Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Jautrs un pamācošs atgadījums iz dzīves..

Autors Draugu draugs

 Pirms dažām dienām , braucot mašīnā, sarunājos ar savu mazo, mazliet vairāk kā divus gadus veco, meitiņu.Klausījos kā viņa stāsta par mums, savu ģimeni-" mans brālis, māsa, mamma , tētis ",līdz kamēr nokļuva līdz vecvecākiem un pie tā viņa apstājās , ieturot mazu pauzi un gaidot manu reakciju.. Sāku viņai skaidrot, daļēji atkārtojot viņas pašas vārdus:"Tava mamma un tavs tētis ir arī brāļa mamma un tētis un otrādi, bet arī tavam tētim un mammai ir katram savs tētis un mamma, ko Tu sauc par vectētiņiem un vecmammām. Tātad Tev ir tētis, Tev ir mamma, Tev ir divi vecie tēti un divas vecmammas.." Vēl nepaspēju šo teikumu pabeigt līdz galam, kā meita mani pārtrauca ar pavisam negaidītu un pārsteidzošu ziņu:"Trīs mammas un trīs tēti, tas nemaz nav smieklīgi!"- viņa ar dusmu vaibstiem, sabozusies un pilnā nopietnībā skaļi un pārliecinoši izteica savu sakāmo.. Pirmajā brīdī pasmējāmies ar sievu par bēŗna saturisko daiļrunību un argumentāciju, bet ,brīdi vēlāk, tas lika mazliet vairāk aizdomāties par ģimenes un ģimeņu attiecībām un dažādājām problemātikām..

 Jā, laiku pa laikam sanāk dzirdēt bērnu dziļdomīgas pārdomas, secinājumus un atziņas, kuras spēj spēcīgi uzrunāt arī pieaugušos..Ne tuvu vienmēr ir laiks šo atziņu bagātību kā piefiksēt ,dokumentēt vai saglabāt, bet vajadzētu gan.. Ir vērts to visu iekļaut savās atmiņās; ir un būs vērts to atcerēties un, kas svarīgi,  ļaut "mazajiem skolotājiem" veidot savu bērnības pamācību grāmatu jau viņu dzīves sākumā..Arī pašiem vecākiem tur ir ko domāt un mācīties..

Bērniem ļoti patīk, kad viņu domas un sacīto rūpīgi un cienīgi novēŗtē, tā ir daļa no mūsu uzmanības viņiem, kas stiprina viņu pārliecību, izpratni, pašapziņu, spriestspējas izaugsmi un drosmi apliecināt savas domas un jūtas vārdos.

 Redz ,kā dzīvē reizēm notiek, ka mazs bērns ar savām nopietnajām pārdomām, kas mums pieaugušajiem pirmajā brīdī var likties "vesels humors",rada efektu, kas liek aizdomāties arī par citām svarīgām un dzīvē nozīmīgām lietām un procesiem.. 

Cienīsim bērnus un ieklausīsimies biežāk savos mazajos skolotājos !

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt