētais uzbrukums vai prasme izvairīties no fiziskas vardarbības, ja vien esat sagatavots apdraudējuma apslāpēšanai, pa lielam nosaka sadursmes iznākumu. Aizsardzība iet kopsolī ar drošību un konfliktsituācijas novēršanu tā sākuma stadijā. Atkārtoti teikšu, aizsardzībā izšķirošie nav atbildes soļi, bet gan nereti, kurš un kā rīkojas pirmais, tikai pēc tam ir būtiski tas, vai cilvēks spēj savaldīt pretinieku un novērst konflikta tālākattīstību.

 Sekojoši solītais video, kurā tiks parādīts, ko lielākais vairākums pašaizsardzības skolas un treneri nemāca, jo paši  tam nav mācīti un paši līdz tam nav izauguši, aizdomājušies. Kamēr cilvēki par visu spriež pēc teorijas, viss strādā- arī augstākā līmeņa cīņas skolu eksāmenus var nokārtot. Bet dzīvē ir citādi, jo sevišķi, ja varmāka ir ar pieredzi un labi sagatavots...Tālab galvenais priekšnoteikums pašaizsardzībā ir skaidrs un ass prāts; arī pašaizsardzības jautājumā vienmēr rūpīgi jādomā un jāvēŗtē dzīves procesi ar savu galvu, tikai pēc tam un sekundāri ir ļoti būtiskā māksla aizstāvēt sevi un citus.

 Kā mēdz teikt armijā:"Bez starpgadījumiem!"- no visiem atgadījumiem gan neizbēgt, bet lai Dievs nedod sastapt nelaimi varmāku veidolā!- Tomēr, ja kas notiek ne tā, esiet modri, sargiet sevi un savējos pēc labākās sirdsapziņas!

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

 

Komentāri   

0 # G4S kloun 2019-10-10 09:49
Jomajo,tad sanāk,ka viss,ko mums macīja apsargu kursos po bolshomu scotu ir fuflo. Bija jau tada aizdoma.
Atbildēt | Paziņot administratoram

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt