Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Dzīve ir vienlīdz skaista tās mazajos un netik mazajos notikumos un atgadījumos...

 Bailes, prieks, sajūsma, pārsteigumi, neveiksmes, prasme, uzdošināšanās un ne tikai - par to sekojošajā video. Ir daudz dažādu mūsu dzīves mirkļa iespaidi, atgadījumi un notikumi vai pat apzinātas darbības procesi un rezultāti, kas ir mūsu uzmanības vērti. 

Ja esam vērīgi, esam bagāti; ja pamanam nianses un detaļas arī labos notikumos un veselīgam humoram rodam savu vietu, esam un būsim tikai ieguvēji - arī noturīgākas veselības ziņā. 

Dzīve ir vienlīdz skaista tās mazajos un netik mazajos notikumos un atgadījumos.

Vērtējiet paši! -

Labie stāsti.Bērns, kas pārsteidza mūsdienu medicīnu, zinātni un uzvarēja pats sevi...

Agrāk vai vēlāk katrs no mums nogurst no pasaules lielajiem problēmstāstiem; galu galā ikvienam no mums pietiek sava pašu bēdu un raižu domas ikdienā. Tālab ir vērts katram pašam sevi radināt meklēt arī labus stāstus, gluži kā svaigu gaisu, pēc tam, kad darbā, telpās un citviet esam aizvadījuši nogurdinošu ikdienu.

Šajā video stāsts par kādu ģimeni, kura par spīti mediķu padomiem un ieteikumiem, izvēlējās laist pasaulē nepārprotami vāju un neveselu savu bērnu. Kas notika turpinājumā, manuprāt, vērts noskatīties ikvienam. Mūsdienu "gaišākie prāti", augstvērtīgākā zinātne un medicīna palika "uz pauzes". Aizkustinošs stāsts iz dzīves; arī šādi gadījumi pārsteidz mūsu pasauli. To ir jānovērtē, tieši tāpat, kā jāapgūst prasme priecāties par un ar tiem, kas priecājas un līdzi just tiem, kas raud.
Dzīve, lai cik sarežģīta tā nebūtu, ikvienam spēj sagādāt kādu miera un patiesa prieka mirkli. Atliek vien pamanīt, novērtēt, ņemt pretī un dalīties...
 
 

Domu graudi katrai dienai: Nav labāka ieguldījuma par ieguldījumu bērnos!

   Nav labāka ieguldījuma par ieguldījumu bērnos!

 Bērni jau no mazām dienām prasa un sagaida mūsu uzmanību. Vecāki ilgojas, lai mazajiem viss būtu kā nākas. Taču daudz un pat izšķiroši daudz kas ir atkarīgs no tā, kā mēs izturamies pret savu bērnu laikā, kad viņam vajag mūsu skatienu un uzmanību, nereti pat bez vārdu sērijas turpinājuma.

Vispirms pieejot nopietnākām atziņām sāksim ar ko jautru, kas ievadīs turpmākās pārdomas.

Noskatieties video(smiekli mēdz atraisīt domāšanu, kaut vai tāpēc vien, ka smejoties uzlabojās mūsu elpošanas ritms un smadzenēm pieplūst skābeklis):

1)Nav labāka sapņa piepildījuma, kā dzīvespriecīgi un veseli bērni.

2)Tev var nebūtu daudzu iespēju un priekšrocību, kādas ir pa rokai citiem, tomēr arī Tev, tāpat kā ikvienam, ir laiks un uzmanība, ko šad un tad kā nedalītu uzmanību varam veltīt tiem, kurus mīlam.

3)Ja Tev pieder vairāk kā citiem lietišķā un mantiskā pasaulē un pat ja vari apbērt savus bērnus ar pērlēm, bet Tev nav laika sarunām no sirds uz sirdi, Tu pievilsi savus bērnus un vilsies vēl vairāk pats, kad, gadiem paejot, pamanīsi, ka Tavi bērni pat ar visu lietišķās sakārtotības nodrošinājumu nespēj rast gandarījumu, piepildījumu un nespēj darīt laimīgus ne sevi, nedz citus. Tam, protams, tā nav jānotiek! 

Lasīt tālāk ...

Nenosmacē savu bērnu lietu pasaulē! Stāsts par moderno apsēstību un tās sekām....

 Bērnu pirmie dzīves skolotāji mūsdienās ir tik ļoti nodevušies savu ķiparu apgādāšanai ar lietām un dažādām mantām, ka neviens vien vecāks galu galā nonāk pie slēdziena- vairāk par pašu spēlēšanos un bērnu mācīšanu laiks tiek veltīts nemitīgiem mantu un lietu sakārtošanas procesiem. Tas kaut kādā ziņā vairāk līdzinās labošanas un pāraudzināšanas iestāžu darbībai nekā labvēlīgai ģimenes situācijai, kad kārtības uzturēšana dominē pār rotaļu, mācību un pasaules izzināšanas procesiem...

Lasīt tālāk ...

Es negribu gulēt! Kā vecākiem strādāt ar ballējam/neguļam paaudzi?

 Vai kāds pazīst vecākus, kuriem ir problēmas likt savus bērnus laicīgi gulēt, vai precīzāk sakot, bērni negrib gulēt noteiktā vakara stundā? Varbūt tie esat Jūs?! Vai ir jēga runāt, domāt par to tagad un dienas laikā, kad, iespējams, Tu lasi šo? Īstenībā vēl labāk būtu, ja Jūs to izlasītu no rīta, tikko kā būsiet pamodies- tas tāpēc, ka rīta stundas ir pats labākais laiks, lai atkārtotu jau zināmas un iegūtu jaunas atziņas. 

 Ja gribi, lai Tavi bērni bez lieliem trokšņiem un bez nemitīgām vecāku pūlēm viņus pierunāt- iet gulēt laicīgi- būtu sekmīgi, ir daži paņēmieni, kurus vēlams aizsākt jau no rīta.Paņēmieni, kuri ļaus Jums ar laiku improvizēt un labāk strādāt ar saviem bērniem. Parunāsim par to precīzāk:

Lasīt tālāk ...