Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Vasaras brīvlaiku un atvaļinājumu gaidot... "Dodieties zvejot, nelietojot tīklu"...

Autors Draugu draugs

 Nē, ne par zvejošanu šoreiz stāsts, bet par kādu "neiespējamo misiju" teju ikvienam, kad gaidam un sagaidām savu brīvlaiku, atvaļinājumu vai kādu papildus dienu un nedēļu atpūtā.

Kā savas brīvdienas neaizvadīt, kā zivij tīkla valgos? Vai Tu spēj savā atpūtas laikā iztikt bez bezvadu interneta, vai vismaz būtiski samazināt tā ietekmi uz Tavu veselību un rast iespēju pa īstam atpūsties?

Kad mēs dodamies sabiedrībā un redzam tās nodarbes savos darbu pārtraukumos, starpbrīžos, esot sabiedriskajā transportā un citviet, kādu uzkrītošu tendenci mēs redzam?- mēs redzam totālu fanātismu un urbšanos savā viedierīcē un ar to noņemās visu paaudžu cilvēki, ieskaitot bērnus un nereti arī pensijas vecuma cilvēkus. Tā mēs dzīvojam, tā mēs atpūšamies, tā mēs pat veidojam attiecības cits ar citu un ko tik vēl nedaram mēs interneta pasaules apdullināti.

 Šorīt sazinājos ar vienu no savām māsām Dānijā un viņa padalījās kādā jocīgā pieredzē- īss stāsts par brīvdienām un ciemiņu būšanām.

Atbrauca ciemiņi, labi paziņas, ar savu ģimeni un ne pirmo reizi tā notika, ka tā vietā, lai aprunātos aci pret aci, abi pieaugušie sēž pie viesu galda, galvas nokāruši un nespēj atrauties no interneta kā tādi dzērāji, kas turās pie savas kārtējās glāzītes ar savu dziru. Nekas īpašs, vai ne?- tās ir tikai mūsdienas un tādu un līdzīgu stāstu ir vairāk kā cilvēku uz pasaules...

 Tas atgādināja arī kādu novērojumu jūras malā tepat, Latvijā,- kopā ar dēlu brīvdienās devāmies pabradāt pa jūras smiltīm un ūdeņiem, tā teikt, aktīvi atpūtāmies 90min un netālu no vietas, kur mans mazais rotaļājās, pamanīju jauniešu bariņu, kuri izklājuši savus paklājus tup vai guļ cits citam blakus un "bauda atpūtu" telefonos. Likās savādi, ka cilvēkiem pie jūras esot intereses un aktivitātes aprobežojas, pieļauju, ar to pašu, ko mājās- tupēšana "netā".

 Kur gan mēs esam nonākuši, ka vairums no mums vairs  nespēj pa īstam atrauties no interneta? Diemžēl vissmagāk tas skar bērnus un jaunatni.

 Un telekomunikāciju operatori tik baro un piebaro sabiedrību arvien vairāk:"Še Tev gigabaits vairāk, vai bez limita!" - un mēs sēžam tīklā, jauni un veci, par savām pamatvajadzībām saucot maizi, ūdeni un internetu...

 Kad Tu, Tavi draugi, Tavi bērni vai mazbērni dosies vasaras brīvlaikā, ko nodrošināsi sev vai viņiem Tu- vairāk interneta vai vairāk kopā būšanas brīvā dabā, pārgājienus, nometni, laivu braucienu, sportiskas aktivitātes vai jebko citu relaksējošu, kas ļautu izkļūt no tīkla un "piebarojuma"?!

Vasaras brīvlaiku un atvaļinājumu gaidot... "Dodieties zvejot, nelietojot tīklu"...

 No interneta piebarojuma ir veselīgi atradināties, - jo mazāk, jo labāk Tev un Tavai veselībai.

 Brīvlaiks vai atvaļinājums, dodieties "zvejot"(atpūsties) brīvi un prom no intetneta gūsta!

 Uzdāvini savam bērnam vismaz vasarā mazāku interneta apjomu un lielāku savu laika apjomu kopā ar bērnu(iem) ?

Bērns tā negrib??- to var negribēt tikai bērni, kuri jau ilgstoši atrodas interneta sagūstīti un tīkla verdzībā. Tava atbildība ir mainīt šo lietu kārtību un rādīt ceļu ar savu piemēru uz veselīgām alternatīvām!

 Patīkamas Jums Jūsu brīvdienas ģimenes lokā un prom no viedierīču un interneta zombējuma!

P. S. Kā kāds trāpīgi ir teicis:"Kad Tev piemetās "skrejamais", tas nez vai būs stāvoklis, kuru Tu būtu īpaši iecienījis. Ar internetatkarību ir līdzīgi- neaizraujies ar to, citādi netiksi vaļā no "šķidras domāšanas" un realitātes zuduma."

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt