Manai tautai

Es dzīvoju, un Jums būs dzīvot!

Vakara stāsti bērniem un pieaugušajiem. Saprašanās un piedošanas mācība.

 Cilvēkcieņa, ieklausīšanās vienam otrā un sarunas, saprašanās kā tāda ir mūžsena ābece jebkurai ģimenei, kuru, ja var tā teikt, katru dienu jāapgūst no jauna. Viena lieta ir prasme klausīties un saprasties, cita lieta - vai cilvēki pēc tā tiecas.

Kad bērni aug, ja vien neaudzinam enģeļus, viņu paklausība vecākiem parasti nenāk viegli. Tā teikt, katram savs raksturiņš un arī savas spuras un adatas. Galu galā vispirms audzinām savus bērnus, tad pienāk laiks, kad viņu ieguldījums mūsos atnāk ar bumeranga efektu - mūsu bērni vairāk vai mazāk grib audzināt un pamācīt mūs, un tas ir abpusējs process. :)

Mēs visi kļūdamies bieži un daudz, tālab mūsu labā griba, kas izpaužās arī piedošanas lūgumu un devumu vārdos, ir izšķiroši svarīga, lai vērstu visu par labu tad, kad ar savstarpējo sapratni kāddien bijis grūtāk. Piedošana ir laba attieksme, vēl jo tīkamāks ir tās rezultāts, kad redzi mainamies sevi un tos, no kā saņem piedošanu vai to dodi.

Šis stāsts balstīts uz patiesiem notikumiem, un kādās detaļās katrs pats varēs atcerēties kādu spilgtu epizodi no savas dzīves. Tas arī ir šī stāsta pamatmērķis - ļaut cilvēkiem domāt, atcerēties savas dzīves labos stāstus un, ja vien vēl iespējams, sakārtot attiecības, kuras nav izdevušās cilvēkcienīgas.

Piedošana dara brīnumus, ja vien gribam to ne tikai saņemt, bet arī dot.

Lasīt tālāk ...

Vakara pasaciņa lielajiem un mazajiem. Kāpēc vecāki bieži vien nogurst agrāk nekā viņu bērni? (Raksts papildināts ar tā audioversiju).

 Kādā ģimenē, kurā auga divi bērniņi - brālītis un māsiņa, - pienākot naktsmiera laikam, tika gaidīta vakara pasaciņa. Ja brālim labākā pasaciņa parasti bija klusuma ievērošana no citu puses, un viņš pats drīz vien iemiga, tad pavisam citādi bija ar jaunàko māsiņu. Ar viņu bija tā - jo vairāk pasaku pirms gulētiešanas, jo labāk. Dažkārt tās pat bija sešas vai septiņas, kad beidzot mazā pamanījās iemigt. Citreiz pasaku stāstītājs pats sevi ātrāk iemidzināja, nekā mazo princesi.

Lasīt tālāk ...