Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Ģimenes vērtības, attiecības un atmiņas- bagātība, kura nododama tālāk...

Autors Draugu draugs

Dzīvības un veselības spēki- dāvanas, ar kurām ienākam šajā pasaulē. Personība un individualitāte, raksturs un brīva izvēle, pieredzes, atmiņas un daudzi citi lielumi ir vērtības, kuras varam kopt, attīstīt un bagātināt. Pastāvot līdzībai starp visu un visiem, pastāv arī unikalitāte un atšķirīgums itin visā, kas esi Tu pats, Tavi līdzcilvēki un resursi, kas nodrošina vairāk vai mazāk mūs visus.

 Kāds tad ir dzīves mantojums, ko esi ieguvis un, ko apzināti un neapzināti būsi atstājis un nodevis citiem?

 Pasaulē, lai atsevišķas "lielās" lietas mantotu, kādam ir "jāaiziet", lai viņa ieguvumus saņemtu citi- tuvinieki, radi un varbūt vēl kāds.Tāda esot tā kārtība, ja runā par mantiskām un īpašumu vērtībām.

Tajā pat laikā gandrīz nekāda uzmanība netiek pievērsta cita veida mantojumam, proti, ietekmei un iespaidiem, ko katru dienu esot sabiedrībā un savu tuvinieku vidū, mēs atstājam cits uz citu. Šis mantojums ir krietni lielāks, nekā esam raduši to pamanīt un novērtēt. Faktiski tieši šīs cilvēkattiecību un notikumu mijiedarbībā iegūtās pieredzes un iespaidi vistiešāk ietekmē kopējo mantojumu, ko nodosim saviem vistuvākajiem...

1.Dzīvība, mīloši un gudri vecāki un veselība.

Ja Tev bez dzīvības dāvanas ir, vai ir bijusi labu vecāku un veselības pieredze- Tu patiesi esi bagāts. Tas ir laiks, kad Tu iegūsti īpašus iespaidus un atmiņas, ko atcerēsies pat tad, kad pienāks tie gadi un tas vecums, kad būsi, iespējams, aizmirsis, ko darīji vakar, vai pat pirms stundas, desmit minūtēm.

 Gribi, vai nē, bet Tu mācies un uzsūc citu un savu pieredzi, līdz tā kļūst par Tev vien raksturīgu attieksmi pret dzīvi. 

 Veselības lielums arī katram savs, un laimīgi ir tie, kam tās netrūkst, un kas to prot kopt un sargāt!

2.Ģimenes vērtības, pašapziņa, izglītība un dzīves skola.

 Ja domājot par savu pamatģimeni, Tavs ieguvums ir veselīga pašapziņa un izglītotība, kas rezultējās centīgā un enerģiskā pašmācībā un dzīves skolas pieredžu apgūšanā, Tu vari teikt "lielu paldies" īpaši Taviem pirmajiem dzīves skolotājiem, jo ar pašapziņu Tev būs viss kārtībā, tāpēc ka Tavas dzīves motīvs ir izaugsme(nejaukt ar karjerisma tendencēm!).

 Ģimenes vērtība, kura rada un uztur apstākļus vispusīgai izaugsmei un vienmēr brīvai izvēlei, ir ceļš uz pārliecību, dzīves jēgas un misijas izpratni un domāšanas dziļumu.

3.Pārliecība, dzīves nozīmes apziņa, augstvērtīga domāšana.

 Ne visas atbildes uz mūsu jautājumiem atradīsim. Ne vienmēr par visu jāfilozofē un "jārok dziļāk". Ja Tev ir skaidra un noteikta pārliecība par dzīvi un tās vērtībām, Tu taupīsi savu dzīves laiku un resursus tā, lai savā bagātībā-pieredzē, laikā un uzmanībā- spētu dalīties ar citiem. Tu zināsi, ka viens no lielākajiem dzīves sasniegumiem ir apgūt dabas principu-"saņēmu, lai dotu",- gluži kā strauts, kas pabaro dabu un tās iemītniekus.

 Šī raksta mērķis nav pavēstīt vispārzināmas lietas, bet gan parādīt, ka neatkarīgi no mantiskām vērtībām, kuras mantojam no sev tuviem cilvēkiem, neatkarīgi no mūsu izglītotības un dzīves erudīcijas, galvenā bagātība tomēr ir nesabojātai dabai raksturīgs cilvēcīgums, kas prot saņemt un prot nesavtīgi dot- šo pieredzi dzīves laikā apgūst ne katrs. 

 Vai Tu gribi un proti labu darīt un to paveikt vismaz savu tuvāko dzīvē?- tad atrodi laiku bez aprēķina sarunām un nedalītai uzmanībai, ko veltīsi viņiem! 

  Tev var pietrūkt daudzas citas bagātības, kas sniedz priekšrocības "šajā saulē", tomēr viena vērtība ir labāka par daudzām no tām- Tava sirsnība un sirds cilvēka pieredze... Uzdāvini to savējiem- tas būs ieguldījums, ko pat paši turīgākie un bagātākie bieži vien nespēj dot sev tuviem cilvēkiem!

 Ieguldīsim savu laiku tālredzīgi, atvēlot katru dienu nedalītas uzmanības brīžus gan sev, gan citiem! 

Šeit Jūs varat parakstīties uz jaunākām ziņam

Please enable the javascript to submit this form

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt